Skip to content

Jak spravovat procházení na kartách v Safari pro macOS

5 de Červenec de 2021
GettyImages 137538663 57cee2f35f9b5829f405c643 5b29b6b2f9e64fbe897d5b9172e25032

Stejně jako u většiny prohlížečů nabízí Safari v MacOS pokročilé procházení karet. Díky této funkci můžete mít ve stejném okně otevřeno více webových stránek najednou. Prohlížení na kartách v Safari je konfigurovatelné a umožňuje vám ovládat, kdy a jak se karta otevírá. K dispozici jsou také související klávesové zkratky a klávesové zkratky. Tento kurz vás naučí, jak používat správce karet iOS Safari a jak ovládat procházení karet pomocí zkratek.

Správa záložek Safari

Chcete-li otevřít nastavení Karty v Safari, otevřete Předvolby pod Safari menu (nebo stiskněte Příkaz+, (čárka) na klávesnici.

Když se otevře nabídka Předvolby, vyberte Záložky.

Sekce Karty v předvolbách Safari

Otevřete nové stránky na kartách

První možnost v Safari Záložky nabídka je rozbalovací nabídka označená Otevírejte stránky na kartách namísto oken. Tato nabídka obsahuje následující možnosti:

  • Nikdy: Pokud je vybrána tato možnost, po kliknutí na odkaz, který je kódován, se otevře v novém okně, odkaz se otevře v samostatném okně Safari.
  • Automaticky: Pokud je vybrána tato možnost, po kliknutí na odkaz, který je kódován, se otevře v novém okně, ve většině případů se odkaz otevře na nové kartě. Přestože se Safari snaží namísto nového okna spustit kartu, nemusí být tato možnost vždy povolena.
  • Vždy: Pokud je vybrána tato možnost, po kliknutí na odkaz, který je kódován, se otevře v novém okně, odkaz se otevře na nové kartě. Safari přepíše všechna nastavení a pokaždé vynuceně otevře odkaz na nové kartě.

Safari Záložky Dialog Předvolby také obsahuje následující sadu zaškrtávacích polí, každé doplněné nastavením procházení na kartách.

  • Stisknutím klávesy Command otevřete odkaz na nové kartě: Ve výchozím nastavení povolena, tato možnost poskytuje klávesovou zkratku (Příkaz+kliknutí myší) vynutit otevření konkrétního odkazu na nové kartě.
  • Když se otevře nová karta nebo okno, aktivujte je: Je-li tato možnost povolena, nová karta nebo okno se po otevření automaticky zaostří.
  • K přepínání karet použijte Command-1 až Command-9: Toto nastavení je také ve výchozím nastavení povoleno a umožňuje vám přeskočit na konkrétní otevřené karty pomocí těchto klávesových zkratek.

Klávesové zkratky

Ve spodní části Záložky Dialog Předvolby jsou některé užitečné kombinace klávesových zkratek a kláves:

  • Příkaz+kliknutí myší: Otevře odkaz na nové kartě (pouze pokud je povolen; viz výše).
  • Příkaz+Posun+kliknutí myší: Otevře odkaz na nové kartě a stane se aktivní kartou.
  • Příkaz+Volba+kliknutí myší: Otevře odkaz v novém okně.
  • Příkaz+Volba+Posun+kliknutí myší: Otevře odkaz v novém okně a učiní z něj aktivní okno.