Skip to content

Jak se připojit k bezdrátové síti v systému Windows 7

9 de Srpen de 2021
GettyImages 1169335675 7e052f8579574d89928c380fd6a30433

Co vědět

  • Nejjednodušší: vyberte Bezdrátové sítě > název sítě> Připojit.
  • Pro zabezpečenou síť zadejte do výzvy síťové heslo.

Tento článek vysvětluje, jak se připojit k bezdrátovým sítím a nezbytné kroky konfigurace v systému Windows 7. Od ledna 2020 již společnost Microsoft nepodporuje systém Windows 7. Doporučujeme upgradovat na systém Windows 10, abyste mohli nadále dostávat aktualizace zabezpečení a technickou podporu.

Výběr a připojení k síti

Zde je návod, jak najít a připojit se k bezdrátové síti.

  1. Chcete -li zobrazit seznam dostupných bezdrátových sítí, vyberte možnost Bezdrátové sítě ikonu v oznamovací oblasti na levé straně hlavního panelu.

  2. Vyberte požadovaný název sítě a zvolte Připojit. Pokud je síť, ke které se pokoušíte připojit, nezabezpečená (to znamená, že není vyžadováno heslo), měli byste mít přístup k internetu a dalším síťovým zdrojům hned. Pokud je síť zabezpečená, pokračujte níže uvedenými kroky. Pokud není uvedena síť, ke které se pokoušíte připojit, router pravděpodobně nevysílá SSID sítě (název bezdrátové sítě). V dokumentaci svého routeru určete kroky nutné k povolení vysílání SSID.

    Vyhněte se veřejným sítím, které nejsou šifrovány, kdykoli je to možné. Ve veřejné nešifrované síti může někdo unést vaše připojení a zjistit, co přenášíte přes rozhlasové vlny.

Připojení k zabezpečené síti

Zabezpečené sítě vyžadují autentizaci. Pokud se připojujete k zabezpečené bezdrátové síti, máte dvě možnosti ověření: Můžete zadat požadované heslo nebo použít Bezpečné snadné nastavení tlačítko na routeru, pokud tuto metodu podporuje.

  1. Po zobrazení výzvy zadejte heslo k síti. Chcete -li zobrazit znaky v textovém poli, zrušte zaškrtnutí políčka Skrýt postavy zaškrtávací políčko. To je užitečné zejména v případě, že je heslo dlouhé a složité.

  2. Případně po zobrazení výzvy k zadání hesla přejděte ke směrovači a stiskněte tlačítko Bezpečné snadné nastavení tlačítko na routeru. Po několika sekundách by se počítač měl připojit k bezdrátové síti. Pokud funkce Secure Easy Setup nefunguje, zkuste to znovu. Pokud stále nefunguje, může být tato funkce na vašem routeru deaktivována. Povolení a konfiguraci této funkce najdete v návodu k použití routeru.