Skip to content

Jak se Minecraft v průběhu let změnil?

8 de Červenec de 2021
a 570894ac3df78c7d9ed0b331

Minecraft se za ta léta dost změnilo. Zde jsou některé ze způsobů, jakými se Minecraft od prvního vydání videohry změnil.

Klíčem byla jednoduchost

Původně, Minecraft byla docela jednoduchá videohra. Cíl, který jste původně měli při spuštění Minecraft bylo založit, přežít a možná postavit několik struktur. Vaše první struktura, kterou jste postavili, byla pravděpodobně spíše nepopsatelným nepořádkem, spíše než strukturou. Je však více než pravděpodobné, že jste stavěli dál. Když jste stavěli, pravděpodobně jste se učili, jak správně přežít noc. Když Minecraft Začali jste, mohli jste opravdu jen rozbít bloky. Ve skutečnosti toho bylo opravdu málo. Nemohli jste ani běžet! Dodatky k Minecraft jako běh a Redstone byly přidány v pravý čas. Hráči cítili, že hra byla příliš pomalá bez běhu a příliš jednoduchá bez Redstone. Poté, co všichni vypadali, že Redstoneovi plně rozumí, byly přidány velitelské bloky, které tento proces ještě více zkomplikovaly. Vzhledem k tomu, že struktury, které hráči vytvářeli, byly čím dál tím složitější, a tak přicházely i aktualizace, které vyšly. Spolu s novými bloky, biomy a dokonce i novými dimenzemi jako Nether a The End byly představeny nové davy. Tyto různé doplňky do hry formovaly způsob, jakým si hráči vytvořili své nové struktury a ovlivnili způsob jejich hraní.

Komunita

Screenshot z postav Minecraftu

The Minecraft komunita byla původně poměrně malá. Komunita se začala čím dál více měnit, jak tuto hru začali hrát noví lidé. Hráči začali experimentovat ve videohře s tím, co dostali. Tvůrci to začali zjišťovat uvnitř Minecraft, mohli v podstatě postavit, co by chtěli, pokud se snažili co nejvíce. Komunita se rozrostla také z hlediska zábavy. MinecraftHlavní faktor růstu lze téměř vždy vysledovat zpět na YouTube. Expozice Minecraft získané z online videí velmi snadno způsobily, že videohra měla trendy v tom, co bylo nejoblíbenějším typem funkce. Komunita videohry přešla od točení kolem přežití, k dobrodružným mapám, k módům a nakonec k minihrám a nyní k hraní rolí. Jak hráči byli stále více kreativní svými nápady a jak se jejich stavby staly složitějšími, komunita se rozšířila. Hráči se začínali seznamovat Minecraft s očekáváním nových a vylepšených dobrodružných map, technických výtvorů a nových funkcí přidaných do hry. Velkým prodejním bodem, který otřásl komunitou, byla schopnost hru upravovat. Jak byly vydány nové mody, hráči si začali užívat Minecraft způsobem, který ani Mojang nenapadlo. To až do chvíle, kdy Mojang začal občas brát mody a nápady od komunity a umisťovat je do hry. Pozoruhodné zahrnutí byli králíci, koně, osli a další.

Minecraft spin-off

Režim příběhu Art of Minecraft

Zatímco Minecraft byla původně videohra pro počítače, měla také mnoho vedlejších produktů a vydání na různých jiných konzolách a mobilních zařízeních. Tato re-vydání se obvykle točí kolem hlavní hry, což je téměř přesná replikace. Videohry se od svých počítačových protějšků mohou mírně lišit, ale při zpětném pohledu se příliš neliší. S devíti dalšími vydáními Minecraft na základě počítačové verze hry můžete říci, že Mojang je skvělý při čerpání.

Minecraft vyšel ze své komfortní zóny, pokud jde o vytváření nových her soustředěných kolem jejich blokového světa. Ve spolupráci s Mojangem vytvořil Telltale GamesMinecraft: Story Mode. Minecraft: Story Mode je epizodická série videoher zaměřená na nepravděpodobné hrdiny, kteří se snaží zachránit svět. Minecraft: Story ModeÚspěch této videohry přinesl spoustu nových kapitol, které je třeba zažít a užít si je. Naše oblíbená hra složená z bloků také nedávno spustila svůj spin-off titul Minecraft: Education Edition. Pedagogové z celého světa začali používat Minecraft ve školách učit vše od historie, přes matematiku, geografii, vizuální umění, informatiku a mnoho dalšího. Li Minecraft používání ve školách po celém světě k výuce neříká, jak se hra změnila, nevíme, co jiného může.

Závěrem

Minecraft se stal kulturním fenoménem, ​​který se neustále mění. Cestu ovlivnily různé komunity, které se točí kolem videohry Minecraft se bude hrát a zažívat po mnoho dalších let. Minecraft: Story Mode, budoucí film a spousta dalších plánů, o nichž hovořili Mojang i Microsoft (například Hololens), jsou dostatečným důvodem k tomu, abychom se drželi a věnovali pozornost této neustále se měnící franšíze. Můžeme si jen představovat, jaké budoucnosti Minecraft drží pro hráče. Díky neustálým funkcím, které mění hru a dalším čistým verzím Mojang a Microsoft, můžeme být jen nadšení.