Skip to content

Jak přidat odesílatele nebo doménu na seznam povolených ve SpamAssassinu

1 de Srpen de 2021
cropped hand of woman gesturing against blue background 914705824 5b390fb5c9e77c001aaeb64c

Nastavte SpamAssassin tak, aby vždy umožňoval určitým odesílatelům, a to i automaticky. Pomocí své komplexní sady pravidel a Bayesovské analýzy SpamAssassin zachytí působivé množství nevyžádané pošty s téměř žádnými falešnými pozitivy – téměř žádnými. Chcete -li toto číslo ještě snížit, můžete se například přihlásit k odběru určitých zpravodajů, které bývají nejlepšími kandidáty na chybnou klasifikaci jako spam. Zatímco někdy uvidíte termín safelist napsaný jako whitelist, moderní termín je safelist. Některé aplikace a kód mohou stále používat termín whitelist.

Zabezpečit odesílatele nebo doménu ve SpamAssassinu

Chcete -li uložit jednotlivé adresy nebo domény ve SpamAssassinu:

  1. Otevřeno /atd/pošta/spamassassin/local.cf ve vašem oblíbeném editoru pro zabezpečení celého systému. Chcete -li se seznamovat pouze pro sebe, otevřete ~/.spamassassin/user_prefs.

  2. Připojit whitelist_from_rcvd {adresu nebo doménu, kterou chcete označit, před kterou je uvedeno „*@“} {název domény, který musí být přítomen v souboru Přijato záhlaví}

  3. Chcete -li například uložit všechny e -maily z webu example.com, zadejte whitelist_from_rcvd *@dotdash.com dotdash.com.

Druhý parametr whitelist_from_rcvd, název domény, který musí být přítomen v souboru Přijato header lines, je určitá prevence proti spammerům, kteří se snadno dostanou přes SpamAssassin pomocí e -mailové adresy na běžně bezpečné doméně.

Co znamená ‚AutoWhitelist‘ a jak funguje

SpamAssasin nabízí zásuvné moduly, které vám umožní automatizovat bezpečné odesílání odesílatelů-ne nutně a nejen způsobem, který byste předpokládali. Starší AWL (AutoWhitelist) i vylepšené doplňky TxRep budou v průběhu času sledovat odesílání e-mailových adres. Na základě pověsti vytvořené pro adresy pak moduly plug-in upraví skóre nevyžádané pošty pro každou novou zprávu pro každého odesílatele. Pokud jste například v minulosti nedostali nic jiného než dobrou poštu z adresy, bude za dobrou poštu považováno téměř cokoli, co nyní odešlou; i když v podstatě přepošlou nevyžádanou poštu, tato zpráva projde SpamAssassinem bez úhony pomocí AWL nebo TxRep. Odesílatel bude v zásadě bezpečný. Tento nejnovější e -mail bude samozřejmě zohledněn v reputaci odesílatele do budoucna a opakované špatné zprávy jej mohou upravit tak, aby odesílatel již nebyl „bezpečný“. V důsledku toho bude i ten nejčistší e -mail z adresy, která v minulosti neposílala nic jiného než nevyžádanou poštu, považován za nevyžádanou poštu s povoleným AWL nebo TxRep pro SpamAssassin – s touto dobrou zprávou mírně měnící pověst odesílatele do budoucna.

Použijte adresy SpamAssassin TxRep k adresám bezpečných adres, které vám zašleme e -mailem

Plug-in TxRep SpamAssassin také obsahuje možnost sledovat odeslané e-maily a automaticky zlepšit pověst každé adresy příjemce v každém odchozím e-mailu, účinně zabezpečit seznam lidí, kterým posíláte e-maily, a zejména pokud jim posíláte e-maily opakovaně. Chcete -li, aby TxRep automaticky zlepšoval pověst adres, které posíláte e -mailem:

  1. Zkontrolujte, zda je pro SpamAssassin nainstalován doplněk TxRep.

  2. Ujistěte se také, že je SpamAssassin nakonfigurován pro zpracování odchozí pošty a že vaše e -mailové programy jsou konfigurovány pro odesílání prostřednictvím místního serveru SMTP (což umožňuje SpamAssassinu zpracovávat tuto poštu).

  3. Otevřeno /atd/pošta/spamassassin/local.cf ve vašem oblíbeném editoru pro zabezpečení celého systému. Chcete -li se seznamovat pouze pro sebe, otevřete ~/.spamassassin/user_prefs.

  4. Přidejte nebo upravte soubor txrep_whitelist_out zadání hodnoty od 0 do 200. Pokaždé, když TxRep narazí na e -mailovou adresu, přidá txrep_whitelist_out do skóre reputace odesílatele; hodnota se v průběhu času zvyšuje, protože opakovaně posíláte e -mail stejné osobě.

  5. Výchozí hodnota pro txrep_whitelist_out je 10.