Skip to content

Jak přidat web na úvodní obrazovku systému Windows 8

14 de Červenec de 2021
windows 8 start menu desktop 5964e6b73df78cdc68c1cd5d

Epicentrem systému Windows 8 je jeho úvodní obrazovka, sbírka dlaždic, které vás rychle spojí s vašimi oblíbenými aplikacemi, seznamy skladeb, lidmi, zprávami a dalšími položkami. Připnutí nových dlaždic lze dosáhnout několika způsoby, mimo jiné prostřednictvím aplikace Internet Explorer v režimu Windows nebo Desktop. Přidání oblíbených webových stránek na úvodní obrazovku systému Windows 8 je proces dvoukrokový, bez ohledu na to, jaký režim používáte.

Přidejte web na úvodní obrazovku pomocí režimu plochy

Otevřete prohlížeč IE a postupujte takto:

  1. Vyberte možnostOzubené kolo ikona, známá také jako nabídka Akce nebo Nástroje, umístěná v pravém horním rohu okna prohlížeče.

  2. Když se zobrazí rozevírací nabídka, vyberte Přidejte web na úvodní obrazovku.

  3. The Přidejte web na úvodní obrazovku Zobrazí se dialogové okno zobrazující favicon, název a adresu URL aktuální stránky.

  4. Vybrat Přidat pro vytvoření dlaždice Úvodní obrazovka pro webovou stránku. Nyní máte na úvodní obrazovce novou dlaždici. Název nelze upravit při připnutí webu na úvodní obrazovku v režimu plochy.

  5. Chcete-li tuto zkratku odstranit, klikněte pravým tlačítkem myši a poté vyberte Odepnout ze startu, nachází se v dolní části obrazovky.

Přidejte web na úvodní obrazovku pomocí režimu Windows

Následuj tyto kroky:

  1. Vybrat Kolík, který se nachází napravo od řádku adresy IE. Pokud tento panel nástrojů není viditelný, klikněte pravým tlačítkem myši kdekoli v okně prohlížeče, aby se zobrazila.

  2. Když se objeví rozbalovací nabídka, vyberte Připnout na začátek.

  3. Zobrazí se vyskakovací okno, které zobrazuje favicon aktuálního webu a jeho název. Název lze upravit podle vašich představ.

  4. Pokud jste se jménem spokojeni, vyberte Připnout na začátek. Nyní máte na úvodní obrazovce novou dlaždici.

  5. Chcete-li tuto zkratku odstranit, klikněte pravým tlačítkem myši vyberte jejOdepnout ze startu, nachází se v dolní části obrazovky.