Skip to content

Jak seskupovat chat s Facebook Messenger

7 de Červenec de 2021
Facebook Messenger logo.svg 57eb12af5f9b586c35579ef4

Co je třeba vědět

 • Klepněte na ikonu ikona nového chatu > Vytvořte novou skupinu. Vyberte členy skupiny, pojmenujte skupinu a klepněte na Vytvořit. Napište zprávu a klepněte na Poslat.
 • Odebrání někoho: Klepněte na konverzaci, klepněte na ikonu skupinové jméno > Viz Členové skupiny. Klepněte na jméno a vyberte Odebrat ze skupiny.
 • Přidejte někoho: Klepněte na konverzaci, klepněte na ikonu skupinové jméno > Viz Členové skupiny. Klepněte na ikonu znaménko plus a přidejte nové členy.

Tento článek vysvětluje, jak používat Facebook Messenger pro skupinové chaty. Pokyny platí pro aplikaci Messenger pro iOS a Android. Messenger je k dispozici také pro Windows 10 nebo prostřednictvím webového prohlížeče.

Jak seskupit chat na Facebooku Messenger

Pokud jste již vytvořili skupiny, můžete je znovu použít v budoucích chatech. Tady je postup, jak nastavit skupinu v Messengeru a zahájit chat.

 1. Otevřete Messenger a klepněte na ikonu nový chat ikona. V prohlížeči klikněte na ikonu Facebook Messenger ikona v horní části jakékoli stránky na Facebooku.

 2. Klepněte na Vytvořte novou skupinu.

 3. Vyberte lidi ze seznamu přátel a přidejte je do skupiny.

 4. Klepněte na další.

 5. Pojmenujte skupinu. (Toto je volba pro skupiny tří nebo více. Můžete to změnit později.)

 6. Klepněte na Vytvořit.

  Nastavení skupinového chatu na Facebooku.

 7. Jste automaticky administrátorem pro jakoukoli skupinu, kterou vytvoříte, a můžete určit, kdo má povolení. Chcete-li vyžadovat souhlas od vás nebo jiného administrátora, klepněte na skupinové jméno nahoře a potom klepněte na Žádosti členůa zapnout Schválení správce.

  Nastavení člena skupinového chatu na Facebooku.

Odebrat členy skupiny

Lidé můžete ze skupinového chatu kdykoli odebrat. Zde je postup:

 1. Otevřete skupinu v aplikaci Messenger.

 2. Klepněte na ikonu skupinové jméno nahoře a potom klepněte na Členové (klepněte na Viz Členové skupiny v novějších verzích Messengeru).

  Odebírání členů ze skupinového chatu na Facebooku.

 3. Vyberte přítele, kterého chcete odebrat.

 4. Klepněte na Odebrat ze skupiny.

Jak přidat do skupiny více lidí

Lidé můžete do skupiny přidat ručně prostřednictvím svých kontaktů nebo odesláním odkazu na sdílení, který může kdokoli použít. Noví členové mohou zobrazit všechny minulé zprávy odeslané ve skupině.

 1. Otevřete skupinu, kterou chcete upravit.

 2. Klepněte na ikonu skupinové jméno nahoře a potom klepněte na Členové (klepněte na Viz Členové skupiny v novějších verzích Messengeru).

 3. Vybrat znaménko plus a vyberte nové členy ze seznamu přátel.

Jak opustit skupinu Facebook Messenger

Pokud již nechcete být součástí skupiny, kterou jste založili nebo do které jste byli pozváni, můžete odejít. Zde je postup:

 1. Otevřete skupinu, kterou chcete opustit.

 2. Klepněte na ikonu skupinové jméno.

  Opouštíte skupinový chat na Facebooku.

 3. Přejděte dolů a klepněte na Opustit skupinu (nebo Opustit chat).

 4. Klepněte na Opustit skupinu (nebo Opustit chat) potvrdit. Pokud opouštíte skupinu, kterou jste vytvořili, můžete nastavit nového správce. Pokud tak neučiníte, první pozvanou osobou, která je stále ve skupině, se stane administrátor. Opuštění upozorní ostatní členy, které jste opustili. Pokud si nepřejete, aby se to stalo, můžete chat odstranit, vypnout konverzaci nebo vypnout oznámení.