Skip to content

Jak přidat, označit, zrušit sledování, odebrat a blokovat přátele na Facebooku

1 de Srpen de 2021
GettyImages 659056522 5c5da72746e0fb0001105ea6

Co vědět

  • Přidat přátele: Zadejte jméno do vyhledávacího pole> Lidé > vyberte Přidat přítele ikona vedle osoby. Facebook posílá žádost o přátelství.
  • Označit v příspěvku: Typ @ následuje jméno přítele. Označit na fotografii: Vyberte Označit fotku pod obrázkem> vyberte přítele.
  • Přestat sledovat nebo odebrat: Na jejich profilu vyberte Příteli ikona > Přestat sledovat nebo Odstranit. Chcete -li zablokovat, vyberte tři tečky na profilu> Blok.

Vědět, jak si přidat přátele na Facebook, je zásadní pro používání největší sociální sítě na světě. Než začnete, měli byste také vědět, jak zrušit sledování, blokování a odebírání přátel z Facebooku. Pokyny v tomto článku platí pro Facebook.com, ale své přátele můžete spravovat také pomocí mobilní aplikace Facebook.

Jak přidat přítele na Facebook

Chcete -li najít a přidat přátele přímo na Facebooku:

  1. Do vyhledávacího pole v horní části Facebooku zadejte jméno osoby a vyberte Zvětšovací sklo.

  2. Vybrat Lidé kartu odfiltrovat vše ostatní kromě osobních profilů.

    Karta Lidé ve vyhledávání na Facebooku

  3. Procházením výsledků najděte osobu, kterou znáte, a vyberte ji Přidat přítele vedle jejich jména. Této osobě je zaslána žádost o přátelství.

    Přidat přítele na Facebook

Jakmile potvrdí, že se s vámi skutečně přátelí, objeví se ve vašem seznamu přátel na Facebooku. Jakmile vaši žádost o přátelství přijmou, obdržíte oznámení. Nastavení ochrany osobních údajů může omezit vaši schopnost zobrazit Přidat přítele odkaz pro některé uživatele. Pokud si nepřejí, aby je přidal někdo, kdo není jejich společným přítelem, možná jim budete muset nejprve napsat zprávu a požádat je, aby si vás přidali.

Najděte staré přátele, které chcete přidat na Facebook

Abyste mohli začít, Facebook navrhuje přátele na základě informací ve vašem profilu. Pokud například uvedete, že jste navštěvovali konkrétní střední školu nebo vysokou školu, Facebook by mohl navrhnout další lidi na Facebooku, kteří chodili do stejné školy. Pokud chcete na Facebooku najít staré přátele, nezapomeňte uvést své školy a maturitu. Pokud jste si změnili jméno a chcete, aby vás našli vaši staří přátelé, kteří vás znali pod vaším starým jménem, ​​existuje možnost vyhledávat podle vašeho předchozího jména. Na stránce svého profilu přejděte na O > Podrobnosti o vás a vyberte Přidejte přezdívku.

Přidejte přezdívku na Facebook

Můžete určit, jak moc o vás každý člověk vidí, vytvořením seznamů přátel a nastavením omezení ochrany soukromí, aby byly vaše fotografie na Facebooku soukromé.

Jak označit přátele na fotografiích a příspěvcích

Chcete -li ve svých příspěvcích označit přátele z Facebooku, zadejte @ symbol následovaný několika prvními písmeny jejich jména. Facebook navrhuje přátele, které si můžete vybrat z rozevíracího seznamu. Chcete -li označit přítele na fotografii, vyberte Označit fotku pod obrázkem a vyberte kohokoli ze seznamu svých přátel. Když někoho označíte, obdrží oznámení a může se zobrazit v jeho profilu (v závislosti na nastavení časové osy).

Označte fotografii na Facebooku

Jak zrušit sledování přátel na Facebooku

Facebook má praktickou možnost, která vám umožňuje přestat sledovat přátele. Tímto způsobem přestanete vidět jejich příspěvky ve vašem News Feedu, aniž byste je museli zrušit přátelství. Když někoho přestanete sledovat, nebude o tom informován, takže není o nic moudřejší. Chcete -li přítele přestat sledovat, přejděte na jeho profil a najeďte myší Následující na jejich titulní fotografii a vyberte Přestat sledovat.

Přestat sledovat na Facebooku

Jak odebrat přátele z Facebooku

Pokud chcete někoho odebrat ze seznamu svých přátel, přejděte na jeho profil a najeďte myší Přátelé na jejich titulní fotografii a vyberte Unfriend.

Unfriend na Facebooku

Jak blokovat přátele nebo jiné uživatele Facebooku

Pokud chcete někomu zablokovat přístup k vašemu profilu nebo vás kontaktovat úplně, zablokujte jej. Uživatelé nejsou upozorněni, když je zablokujete, a poté, co byli zablokováni, nemůžete přistupovat k profilům blokovaných uživatelů. Chcete -li někoho zablokovat na Facebooku, přejděte na jeho profil a vyberte možnost tři tečky v pravém dolním rohu jejich titulní fotografie a poté vyberte Blok.

Blokovat na Facebooku

Můžete blokovat přátele a uživatele, kteří nejsou vašimi přáteli. Chcete -li je odblokovat, přejděte do svého Nastavení a vyberte Blokování spravovat váš seznam blokovaných uživatelů.

Jak zobrazit stránku přátelství pro přítele na Facebooku

Stránky přátelství zobrazují fotografie a příspěvky, které jsou spojeny s vámi a konkrétním přítelem. S každým přítelem sdílíte stránku přátelství, ať už sdílíte fotografie a příspěvky nebo ne. Chcete -li zobrazit stránku přátelství přítele, přejděte na jeho profil a vyberte tři tečky v pravém dolním rohu jejich titulní fotografie a poté vyberte Viz Přátelství.

Viz Přátelství na Facebooku