Skip to content

Jak připojit zařízení iOS nebo Android ke stereo systémům

31 de Červenec de 2021
GettyImages 466336940 5856ccd25f9b586e0209e13b

Co vědět

  • Nejjednodušší: použijte bezdrátový adaptér Bluetooth ke spárování smartphonu nebo tabletu se stereo systémem.
  • Pro vyšší kvalitu zvuku použijte DLNA, AirPlay nebo bezdrátový adaptér Play-Fi.
  • Alternativně můžete použít kabely nebo dok.

Tento článek vysvětluje různá zařízení, která lze použít k přehrávání mobilního zvuku na stereo systémech.

Bezdrátový Bluetooth adaptér

Konektivita Bluetooth stále zraje a nachází se v nejrůznějších technologických produktech. Ve skutečnosti byste těžko hledali smartphone nebo tablet bez Bluetooth jako standard. Někteří lidé dokonce mění své staré smartphony na přenosné přehrávače médií pomocí Bluetooth. Adaptéry Bluetooth (také nazývané přijímače) jsou široce dostupné a snadno dostupné.

Adaptéry Bluetooth se dodávají v různých tvarech, velikostech a funkcích. Většinu lze připojit ke stereo systémům, zesilovačům nebo přijímačům pomocí 3,5 mm, RCA nebo digitálního optického kabelu, který může, ale nemusí být prodáván samostatně. Tato zařízení také vyžadují napájení, obvykle prostřednictvím přiloženého USB nebo síťové zástrčky, a některá dokonce mají vestavěné baterie, které mohou trvat hodiny. Jakmile připojíte adaptér, spárujte jej se smartphonem nebo tabletem a můžete si užít ovládání zvuku přímo z kapsy. Mějte na paměti, že standardní bezdrátové připojení Bluetooth má maximální dosah 33 stop (10 m), což může být ovlivněno zdmi, zorným polem nebo fyzickými objekty. Některé adaptéry se pyšní prodlouženým dosahem až na dvojnásobek normální vzdálenosti. Bluetooth také zavádí další kompresi dat, takže je možné (v závislosti na zdroji zvuku) ztratit trochu kvality, pokud nejsou produkty kompatibilní s aptX.

DLNA, AirPlay, bezdrátový adaptér Play-Fi

Pro náročného audiofila nebo nadšence by to Bluetooth nemuselo snížit, pokud jde o celkovou věrnost. Naštěstí některé adaptéry používají Wi-Fi, které přenáší zvuk do stereo systémů bez komprese nebo ztráty kvality. Nejen to, ale bezdrátové sítě se obvykle těší většímu dosahu, než kterého může dosáhnout Bluetooth. Stejně jako u výše popsaných adaptérů Bluetooth se druh Wi-Fi připojuje také pomocí 3,5 mm, RCA nebo digitálního optického kabelu.

WiFi adaptér Apple Airport

Na rozdíl od Bluetooth však budete muset věnovat větší pozornost kompatibilitě. Například AirPlay funguje pouze s produkty Apple (např. IPhone, iPad, iPod) nebo s počítači využívajícími Apple Music/iTunes, což znamená, že zařízení Android jsou vynechána. Některé adaptéry však mohou podporovat DLNA, Play-Fi (standard od DTS) nebo obecné připojení Wi-Fi prostřednictvím proprietární aplikace. Znovu zkontrolujte kompatibilitu. Ne všechny mobilní aplikace související s hudbou jsou navrženy tak, aby rozpoznávaly a streamovaly každý typ.

Stereo audio kabel 3,5 mm na RCA

Pokud se bezdrátové připojení zdá být příliš fantastické nebo zapojené, není nic špatného na tom, když se budete držet osvědčeného stereofonního zvukového kabelu 3,5 mm na RCA. Konektor 3,5 mm se zapojuje přímo do konektoru pro sluchátka smartphonu nebo tabletu, zatímco konektory RCA se zapojují do linkových vstupů stereofonního reproduktoru, přijímače nebo zesilovače. Ujistěte se, že konektory odpovídají stejné barvě vstupních portů. (U konektorů RCA je bílá vlevo a červená vpravo.) Pokud jsou konektory svisle, bílý nebo levý bude téměř vždy nahoře. To je vše, co je třeba udělat!

Stereofonní zvukový kabel 3,5 mm na RCA

Výhodou použití kabelu je, že ve většině případů zajistíte nejlepší možnou kvalitu zvuku. S kompatibilitou, bezztrátovým přenosem nebo bezdrátovým rušením si nemusíte dělat starosti. Je to také o jedno zařízení méně, které by zabíralo místo na zásuvce nebo rozvodce. Dosah připojeného zařízení však bude fyzicky omezen délkou kabelu, což může být nepohodlné. Většina stereofonních audio kabelů 3,5 mm-to-RCA je srovnatelná, takže celková délka bude pravděpodobně nejdůležitějším faktorem.

3,5 mm až 3,5 mm stereofonní zvukový kabel

Alternativou ke stereofonnímu zvukovému kabelu 3,5 mm až RCA je váš základní zvukový kabel. Ne vše bude vybaveno vstupními konektory RCA, ale můžete do značné míry počítat se standardním 3,5 mm portem (označovaným také jako konektor pro sluchátka pro mobilní zařízení). Možná máte někde v zásuvce ležet jeden z těchto kabelů. 3,5 mm stereofonní zvukové kabely mají stejné připojení na obou koncích (zcela reverzibilní) a jsou prakticky univerzální pro audio zařízení. Pokud je zapojen reproduktor-ať už je to televize, počítač, stereo nebo soundbar-můžete do značné míry zaručit kompatibilitu typu plug-and-play.

3,5mm stereofonní zvukové kabely

Nemusí to být ani drahé. Skvělé soundbary najdete pod 500 dolary. Stejně jako u kabelu 3,5 mm na RCA bude toto připojení využívat stejné výhody kvality zvuku a fyzického omezení dosahu. Většina všech 3,5 mm až 3,5 mm stereofonních zvukových kabelů je navzájem srovnatelná, takže celková délka bude pravděpodobně nejdůležitějším faktorem.

Dok pro smartphone/tablet

Zatímco dokovací stanice pro reproduktory se v dnešní době zdají být trochu méně běžné, existuje spousta univerzálních doků, které slouží k nabíjení mobilních zařízení při zachování aktivního připojení k audio systému. Proč lovit energii nebo audio kabel, když dok nabízí elegantní jednoduchost? Kromě toho je snazší podívat se na obrazovku, která je opřená, a zjistit, která skladba se právě přehrává nebo která další. Uklizené a organizované kabely jsou vždy také výhodou.

Dok pro iPhone od Native Union

Některé společnosti, například Apple, vyrábějí doky pouze pro své vlastní produkty. Pokud strávíte trochu času lovem a nakupováním, můžete najít několik kompatibilních doků od výrobců třetích stran-určitě se držte MFi pro svá zařízení Apple. Některé doky mohou být vytvořeny pro konkrétní model, například smartphony Samsung Galaxy Note nebo konkrétní typ připojení, například Lightning pro iOS nebo micro-USB pro Android. Je však běžnější najít doky s univerzálním držákem, který vám umožní připojit vlastní produktové kabely k připojení zvukových vstupů pro stereo systémy. místo přes samotný dok.