Skip to content

Jak převést úhly z radiánů na stupně v aplikaci Excel

5 de Srpen de 2021
1280px Circle trig6.svg 5c850cc346e0fb0001a0be76

Co vědět

  • Použijte DEGREES (úhel) funkce pro převod z radiánů na stupně, kde úhel je velikost radiánu nebo odkaz na buňku.
  • Nebo použijte vzorec PI: = (úhel)*180/PI (). PI nemá argument.

Tento článek vysvětluje, jak pomocí funkce DEGREES () nebo vzorce PI převádět měření úhlů z radiánů na stupně. Pokud chcete použít kosinus, sinus nebo tangens pravoúhlého trojúhelníku, je nutné převést na stupně, pokud chcete použít jednu z vestavěných trigonometrických funkcí Excelu.

Syntaxe a argumenty funkce DEGREES

Syntaxe funkce odkazuje na rozložení funkce a obsahuje název funkce, závorky a argumenty. Syntaxe funkce DEGREES () je: = DEGREES (úhel)

typ = „kód“> úhel argument určuje úhel ve stupních, který má být převeden na radiány. Zadejte buď konkrétní velikost úhlu (v radiánech), nebo odkaz na buňku na místo, kde je velikost úhlu umístěna.

Příklad funkce Excelu DEGREES

Pomocí funkce DEGREES () převeďte úhel 1,570797 radiánů na stupně. Pokud jste hrdí na ruční zadávání vzorců v aplikaci Excel, podívejte se na náš podrobný návod na vzorce. Do buňky zadejte: = DEGREES (1.570797)

zadejte = „kód“> nebo, pokud byla hodnota uložena v buňce A1, můžete také zadat: = DEGREES (A1)

type = „code“> A v každém případě, když stisknete Vstupte k provedení funkce byste měli získat výsledek 90 stupňů. Funkce DEGREES () také podporuje zadávání bodů a kliknutí pomocí dialogového okna funkcí.

Alternativa: Použijte vzorec PI

Alternativní metodou, která nespoléhá na vzorec DEGREES (), je vynásobit úhel (v radiánech) číslem 180 a poté výsledek vydělit matematickou konstantou . Chcete -li například převést 1,570797 radiánů na stupně, použijte vzorec: = 1,570797*180/PI ()

type = „code“> Pi, což je poměr obvodu kruhu k jeho průměru, má zaoblenou hodnotu 3,14 a ve vzorcích je obvykle reprezentován řeckým písmenem π. Jeho hodnota je vyjádřena funkcí PI (), která nepovoluje žádné argumenty.

Historická poznámka

Spouštěcí funkce Excelu používají spíše radiány než stupně, protože když byl program poprvé vytvořen, byly spouštěcí funkce navrženy tak, aby byly kompatibilní s funkcemi trig v tabulkovém programu Lotus 1-2-3, který také používal radiány a který dominoval tabulkovému softwaru pro PC v té době na trhu.