Skip to content

Jak stáhnout a nainstalovat DirectX

5 de Červenec de 2021
how to download install directx 2624489 d66a56d5d90a44f49f0c0822e5cf74f1

Všechny moderní operační systémy Windows ve výchozím nastavení obsahují DirectX, takže pravděpodobně nikdy nebudete muset instalovat DirectX ručně. Je však známo, že společnost Microsoft vydává aktualizované verze a instalace nejnovějších aktualizací může být řešením problému s DirectX, který máte – například chyby dsetup.dll – nebo může zvýšit výkon vašich her a grafických programů. 1:36 Podle pokynů níže aktualizujte DirectX v jakékoli verzi systému Windows. Instalace DirectX bude trvat méně než 15 minut. V závislosti na verzi systému Windows, kterou používáte, možná nebudete potřebovat novou verzi DirectX. V následující části níže si ověřte, zda DirectX bude pro váš počítač fungovat. Pokud si nejste jisti, kterou verzi má váš počítač právě nainstalován, jsou v dolní části této stránky pokyny, jak to provést. Tyto kroky fungují v systémech Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista a Windows XP.

Jak stáhnout a nainstalovat DirectX

 1. Navštivte stránku ke stažení DirectX na webu společnosti Microsoft.

 2. V rozevíracím seznamu vyberte požadovaný jazyk a poté vyberte Stažení uložte instalační soubor do počítače.

 3. Otevři dxwebsetup.exe soubor a dokončete instalaci DirectX podle pokynů z webu společnosti Microsoft nebo z instalačního programu. Instalace by měla trvat méně než minutu.

  Screenshot dialogového okna instalace DirectX ve Windows 10 se zaměřením na tlačítko Další

  Přečtěte si pozorně postup instalace. Možná budete vyzváni k instalaci něčeho jiného, ​​jako je Bing Bar. Zrušte zaškrtnutí políčka, co vás nezajímá, abyste se vyhnuli instalaci. Jakékoli soubory DirectX chybí, budou podle potřeby nahrazeny. V další části níže najdete další informace o DirectX v konkrétních verzích systému Windows.

 4. Restartujte počítač, i když k tomu nebudete vyzváni.

 5. Po restartování počítače vyzkoušejte, zda aktualizace na nejnovější verzi DirectX opravila váš problém.

  Osoba stahující instalační program DirectX

Verze DirectX pro Windows

Všechny verze systému Windows nepodporují všechny verze rozhraní DirectX. Zde je více o tom, jak jednotlivé verze DirectX fungují v celé rodině Windows.

DirectX 12 je součástí systému Windows 10 a je podporován pouze v této verzi systému Windows. Aktualizace souborů souvisejících s DirectX 12 jsou k dispozici pouze prostřednictvím služby Windows Update. Žádná samostatná verze DirectX 12 není k dispozici.

DirectX 11.4 a 11.3 jsou podporovány pouze v systému Windows 10. Stejně jako u rozhraní DirectX 12.0 jsou aktualizace poskytovány pouze prostřednictvím služby Windows Update.

DirectX 11.2 je podporováno pouze ve Windows 10 a Windows 8 (8.1+). Veškeré aktualizace souborů souvisejících s DirectX 11.2 jsou v těchto verzích systému Windows k dispozici na webu Windows Update. Pro DirectX 11.2 není k dispozici žádné samostatné stahování.

DirectX 11.1 je podporován ve Windows 10 a Windows 8. Windows 7 (SP1) je také podporován, ale až po instalaci aktualizace platformy pro Windows 7.

DirectX 11.0 je podporováno v systémech Windows 10, Windows 8 a Windows 7. Podpora systému Windows Vista je k dispozici, ale pouze po instalaci aktualizace platformy pro systém Windows Vista.

DirectX 10 je podporován v systémech Windows 10, Windows 8, Windows 7 a Windows Vista.

DirectX 9 je podporován v systémech Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista a Windows XP. Pokud máte program, který vyžaduje soubor DirectX 9 v systému Windows 10 nebo Windows 8, je instalace této verze ke stažení (postup výše) způsob, jak tento problém vyřešit – „downgrade“ instalace DirectX 10/11/12 nebude ! Toto je také nejnovější verze DirectX kompatibilní s Windows XP.

Jak najít aktuální číslo verze DirectX

Prostřednictvím diagnostického nástroje DirectX můžete zkontrolovat, která verze rozhraní DirectX je ve vašem počítači nainstalována.

 1. Proveďte dxdiag příkaz z rozhraní příkazového řádku, jako je například dialogové okno Spustit (VYHRAJ + R) nebo Příkazový řádek.

 2. Pokud se zobrazí zpráva s dotazem na kontrolu digitálně podepsaných ovladačů, stiskněte Ano nebo Ne; nezáleží na tom, co zde hledáme.

 3. Z Systém karta, vyhledejte Verze DirectX v dolní části seznamu zobrazíte číslo verze DirectX.

  Diagnostický nástroj DirectX ve Windows 10