Skip to content

Jak řešit chybu v adrese URL

10 de Červenec de 2021
alert icon 5807a14f5f9b5805c2aa679c

Několik věcí je více frustrujících, než když kliknete na odkaz nebo napíšete zdlouhavou adresu webu a stránka se nenačte, což někdy vede k chybě 404, chybě 400 nebo jiné podobné chybě. I když existuje celá řada důvodů, proč k tomu může dojít, URL adresa je často nesprávná.

Pokud se vyskytne problém s adresou URL, pomůže vám ji najít tento snadný postup:

Potřebný čas: Pečlivá kontrola adresy URL, se kterou pracujete, by neměla trvat déle než několik minut.

 

Jak řešit chybu v adrese URL

 1. Pokud používáte http: nebo https: část adresy URL, zahrnuli jste za dvojtečku lomítka? https: //
 2. Pamatoval jsi si www? Některé webové stránky vyžadují správné načtení. Podívejte se, co je to název hostitele? Další informace o tom, proč tomu tak je.
 3. Pamatoval jsi si .com, .síťnebo jiná doména nejvyšší úrovně?
 4. Zadali jste v případě potřeby skutečný název stránky? Například většina webových stránek má konkrétní názvy jako pečenýaplikace.html nebo man-save-life-on-hwy-10.aspx, atd
 5. Používáte zpětná lomítka místo správných lomítek // za https: část adresy URL a podle zbytku adresy URL podle potřeby? Zde je příklad správně naformátované adresy URL: https://www.zivotdivny.com/computers-laptops-and-tablets-4781146
 6. Zkontrolovat www. Zapomněli jste w nebo omylem přidat další: wwww?
 7. Zadali jste pro stránku správnou příponu souboru? Například existuje rozdílný svět .html a .htm. Nejsou zaměnitelné, protože první ukazuje na soubor, který končí na .HTML, zatímco druhý je na soubor s příponou .HTM – jsou to zcela odlišné soubory a je nepravděpodobné, že oba existují jako duplikáty na stejném webu serveru.
 8. Používáte správné použití velkých písmen? Všechno po třetím lomítku v adrese URL, včetně složek a názvů souborů, obvykle rozlišuje velká a malá písmena. Tím se například dostanete na platnou stránku: https://www.digg.com/2019/what-earth-would-look-like-if-all-the-oceans-were-drained-visualized

  Ale to nebude: https://www.digg.com/2019/WHAT-earth-WOULD-look-like-if-all-the-oceans-were-drained-visualized

  To často platí pouze pro adresy URL, které označují název souboru, jako jsou ty, které na samém konci zobrazují příponu .HTM nebo .HTML. Ostatní mají rádi https://www.zivotdivny.com/what-is-a-url-2626035 pravděpodobně nerozlišují velká a malá písmena.

 9. Pokud jste zkopírovali adresu URL zvenčí prohlížeče a vložili ji do adresního řádku, zkontrolujte, zda celý URL byla zkopírována správně. Například často dlouhá adresa URL v e-mailové zprávě bude trvat dva nebo více řádků, ale správně se zkopíruje pouze první řádek, což má za následek příliš krátkou adresu URL ve schránce. Podobně vám některé prohlížeče umožňují vložit přes existující adresu URL a nahradit ji, aby se vytvořil prostor pro tu, kterou vkládáte. Pokud to ale není provedeno správně, můžete přidat novou URL na starou a vytvořit tak opravdu dlouhou URL, která jednoduše nebude nic načítat.
 10. Další chybou kopírování / vkládání je zvláštní interpunkční znaménko. Váš prohlížeč je docela shovívavý s mezerami, ale dávejte si pozor na další tečky, středníky a další interpunkční znaménka, která mohla být v adrese URL, když jste ji zkopírovali. Ve většině případů by adresa URL měla končit buď příponou souboru (například html, htm atd.), Nebo jediným lomítkem.
 11. Váš prohlížeč může automaticky doplnit adresu URL, takže vypadá, jako byste se nemohli dostat na požadovanou stránku. Nejedná se o samotný problém s URL, ale spíše o nepochopení fungování prohlížeče. Například pokud začnete psát Youtube ve vašem prohlížeči, protože chcete prohledat Google na webu YouTube, může navrhnout video, které jste nedávno sledovali. Udělá to automatickým načtením této adresy URL do adresního řádku. Pokud tedy po „youtube“ stisknete klávesu Enter, video se načte namísto zahájení vyhledávání slova, které jste napsali, na webu. Tomu se můžete vyhnout úpravou adresy URL v adresním řádku, která vás přenese na domovskou stránku. Někdy pomocí Backspace klávesa zastaví automatické doplňování všude, kde jste přestali psát. Nebo můžete vymazat historii vyhledávací lišty nebo celou historii prohlížeče, aby zapomněl, které stránky jste již navštívili.
 12. Pokud je web běžný, se kterým se dobře seznámíte, zkontrolujte jeho pravopis. Například, www.googgle.com je velmi blízko www.google.com, ale nedostane vás do populárního vyhledávače.