Skip to content

Jak připojit tiskárnu k počítači v systému Windows 10

12 de Červenec de 2021
GettyImages 1091796876 1c597b86c5824692a408b73e64227cd1

Co je třeba vědět

 • Wi-Fi: Start > Nastavení > Nastavení systému Windows > Zařízení > Tiskárny a skenery > + > Vyberte zařízení > Přidat zařízení.
 • Kabelové: Připojte tiskárnu k počítači pomocí kabelu USB.

Tento článek ukazuje, jak připojit tiskárnu k počítači se systémem Windows 10. Na rozdíl od svých předchůdců Windows 10 automaticky stáhne a nastaví vše, co potřebujete.

Jak připojit bezdrátovou tiskárnu k systému Windows 10

Nastavením tiskárny na připojení k síti Wi-Fi je tiskárna přístupná bezdrátově odkudkoli v síti. Následuj tyto kroky:

 1. Zkontrolujte, zda je tiskárna zapnutá a připojená k síti Wi-Fi. Připojte tiskárnu k síti Wi-Fi podle pokynů výrobce. Vaše tiskárna musí být připojena ke stejné síti jako váš počítač se systémem Windows 10.

 2. Na počítači se systémem Windows 10 otevřete Nabídka Start (Ikona loga Windows) z levého dolního rohu obrazovky.

 3. Vybrat Nastavení (malá ikona ozubeného kola) na levé straně Start Jídelní lístek.

 4. V Okna Nastavení v okně vyberte Zařízení volba.

 5. Na levé straně okna vyberte ikonu Tiskárny a skenery volba.

 6. Na pravé straně okna vyberte ikonu (+) tlačítko pro přidání nové tiskárny.

 7. Windows 10 nyní vyhledá všechny tiskárny a skenery ve vaší síti a poté je zobrazí v seznamu. Jakmile se vaše tiskárna zobrazí podle čísla modelu, vyberte ji a stiskněte Přidat zařízení.

  Přidat novou tiskárnu

 8. Systém Windows nyní naváže připojení k vaší tiskárně a nainstaluje všechny potřebné ovladače, aby mohla fungovat. Po dokončení tiskárna řekne Připraven.

Jak připojit kabelovou tiskárnu k systému Windows 10

Pokud vaše tiskárna nenabízí bezdrátové připojení nebo si přejete použít pouze kabelové připojení USB, jednoduše ji připojte k počítači se systémem Windows 10. Na rozdíl od bezdrátové tiskárny není na rozdíl od předchozích verzí systému Windows skutečně potřeba žádné nastavení. Jakmile připojíte tiskárnu USB, automaticky se nastaví v systému Windows.

Detailní záběr na ruční připojení USB disku

Společné zdroje pro tiskárny

Další informace o konkrétní tiskárně získáte u výrobce zařízení. Web výrobce tiskárny bude pravděpodobně obsahovat návody, ruční ovladače a další software, který může vašemu zařízení pomoci. Pro vaše pohodlí jsme níže uvedli odkazy na podporu nejběžnějších tiskáren.

 • Kánon
 • HP
 • Bratr
 • Epson
 • xerox
 • Lexmark

Odstraňování problémů s tiskárnou

Pokud máte potíže s tiskárnou, ať už se nemůže připojit k počítači se systémem Windows 10, nebo software nefunguje správně, doporučujeme začít kontrolou našeho průvodce řešením problémů. Jinak se obraťte na svého výrobce pomocí některého z výše uvedených odkazů, kde získáte další podporu.

Musím si stáhnout software nebo ovladače?

Zatímco někteří výrobci nabízejí další software, který lze stáhnout pro použití s ​​vaší tiskárnou, obvykle není potřeba žádný další software, aby vše fungovalo. Navíc, zatímco ovladače se dříve stahovaly ručně, Windows 10 automaticky stáhne vše potřebné k zahájení.