Skip to content

Jak se pohybovat mezi otevřenými okny pomocí přepínání Alt + Tab

12 de Srpen de 2021
move between open windows with alt tab switching 3123807 cabbf1a7910c4e83ab65fe62c54cf5f2

Přepínání Alt+Tab je rychlý způsob přechodu mezi všemi otevřenými programy a aplikacemi ve Windows. Použití klávesnice k provedení úkolu na počítači může být efektivnější než použití myši nebo jiného polohovacího zařízení a přepínání Alt+Tab je jednou z nejpoužívanějších z těchto klávesových zkratek.

Pokyny v tomto článku platí pro Windows 10, Windows 8 a Windows 7.

Pomocí Alt+Tab můžete snadno přepínat mezi otevřenými programy

Přepínání Alt+Tab zobrazuje miniatury otevřených oken aplikací ve vašem počítači. Vyberte miniaturu, aby se z tohoto okna stalo aktivní okno na obrazovce. Můžete také použít Win+Tab zkratka pro přepínání mezi otevřenými okny.

  1. Otevřete alespoň dvě okna. Mohou to být programy, aplikace, soubory nebo okna prohlížeče.

  2. Stiskněte a podržte Alt na klávesnici, stiskněte a uvolněte Tab klíč a nadále držte Alt klíč. Pokračujte v držení tlačítka Alt při práci s oknem Alt+Tab Fast Switching.

  3. Uprostřed obrazovky se zobrazí okno Alt+Tab Fast Switching a obsahuje ikonu pro každé okno, které je právě otevřené. Chcete -li zavřít okno Alt+Tab Fast Switching, uvolněte Alt klíč.

    Snímek obrazovky přepínacího okna

  4. lis Tab zvýrazněte okno, které chcete zobrazit na obrazovce, a vytvořte aktivní okno. Pokaždé, když stisknete Tab, zvýraznění se pohybuje zleva doprava.

  5. Chcete -li změnit směr pole zvýraznění a přesunout jej zprava doleva, stiskněte Shift+Alt. Dalším způsobem, jak se pohybovat mezi miniaturami, je použít klávesy se šipkami na klávesnici.

  6. Uvolněte Alt klíč a Windows se přepne do zvýrazněného okna.

Alt+Tab v opačném pořadí

Pokud projdete kolem požadovaného okna, nemačkejte Tab klíč k procházení otevřenými okny. Použijte Shift+Tab klávesová zkratka pro výběr oken v opačném pořadí.