Skip to content

Jak rozšířit Wi-Fi venku

8 de Září de 2021
GettyImages 907872064 b7c4efd155234595bf572db5694cad99

Wi-Fi vás udrží ve spojení, ale signál je k dispozici pouze doposud, zejména venku. Pokud chcete streamovat hudbu a stahovat e-knihy, když jste na palubě nebo na dvoře, naučte se, jak rozšířit Wi-Fi venku.

Jak rozšířím svou Wi-Fi?

Kromě běžných hacků, které rozšiřují celkový dosah Wi-Fi, existují dvě běžně používané možnosti rozšíření Wi-Fi: opakovače a síťové sítě.

Opakovače jsou malá anténa, která klonuje konfiguraci routeru, například heslo a další přihlašovací údaje. Pak to vypadá a chová se jako běžný router, ke kterému se musíte přihlásit, když se pohybujete, a odvracíte signál z původního routeru. Opakovače se také nazývají zesilovače nebo prodlužovače. Případně vytvořte síť typu mesh. Síťové sítě jsou sadou směrovačů, které se navzájem propojují a zesilují. Ty potřebují pouze jedno připojení k internetu a předávají signál v závislosti na blízkosti.

Mohu rozšířit své Wi-Fi venku?

Než se podíváte na jakékoli řešení, ujistěte se, že rozšíření vaší Wi-Fi má v první řadě smysl.

 1. Poznamenejte si venkovní zásuvky, další zdroje energie a blízkost vnitřních prostor, jako jsou garáže a přístřešky, k oblasti, kde chcete Wi-Fi. Zařízení vedle vnějších stěn bude mít dobrý dosah. Pokud je vedle dveří na palubě zástrčka, pro dobré pokrytí budete možná potřebovat pouze jedno zařízení v této zásuvce.

 2. Vlhkost, teplota a srážky mohou rušit signály Wi-Fi. Tyto povětrnostní události snižují výkon a dosah jakéhokoli zařízení, které používáte. Pro kompenzaci těchto faktorů si vyberte zařízení s dostatečným výkonem a odolností proti povětrnostním vlivům.

 3. Pomocí aplikace pro testování signálu Wi-Fi zjistíte, jaký máte aktuálně dosah a jak silný je.

 4. Hledejte přirozené a vyrobené prvky, které mohou rušit Wi-Fi, jako jsou silné zdi nebo kovové oplocení.

Co mám použít k posílení venkovní sítě Wi-Fi?

Existuje několik možností, jak zvýšit váš signál Wi-Fi venku. Prodlužovače dosahu Wi-Fi a síťové sítě jsou životaschopná řešení. Ujistěte se, že rozumíte tomu, co je součástí návrhu a nastavení každého z nich. Níže je podrobné srovnání každého typu zesilovače signálu.

Prodlužovače dosahu Wi-Fi

Co se nám líbí

 • Rozpočet přátelský.
 • Některé modely zabraňují rušení a křížovému hovoru.
 • Slušný dosah signálu.
 • Snadné nastavení.

Co se nám nelíbí

 • Mnoho z nich vyžaduje pro přemístění opakované přihlášení.
 • Interference se směrovači je u levnějších modelů běžná.
 • Problémy s kompatibilitou s některými routery.
 • Dosah a signál závisí na vzdálenosti od routeru.

Pokud máte málo peněz, může být prodlužovač dosahu pro vás tou správnou volbou. Určitě si však udělejte domácí úkol. Budete muset zajistit, aby zvolený model nerušil a byl kompatibilní s vaším vnitřním routerem. Pokud vám nejde o technologii, nastavovače dosahu se snáze nastavují.

Sítě Wi-Fi Mesh

Co se nám líbí

 • Rychlejší a konzistentnější připojení.
 • Jediné přihlášení k síťovému připojení.
 • Vestavěná redundance snižuje výpadek signálu.

Co se nám nelíbí

 • V porovnání s prodlužovači dražší.
 • Může vyžadovat aktualizaci routeru.
 • Může být přehnané v závislosti na velikosti domu.

Sítě Wi-Fi mesh nejsou pro nezasvěcené. I když jsou obvykle rychlejší a mají robustnější připojení, síťové sítě mohou být náročné na nastavení. Vestavěná redundance však snižuje některé problémy s nastavením, aniž byste se museli přihlašovat pokaždé, když ji přemístíte.

Rozšiřte své Wi-Fi venku

Poté, co se rozhodnete pro řešení, jak rozšířit Wi-Fi, přichází kritická část, nastavení. Budete muset zjistit, kde chcete posílit signál. Mějte na paměti struktury, odolnost proti povětrnostním vlivům a sílu. S trochou přemýšlení by rozšíření vaší Wi-Fi venku mělo být bezbolestné.

 1. Určete, které oblasti venku potřebují signál Wi-Fi. Omezte, jak daleko Wi-Fi sahá, aby se lidé, které ve vaší síti nechcete, pokoušeli přihlásit.

 2. Používejte zařízení Wi-Fi odolná proti povětrnostním vlivům.

 3. Po zakoupení zařízení vyzkoušejte několik míst. Připojte jej a spusťte aplikaci pro testování Wi-Fi v několika různých rozsazích. Pokrytí vyvážení, přístupnost zařízení (v případě, že jej potřebujete odpojit a vzít dovnitř) a celková rychlost.

 4. Začněte s jedním zařízením a přidávejte další, jak budou vaše potřeby pokrytí jasnější.