Skip to content

Jak převést HEIC na JPG v systému Windows

7 de Červenec de 2021
how to convert heic files to jpg in windows 4769870 4e735aca2c544361b99b955cfc262195

HEIC, známé také jako soubory HEIF, jsou užitečným formátem, ale někdy možná budete chtít vědět, jak převést HEIC na soubory JPG. Tady je to, co potřebujete vědět o převodu takových obrázků ve Windows. Tyto pokyny platí pouze pro Windows 7, Windows 8 a Windows 10. Uživatelé počítačů Mac musí při převodu dodržovat různé pokyny.

Proč převádět soubory HEIC na JPG

Pokud jsou soubory HEIC lepší než soubory JPG, proč je převádět? Kompatibilita je zde velkou částí důvodu. Ne všechny programy pro úpravu obrázků jsou kompatibilní se soubory HEIC (včetně Adobe Photoshopu) a manipulace se soubory JPG je mnohem snazší. Některé webové prohlížeče také nemohou zobrazit soubory HEIC, což upřednostňuje tradiční soubory JPG. Stejně tak starší operační systémy, stejně jako různé, jako je Chrome OS, se soubory HEIC nehrají dobře. Nejlepší je převést tyto soubory na něco, co každý může vidět a používat. Zasílání souborů e-mailem prostřednictvím aplikace iOS Mail automaticky převede soubory HEIC na JPG. Je to často nejjednodušší způsob, jak to udělat.

Převeďte soubor HEIC pomocí nástroje CopyTrans HEIC pro Windows

CopyTrans HEIC pro Windows je softwarový plugin pro Windows 7, Windows 8 a Windows 10. Usnadňuje prohlížení souborů HEIC a HEIF pro všechny tři verze Windows, ale také usnadňuje jejich převod.

 1. Pomocí webového prohlížeče přejděte na https://www.copytrans.net/copytransheic

 2. Vybrat Stažení.

 3. Nainstalujte softwarový balíček.

 4. Po instalaci přejděte do libovolného souboru HEIC uloženého v počítači, klepněte na něj pravým tlačítkem a vyberte Převést na JPEG pomocí CopyTrans.

  Plocha Windows 10 se zvýrazněnou nabídkou s pravým kliknutím zobrazující Převést na JPEG pomocí CopyTrans

 5. Chvíli počkejte, než se soubor dokončí.

Jak převést HEIC na JPG pomocí HEIC2JPEG

Další formou převaděče HEIC je HEIC2JPEG. Je to web, takže se nemusíte obávat instalace nového softwaru pro převod souborů. Zde je návod, jak jej použít. Z bezpečnostních důvodů se doporučuje nepoužívat jej pro soukromé rodinné fotografie. Web uvádí, že soubory smaže po hodině, ale k nahrání čehokoli je třeba vždy přistupovat opatrně.

 1. Ve webovém prohlížeči přejděte na https://heic2jpeg.com

 2. Vybrat Nahrát soubory, poté vyberte soubor, který chcete převést.

  Web pro převod heic na JPEG

 3. Počkejte na dokončení převodu souboru.