Skip to content

Jak provést test lampy k ověření napájení

11 de Srpen de 2021
plug drawing on the blackboard 164900238 59a04ae0d963ac0011435320

Pokud řešíte problém s napájením zásuvky nebo prodlužovacího kabelu, ale nemáte k dispozici multimetr, tento jednoduchý „lampový test“ může ověřit, zda je k dispozici napájení. „Lampový test“ je velmi snadný a obvykle trvá méně než 5 minut.

Tento test je pouze funkční/nepracující test, takže nemůže určit, zda je napětí trochu nízké nebo vysoké, což může mít na žárovku malý vliv, ale je pro váš počítač důležité. Pokud se jedná o problém, je lepší vyzkoušet zásuvku pomocí multimetru.

Jak provést test lampy k ověření napájení

  1. Odpojte počítač, monitor nebo jiné zařízení ze zásuvky a zapojte malou lampu nebo jiné zařízení, o kterém víte, že funguje dobře. Pokud se lampa rozsvítí, víte, že vaše energie ze zdi je dobrá.

  2. Pokud používáte rozvodku, postupujte podle stejných pokynů jako v posledním kroku pro rozvodku.

  3. Odpojte počítač, monitor a jakékoli další zařízení ze zásuvek na napájecím kabelu a proveďte stejný „test lampy“ na zásuvkách napájecího kabelu, abyste zjistili, zda správně fungují. Ujistěte se, že je zapnutý vypínač na napájecím kabelu!

  4. Pokud některá ze zásuvek neposkytuje napájení, vyřešte tento problém nebo zavolejte elektrikáře. Jako okamžité řešení byste mohli počítač přesunout do oblasti, kde zásuvky ve zdi fungují správně. Pokud váš rozbočovač nefunguje (dokonce ani jedna zásuvka), vyměňte jej. Zde vedeme seznam nejlepších přepěťových ochran.