Skip to content

Jak proměnit barvu koutku na tablet Android

6 de Srpen de 2021
Nook Color 577454355f9b5858759dfe68 2827c2bae0b145aca43536e5d55a5fc1

Je možné nainstalovat Android na Nook Color, aby se z něj stal plně funkční tablet. Nook Color nemusí mít stejně výkonný procesor jako nejnovější zařízení Samsung Galaxy, ale LCD displej a další základní hardware z něj činí dostatečně levný tablet.

Můžete nainstalovat Android do své barvy koutku?

Společnost Barnes & Noble vyvinula vlastní verzi Androidu, operačního systému, který najdete na milionech chytrých telefonů a tabletů, k napájení e-čtečky Nook Color. Zatímco aktualizace Android 2.2 pro Nook Color v roce 2011 představila obchod s aplikacemi, můžete funkčnost zařízení dále rozšířit instalací plné verze OS Android.

Co potřebujete k instalaci Androidu na Nook Color?

Aktualizace firmwaru z roku 2011 již neumožňuje rootovat aplikace Nook Color nebo sideload, ale stále můžete spustit plnou verzi systému Android z paměťové karty. K vytvoření bitové kopie systému Android budete kromě formátované karty microSD s minimálně 4 GB úložiště a rychlostí čtení/zápisu třídy 4 nebo vyšší potřebovat počítač Mac nebo Windows. Můžete také najít paměťové karty Nook2Android (N2A) pro nákup online, které mají předinstalovaný Android.

Jak nainstalovat Android na Nook Color

Chcete -li z Nook Color udělat tablet Android:

  1. Stáhněte si virtuální obrázek preferované verze systému Android do počítače. Obraz disku Android (ROM) musí být kompatibilní s Nook Color. TheUnlockr.com má seznam vlastních ROM ROM Nook Color pro Android.

  2. Vložte kartu microSD do počítače.

  3. V případě potřeby rozbalte obraz disku Android a zapište jej na kartu SD. K zápisu obrázku Androidu na kartu SD můžete použít Etcher pro Windows nebo Mac. Spusťte Etcher, vyberte obrázek a vyberte jednotku SD.

    Stránka pro stažení etcheru

  4. Vyjměte paměťovou kartu z počítače.

  5. Vypněte Nook Color a vložte kartu microSD.

  6. Zapněte Nook Color.

Používání systému Android v Nook Color

Pokud vše fungovalo správně, váš Nook Color se spustí ve verzi pro Android, kterou jste vybrali, což z něj činí plně funkční tablet Android. Vaše nastavení, stahování a úpravy z tohoto místa se ukládají na paměťovou kartu, takže vnitřní úložiště Nook Color zůstane nerušené. Když jste připraveni vrátit se ke svému standardu Nook Color, stačí vypnout zařízení, vyjmout kartu microSD a znovu ji zapnout. Protože vše běží z paměťové karty (namísto vnitřní paměti), bude mít rychlost čtení/zápis a kapacita karty vliv na výkon. Třída 4 je asi tak pomalá, jak se můžete dostat pryč, ale třída 6 nebo 10 vám zajistí mnohem hladší zážitek. Stejně tak vám 4 GB neposkytuje mnoho prostoru pro aplikace, takže pokud hodláte rozsáhle využívat nově objevené možnosti Nook Color, možná budete chtít zvážit paměťovou kartu s vyšší kapacitou.