Skip to content

Jak připojit kameru k počítači

8 de Srpen de 2021
camera 56e0976d3df78c5ba0566b37

Co vědět

 • Shromážděte správný kabel USB, počítač s otevřeným slotem USB a fotoaparát. Připojte kabel USB k fotoaparátu.
 • Připojte opačný konec kabelu USB k počítači. Zkontrolujte, zda je počítač zapnutý, a zapněte fotoaparát.
 • Zobrazí se vyskakovací okno s pokyny ke stažení fotografií. Vyberte možnost, postupujte podle pokynů a vyberte Stažení nebo Uložit.

Tento článek vysvětluje, jak připojit digitální fotoaparát k počítači, abyste si mohli stahovat fotografie. Tento článek nabízí obecné pokyny. Pokyny pro značku a model vašeho fotoaparátu se mohou lišit.

Základy připojení univerzálního fotoaparátu

 1. Shromážděte všechny potřebné součásti. Ke stahování fotografií do počítače potřebujete kabel USB, počítač s otevřeným slotem USB a fotoaparát.

  Ke stahování fotografií nelze použít pouze jakýkoli kabel USB. Většina fotoaparátů typu point-and-shoot používá konektory mini-USB a pouze některé kabely USB obsahují správný konektor pro váš fotoaparát. Výrobce vašeho fotoaparátu měl do krabice zahrnout správný kabel USB. Pokud jej nemůžete najít, možná budete muset vzít kameru do obchodu s elektronikou nebo do obchodu s kancelářskými potřebami a koupit si kabel se správným konektorem USB.

 2. Dále musíte ve svém fotoaparátu najít slot USB. Tento krok může být trochu ošidný, protože výrobci kamer někdy skrývají štěrbinu za panelem nebo dveřmi a obvykle se snaží, aby panel nebo dveře zapadly do celkového designu kamery. Mnoho fotoaparátů má logo USB. Vedle panelu se také může zobrazit logo USB. Někteří výrobci fotoaparátů umístí slot USB do stejného prostoru jako baterie a paměťová karta. Na bocích fotoaparátu a na spodní straně fotoaparátu hledejte slot USB. Pokud nemůžete najít slot USB, nahlédněte do uživatelské příručky k fotoaparátu.

  USB slot na fotoaparátu

 3. Připojte kabel USB k fotoaparátu. Nepoužívejte velkou sílu. Konektor USB by se měl poměrně snadno zasunout do slotu USB fotoaparátu.

  USB připojeno k fotoaparátu

  Abyste se vyhnuli problémům, zarovnejte konektor USB se slotem USB. Pokud se pokusíte zasunout konektor USB „vzhůru nohama“, nepůjde správně do slotu. Může se hodit s velkou silou, ale pokud konektor zasunete do slotu vzhůru nohama, pravděpodobně poškodíte kabel USB a fotoaparát. Kromě toho se ujistěte, že panel nebo dveře, které skrývají a chrání slot USB, jsou zcela mimo provoz. Pokud je panel příliš blízko, můžete jej sevřít mezi kabel a slot a konektor se zcela nezasune, takže kabel USB nebude fungovat. Nakonec nezapomeňte zasunout kabel USB do slotu USB. Výrobci fotoaparátů často obsahují za stejným panelem jak slot USB, tak slot HDMI.

 4. Dále připojte opačný konec kabelu USB k počítači. Mělo by mít standardní USB konektor, který by se měl vejít do standardního USB slotu.

  Digitální fotoaparát připojený k notebooku

 5. Jakmile je kabel USB připojen k oběma zařízením, zkontrolujte, zda je počítač zapnutý, a zapněte fotoaparát. U některých fotoaparátů budete muset také stisknout tlačítko přehrávání fotografií tlačítko (které je obvykle označeno ikonou přehrávání, jako byste viděli na DVD přehrávači). Pokud je vše správně připojeno, může vám fotoaparát na obrazovce LCD zobrazit zprávu „připojení“ nebo podobný typ zprávy nebo ikony. Některé fotoaparáty však nic nenaznačují. Na obrazovce počítače byste měli vidět vyskakovací okno, podobné tomu níže. Mělo by vám poskytnout několik možností pro stahování fotografií. Jednoduše vyberte jeden a postupujte podle pokynů na obrazovce.

 6. (Volitelný) Stáhněte a nainstalujte potřebný software. Většina novějších počítačů by měla automaticky rozpoznat a najít kameru po připojení, aniž byste museli instalovat další software. Pokud však váš fotoaparát fotoaparát nerozpozná, bude možná nutné nainstalovat software fotoaparátu. Vložte disk CD dodaný s fotoaparátem do počítače a při instalaci softwaru postupujte podle pokynů na obrazovce. Pokud nemáte disk CD, pravděpodobně najdete potřebný software na webových stránkách výrobce.

 7. Jakmile počítači sdělíte, jak chcete fotografie stáhnout, můžete mu říci, kam je má uložit. Poté vyberte Stažení nebo Uložit zahájit proces.

  Screenshot Scanner a Camera Wizard

  U většiny počítačů byste měli vidět ukazatele průběhu informující o tom, jak rychle probíhá stahování. Můžete také vidět malé okno náhledu, které ukazuje, jak každá fotografie vypadá.

 8. Jakmile jsou všechny fotografie staženy do počítače, může vám to dát možnost fotografie odstranit z paměťové karty fotoaparátu nebo je zobrazit. Společnost Lifewire doporučuje neodstraňovat fotografie z paměťové karty, dokud nebudete mít možnost vytvořit záložní kopii nově stažených fotografií. Prohlédněte si obrázky, dokud jsou stále čerstvé ve vaší mysli, kde jste je pořídili a čeho se s nimi snažíte dosáhnout, a poté odstraňte všechny chudé.

  Fotograf si prohlíží své fotografie

  Fotoaparát většinou dává fotografiím automatické generické názvy, například „10. září 423.“ Vždy je dobré dát jim zapamatovatelná jména, abyste je mohli později rozpoznat. Pokud jednoduše nemůžete navázat spojení mezi fotoaparátem a počítačem – ani poté, co jste si v uživatelské příručce fotoaparátu prostudovali pokyny specifické pro váš model – máte možnost odnést paměťovou kartu do centra zpracování fotografií, které by mělo být schopné zkopírovat fotografie na disk CD. Poté si můžete stáhnout fotografie z disku CD do počítače.