Skip to content

Jak přidat video na pozadí pomocí aplikace Adobe Muse

10 de Září de 2021
Image 01 56a459e75f9b58b7d0d6846f 03e6b537c8e040168caff90bb8777803

Co vědět?

 • S Domov stránka v Plán zobrazit, přejděte na Okno > Knihovna > [MR] Video na pozadí na celou obrazovku složku a přetáhněte widget na stránku.
 • Chcete -li přidat video, přejděte na Soubor > Přidat soubory k nahrání > složka videa> Otevřeno.

Adobe Muse vám umožňuje vytvářet webové stránky pomocí podobného pracovního postupu jako publikace; nepotřebujete hluboké porozumění kódu, který vytváří web nebo stránku, ačkoli znalost HTML5, CSS a JavaScript neuškodí. Ačkoli je tradiční webové video přidáváno prostřednictvím HTML5 Video API, Adobe Muse dosahuje stejného cíle prostřednictvím widgetů, které vytvářejí HTML 5 vyžadované pro konkrétní úkoly, ale používají k psaní kódu při publikování stránky prosté jazykové rozhraní v Muse.

Jak připravit stránku pro video na pozadí v Adobe Muse CC

S nainstalovaným widgetem nyní můžete vytvořit stránku, která bude video používat.

 1. Než začnete, vytvořte složku pro svůj web Muse. V této složce vytvořte další složku – používáme „média” – a přesuňte své verze videa ve formátu mp4 a webm do této složky.

 2. Když spustíte Muse, vyberte Soubor > Nový web.

 3. Když se otevře dialogové okno Rozvržení, vyberte plocha počítače jako Počáteční rozvržení a změnit Šířka stránky a Výška stránky hodnoty do 1200 a 900. Klikněte OK.

 4. Dvojklik Hlavní stránka v zobrazení plánu otevřete stránku předlohy. Když se otevře hlavní stránka, přesuňte vodítka záhlaví a zápatí do horní a dolní části stránky. Pro tento příklad opravdu nepotřebujete záhlaví a zápatí.

Jak používat widget na pozadí celé obrazovky v Adobe Muse CC

Snímek obrazovky Muse

Používání widgetu je velmi jednoduché.

 1. První věc, kterou musíte udělat, je vrátit se do zobrazení plánu výběrem Pohled > Režim plánu.

 2. Když se otevře zobrazení plánu, dvakrát klikněte na Domovská stránka otevřít.

 3. Otevřete panel Knihovna – pokud není otevřený na pravé straně rozhraní, vyberte Okno > Knihovna – a zatočte dolů [MR] Video na pozadí na celou obrazovku složku.

 4. Přetáhněte widget složky na stránku.

 5. Všimnete si Možnosti požádejte o zadání názvů verzí videí ve formátu mp4 a webm. Zadejte jména přesně tak, jak jsou napsána, do složky, kam jste je umístili. Jeden malý trik, jak zajistit, že neuděláte chybu, je zkopírovat název videa mp4 a vložit jej do souboru MP4 a WEBM oblasti Nabídka možností.

  Jeden další trik: Tento widget dělá pouze to, že za vás napíše kód HTML 5. Můžete to říct, protože vidíte <> ve widgetu. V takovém případě můžete widget z webové stránky umístit na pracovní plochu a bude stále fungovat. Tímto způsobem nezasahuje do žádného obsahu, který na stránku umístíte.

Jak přidat video a otestovat stránku v Adobe Muse CC

Snímek obrazovky Muse

Ačkoli jste přidali kód, který bude videa přehrávat, Muse stále neví, kde se tato videa nacházejí.

 1. Chcete -li to opravit, vyberte Soubor > Přidat soubory k nahrání.

 2. Když Dialogové okno Odeslat otevře se, přejděte do složky obsahující vaše videa, vyberte je a klikněte Otevřeno.

 3. Chcete -li zajistit, aby byly nahrány, otevřete soubor Panel aktiv, a měli byste vidět svá dvě videa. Nechte je v panelu. Není nutné je umisťovat na stránku.

 4. Chcete -li projekt otestovat, vyberte Soubor > Náhled stránky v prohlížeči nebo, protože se jedná o jednu stránku, Soubor > Náhled stránek v prohlížeči. Otevře se výchozí prohlížeč a přehraje se video.

 5. V tuto chvíli můžete soubor Muse považovat za běžnou webovou stránku, přidat na domovskou stránku obsah a video se přehraje pod ním.

Jak přidat rámeček plakátu videa v Adobe Muse CC

Snímek obrazovky Muse

Toto je web, o kterém zde mluvíme, a v závislosti na rychlosti připojení existuje velká šance, že váš uživatel otevře stránku a bude se dívat na prázdnou obrazovku při načítání videa. To není dobré. Zde je návod, jak se s touto trochou ošklivosti vypořádat. „Osvědčený postup“ je zahrnout rámeček plakátu videa, který se zobrazí při načítání videa. Obvykle se jedná o snímek obrazovky rámce z videa v plné velikosti.

 1. Chcete -li přidat rámeček plakátu, jednou klikněte na Vyplnění prohlížeče v horní části stránky.

 2. Klikněte na Odkaz na obrázek a přejděte na obrázek, který chcete použít.

 3. V Kování oblast, vyberte Měřítko k vyplnění a klikněte na Centrální bod v Pozice plocha. Tím zajistíte, že se obrázek vždy změní od středu obrázku, když se změní velikost výřezu prohlížeče. Zobrazí se také obrázek, který vyplňuje stránku.

 4. Dalším malým trikem je mít plnou barvu výplně pro případ, že by se plakátový rámeček chvíli zobrazoval. Chcete -li to provést, klikněte na Barva čip k otevření Muse Color Picker. Vybrat kapátko nástroj a klikněte na převládající barvu v obrázku. Po dokončení kliknutím na stránku zavřete dialogové okno Vyplnění prohlížeče.

 5. V tomto okamžiku můžete projekt uložit nebo publikovat. Poslední část této série vám ukáže, jak napsat kód HTML5, který zasune video na pozadí webové stránky.