Skip to content

Jak sdílet přístup k internetu

11 de Srpen de 2021
more tethering 166273198 resized 56a62b733df78cf7728bb2ae

Velmi často, zejména na cestách, se můžete setkat s jedním kabelovým ethernetovým připojením pro přístup k internetu (nebo s jedním mobilním datovým modemem 3G), ale s více zařízeními, která chcete mít online. Následující pokyny platí pro systém Windows XP. Společnost Microsoft ukončila podporu systému Windows XP v dubnu 2014 a již neposkytuje aktualizace zabezpečení ani technickou podporu pro operační systém Windows XP. Existují samostatné pokyny pro systémy Vista a Windows 7. Můžete také sdílet kabelové připojení k internetu svého počítače Mac prostřednictvím WiFi.

Obtížnost: Průměrný

Potřebný čas: 20 minut

Jak sdílet připojení k internetu v systému Windows XP

Pomocí vestavěné funkce Sdílení připojení k internetu na počítačích se systémem Windows můžete tento jediný přístup k internetu sdílet s jakýmkoli zařízením přes Wi-Fi nebo připojením ethernetovým kabelem. V zásadě můžete svůj počítač proměnit v bezdrátový hotspot (nebo kabelový router) pro další zařízení v okolí.

 1. Přihlaste se k hostitelskému počítači se systémem Windows (k počítači připojenému k internetu) jako správce.

 2. Jít do Start > Kontrolní panel > Síťová a internetová připojení > Síťová připojení.

 3. Pravým tlačítkem klikněte na své internetové připojení, které chcete sdílet (např. Připojení k místní síti), a vyberte Vlastnosti.

  Vlastnosti LAN

 4. Vybrat Karta Upřesnit z Vlastnosti dialogové okno.

  Pokročilé vlastnosti internetu

 5. V části Sdílení připojení k internetu vyberte Umožněte ostatním uživatelům sítě připojit se prostřednictvím internetového připojení tohoto počítače.

  Zaškrtávací políčko Povolit ostatním uživatelům sítě

  Většina lidí již dial-up nepoužívá, ale pokud se takto připojujete k internetu, vyberte Navažte telefonické připojení, kdykoli se počítač v mé síti pokusí o přístup k síti Internet.

 6. Vybrat OK a obdržíte zprávu o nastavení adaptéru LAN na 192.168.0.1.

 7. Vybrat Ano potvrďte, že chcete povolit sdílení připojení k internetu.

Vaše připojení k internetu bude nyní sdíleno s jinými počítači ve vaší místní síti; pokud je připojíte pomocí kabelu (buď přímo, nebo prostřednictvím bezdrátového rozbočovače), máte vše nastaveno. Pokud však chcete bezdrátově připojit další zařízení, budete muset nastavit bezdrátovou síť Ad Hoc nebo použít novější technologii Wi-Fi Direct.

Tipy

 • Klienti, kteří se připojují k hostitelskému počítači, by měli mít své síťové adaptéry nastavené tak, aby získávaly svou IP adresu automaticky (podívejte se do vlastností síťového adaptéru pod TCP/IPv4 nebo TCP/IPv6 a klikněte na Získejte adresu IP automaticky).
 • Pokud vytvoříte připojení VPN z hostitelského počítače do podnikové sítě, všechny počítače ve vaší místní síti budou mít přístup k podnikové síti, pokud používáte ICS.
 • Pokud své internetové připojení sdílíte prostřednictvím sítě ad-hoc, ICS bude deaktivováno, pokud se odpojíte od sítě ad hoc, vytvoříte novou síť ad hoc nebo se odhlásíte z hostitelského počítače.

Co potřebuješ

 • Počítač se systémem Windows XP s připojením k internetu a dalším síťovým adaptérem
 • Klientské počítače s povoleným protokolem TCP-IP a připojením k internetu
 • Síťový adaptér pro každý počítač
 • Modem pro celou síť