Skip to content

Jak snížit využití dat v prohlížeči Chrome pro iOS

11 de Září de 2021
GettyImages 536907961 572912403df78ced1f0b8606

Pokud máte omezený datový plán, může být sledování využití dat iPhone důležitou součástí každodenního života. To platí zejména při procházení internetu, protože počet kilobajtů a megabajtů létajících tam a zpět se rychle zvyšuje. Aby to bylo jednodušší, Google Chrome nabízí funkci správy šířky pásma, která vám umožňuje nastavit, kdy si prohlížeč předem načte webové stránky. Předběžné načítání webových stránek zrychluje váš prohlížeč a využívá data. Zde je návod, jak změnit nastavení předběžného načtení, aby se šetřilo využití dat. Aplikace Google Chrome vyžaduje zařízení s iOS 12 nebo novějším.

Jak spravovat šířku pásma v prohlížeči Google Chrome pro iOS

Chcete -li spravovat nastavení předem načtené webové stránky, musíte přejít do nastavení prohlížeče Chrome.

  1. Otevřete v zařízení iOS aplikaci Chrome a vyberte Jídelní lístek ikona (tři tečky) v pravém dolním rohu.

  2. Vybrat Nastavení.

  3. Přejděte dolů a klepněte na Šířka pásma.

  4. Vybrat Předběžné načítání webových stránek.

  5. Vybrat Pouze na Wi-Fi k předběžnému načtení obsahu, pouze když je zařízení připojeno k Wi-Fi. Toto je doporučené nastavení pro uživatele s omezenými datovými plány.

  6. Vybrat Vždy aby Chrome vždy předem načítal webové stránky. Předběžné načítání webového obsahu je pohodlné, zrychluje procházení a využívá značné množství dat. Toto nastavení se nedoporučuje, pokud máte omezený mobilní datový tarif.

  7. Vybrat Nikdy aby Chrome nikdy nenačítal webový obsah bez ohledu na typ připojení.

  8. Jakmile vyberete možnost, klepněte na Hotovo k uložení vašich změn.

Chrome pro iOS míval funkci nazvanou Spořič dat, která po povolení automaticky zlepšila časy načítání stránky. Google tuto funkci v roce 2019 odstranil a na zařízeních Android ji nahradil zjednodušeným režimem. Zjednodušený režim není k dispozici na ploše ani pro iOS.