Skip to content

Jak přidat snímky aplikace PowerPoint do dokumentu Word

13 de Červenec de 2021
3518277PClaptoponwoodentable c82813a0aad041929ddb777e4f511f64

Co je třeba vědět

  • Ve Wordu přejděte na Vložit > Přidat ze souborů a vyberte soubor PowerPoint. Vybrat Vložte snímek pro každý snímek, který chcete přidat.
  • Použijte Formát obrázku v nabídce upravte každý vložený snímek.

Chcete-li použít snímky aplikace PowerPoint v dokumentu aplikace Microsoft Word, použijte možnost Přidat ze souborů nástroj pro import jednoho nebo více snímků z prezentace PowerPoint jako obrázků do souboru aplikace Word. Ukážeme vám, jak to udělat pomocí Microsoft Word pro Microsoft 365, Word 2019, Word 2016 a Word pro Mac.

Jak vložit snímky PowerPoint do dokumentu Word

Prezentace z existující prezentace PowerPoint lze vložit jako obrázek do prázdného dokumentu nebo do existujícího dokumentu.

  1. Otevřete existující nebo prázdný dokument aplikace Word a umístěte kurzor na místo, kam chcete vložit snímek aplikace PowerPoint.

  2. Přejít na Vložit kartu a vyberte Přidat ze souborů.

  3. Vyberte soubor PowerPoint obsahující snímky, které chcete přidat do dokumentu Word. Pokud soubor není uveden, vyberte Zobrazit více souborů procházet souborový systém a vybrat soubor.

  4. V Vložit ze souboru najděte snímek, který chcete vložit jako obrázek, a vyberte Vložte snímek pro vložení do dokumentu. Snímek se zobrazí jako obrázek. Lze jej upravovat pouze pomocí foto nástrojů.

    Vložte tlačítko Prezentace do Wordu

  5. Použijte Formát obrázku v nabídce upravte každý vložený snímek.

Úvahy

Ve starých verzích sady Microsoft Office mělo někdy smysl exportovat obsah aplikace PowerPoint do aplikace Word, aby byl označen poznámkami mluvčího a dalšími informacemi. PowerPoint však pokročil, takže tato zástupná řešení se již neukázala jako užitečná. PowerPointové prezentace lze exportovat v různých formátech včetně PDF, několika formátů obrázků, několika formátů filmů a formátů obrysového textu ve formátu RTF. Tyto formáty exportu použijte jako alternativu k vícestupňovému procesu aplikace Word.