Skip to content

Jak přenést informace o aktivaci systému Windows XP

5 de Říjen de 2021
Windows XP colors 56aa11bc5f9b58b7d000b193

Softwarové pirátství je na denním pořádku a Microsoft je terčem velkého procenta krádeží kvůli své dominanci na trhu. Společnost má právo toto soukromí zastavit nebo alespoň kontrolovat. Aktivace produktu se jeví jako spravedlivý způsob, jak zajistit, aby z jeho používání měli prospěch pouze legitimní vlastníci softwaru. Aktivace produktu monitoruje konfiguraci systému. Pokud detekuje významnou změnu hardwaru nebo příliš mnoho drobných změn hardwaru během stanoveného počtu dnů, překročí prahovou hodnotu a vyžaduje opětovnou aktivaci. 8. dubna 2014 byl poslední den, kdy společnost Microsoft vydala aktualizace zabezpečení a nezabezpečení systému Windows XP. Vzhledem k tomu, že operační systém již není podporován, společnost Microsoft navrhuje, aby uživatelé upgradovali na nejnovější verzi systému Windows. Tento článek je pouze pro referenční účely.

Opětovná aktivace vašeho produktu Microsoft

Uživatelé, kteří přeformátují své pevné disky a provedou čistou instalaci operačního systému, musí produkt znovu aktivovat. Ale pokud je nová instalace ve stejném systému a nedojde k žádným hardwarovým změnám, je možné přenést stávající aktivaci produktu a přeskočit proces aktivace produktu znovu.

Uložte informace o stavu aktivace v systému Windows XP

Chcete -li uložit informace o stavu aktivace v systému Windows XP a obnovit je po obnovení systému, postupujte podle následujících pokynů. Tyto kroky nebudou fungovat pro přenos aktivačních informací z jednoho počítače do druhého, nebo pokud změníte hardware, protože informace obsažené v souboru „wpa.dbl“ nebudou odpovídat konfiguraci počítače. Tento trik slouží pouze k přeinstalování systému Windows XP na stejný počítač po formátování pevného disku.

 1. V Průzkumníkovi Windows dvakrát klikněte Můj počítač.

 2. Poklepejte na ikonu C řídit.

 3. Přejděte na C: Windows System32 složku. Možná budete muset vybrat Zobrazit obsah této složky za prvé.

 4. Vyhledejte soubory „wpa.dbl“ a „wpa.bak“ a zkopírujte je na bezpečné místo. Můžete je zkopírovat na disketovou jednotku nebo je vypálit na disk CD nebo DVD.

 5. Po přeinstalování systému Windows XP na přeformátovaný pevný disk klikněte na Ne na dotaz, zda chcete pokračovat v procesu aktivace.

 6. zmáčkni F8 klíč pro přístup do nabídky Advanced Boot Options a restartujte počítač do SafeMode.

 7. Dvojklik Můj počítač.

 8. Poklepejte na ikonu Pohon C..

 9. Přejděte na C: Windows System32 složku. Možná budete muset vybrat Zobrazit obsah této složky.

 10. Najděte soubor „wpa.dbl“ a „wpa.bak“ a přejmenujte je na „wpadbl.new“ a „wpabak.new“.

 11. Zkopírujte původní soubory „wpa.dbl“ a „wpa.bak“ z diskety, disku CD nebo DVD do složky C: Windows System32.

 12. Restartujte systém. Pokud jste spustili Windows XP v SafeMode, možná budete muset přejít zpět do MSCONFIG a vypnout bootování do SafeMode.

Systém Windows XP je nyní přeinstalován na váš přeformátovaný pevný disk.