Skip to content

Jak se bránit, rozpoznávat a krotit Minecraft Wolves

11 de Září de 2021
1 qrJNfOI 5655a6675f9b5835e4365bbc

Jsou loajální. Jsou to bojovníci. Udělají cokoli, aby tě ochránili. S malým množstvím ochočitelných davů Minecraft, zdá se vhodné mluvit o nejbližší věci, kterou máme nejlepšímu příteli člověka v naší hře na bloky a cihly, vlkům. Možná to nejsou vaši důvěryhodní oři, ale milují dobrodružství! Zde je to, co o nich potřebujete vědět. Informace v této příručce platí pro všechny verze Minecraft.

Kde najít vlky v Minecraftu

Vlci se přirozeně rodí na mnoha místech v okolí Minecraft. Běžněji se vyskytují v chladnějších oblastech herního světa. Přesné biomy, kde lze nalézt vlka, jsou především biomy tajgy (tajga, studená tajga, studená tajga M a mega tajga). V lese se také vyskytují vlci. Občas může být těžké je odhalit, takže pokud máte potíže, buďte trpěliví a pokračujte v hledání. Vlci se již nerodí v lesích a obřích stromových taigách v edicích Bedrock a Education Minecraft.

Různé stavy vlků v Minecraftu

Minecraft Wolves - 3

Vlčí stav je dán tím, jak s ním hráč interaguje. Různé státy jsou zkrocené, divoké a nepřátelské. Zkrocený vlk má kolem krku obojek, což znamená, že pes je ve vlastnictví hráče. Barvu obojku lze změnit nanesením barviva na vlka. Výběr zkroceného vlka bez držení barviva nebo olova způsobí, že bude sedět a zůstane tam, kde je umístěn. Pokud zkrocený vlk sleduje hráče a je vzdálen více než deset bloků, teleportuje se na nejbližší dostupné místo vedle hráče. Divoký vlk není agresivní, když ho hráč osloví, ale je agresivní vůči kostlivcům, ovcím a králíkům. Divoký vlk nemá obojek a má dvě „šilhající“ oči, zatímco zkrocený vlk působí spíše přátelsky. Vlci se obvykle rodí ve smečkách po čtyřech, ale lze je najít mimo jejich smečku. Nepřátelský vlk je agresivní vůči hráči nebo davu a při vyprovokování zaútočí. Když jsou vlci nepřátelští, mají červené oči a tmavší skvrny od srsti. Útočí velmi rychle a mohou způsobit velké škody, pokud si hráč nedává pozor. Nepřátelští vlci obecně nepřestávají útočit na hráče nebo dav, dokud nejsou zabiti.

Jak zkrotit a chovat vlky v Minecraftu

Minecraft Wolves - 4

Pokud chcete zkrotit vlka, dejte mu kost. To má 33% šanci, že to bude fungovat. Když je Vlk zkrocen, chová se, jak je uvedeno výše. Pokud máte více zkrocených vlků, můžete je odchovat. Dát vlkům jakýkoli druh masa umožňuje narození štěněte. Když se narodí štěně, má přesně stejné rysy jako zkrocený vlk. Maso také uzdravuje vlka. Čím nižší je vlčí ocas, tím méně zdraví má. Když krmíte vlka masem, můžete si všimnout pohybu ocasu nahoru. V okamžiku, kdy se ocas přestane pohybovat směrem vzhůru, je okamžik, kdy je Vlk zcela uzdraven.

Nejlepší přítel a společník člověka v bitvě

Minecraft Wolves - 5

Zkrocení vlci budou útočit na různé davy a hráče, kteří útočí na jejich majitele. Útočí také na jakékoli davy, na které hráč útočí. Jsou skvělým společníkem při boji, protože v boji způsobí značné množství poškození. Mít pomocníka při boji s tvory a dalšími hráči by vám v situaci přežití mohlo snadno zachránit život.