Co je třeba vědět
- Připojte subwoofer přes výstup subwooferu přijímače pomocí kabelu LFE.
- Pokud není k dispozici výstup subwooferu LFE nebo vstup LFE: Připojte pomocí kabelu RCA.
- Pokud je subwoofer vybaven pružinovými svorkami: Pomocí reproduktorového výstupu přijímače to všechno připojte.
Tento článek vysvětluje, jak připojit subwoofer k přijímači nebo zesilovači připojením subwooferu k výstupu SUB OUT nebo LFE přijímače nebo zesilovače nebo pomocí připojení RCA nebo drátu reproduktoru subwooferu.
Připojte se pomocí výstupu subwooferu LFE
Upřednostňovanou metodou připojení subwooferu je výstup subwooferu (označený jako „SUB OUT“ nebo „SUBWOOFER“) přijímače pomocí kabelu LFE (zkratka pro nízkofrekvenční efekty). Téměř všechny přijímače (nebo procesory) domácího kina a některé stereofonní přijímače mají tento typ výstupu subwooferu. Port LFE je speciální výstup pouze pro subwoofery; stále jej uvidíte označený jako „SUBWOOFER“, nikoli jako LFE.
Jak připojit reproduktorové vodiče k přijímači nebo zesilovači
Připojte se pomocí stereofonních výstupů RCA nebo reproduktorů
Někdy zjistíte, že přijímač nebo zesilovač nemá výstup subwooferu LFE. Nebo se může stát, že subwoofer nemá vstup LFE. Místo toho může mít subwoofer pravý a levý (R a L) stereofonní konektor RCA. Nebo by to mohly být pružinové spony, jaké byste viděli na zadní straně standardních reproduktorů. Pokud „Line In“ subwooferu používá RCA kabely (a pokud subwoofer na přijímači / zesilovači také používá RCA), jednoduše jej zapojte pomocí RCA kabelu. Pokud je kabel na jednom konci rozdělen (kabel y pro pravý i levý kanál), připojte oba porty R a L na subwooferu. Pokud má přijímač / zesilovač také levý a pravý konektor RCA pro výstup subwooferu, nezapomeňte také připojit oba k přijímači. Pokud je subwoofer vybaven pružinovými svorkami, aby bylo možné použít vodič reproduktoru, můžete k jeho zapojení použít výstup reproduktoru přijímače. Tento proces je stejný jako při připojení základního stereofonního reproduktoru. Nezapomeňte na kanály. Pokud má subwoofer dva sady pružinových spon (pro vstup a výstup reproduktoru), to znamená, že další reproduktory se připojují k subwooferu, který se pak připojuje k přijímači a předává zvukový signál. Pokud má subwoofer jen jeden sadu pružinových spon, subwoofer bude muset sdílet stejná připojení přijímače jako reproduktory. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je použít banánové spony (oproti překrývajícím se holým drátům), které se mohou navzájem zastrčit do zad. Subwoofery se obvykle snadno připojují, vzhledem k tomu, že je obvykle možné řešit pouze dva kabely: jeden pro napájení a druhý pro zvukový vstup. Je mnohem pravděpodobnější, že většinu času strávíte umístěním a nastavením subwooferu pro nejlepší výkon, než kdybyste zapojili pár kabelů.