Skip to content

Jak stahovat aktualizace v systému Windows 8.1

7 de Srpen de 2021
win8.1 update ef3ae42c0f2d4fc38b033e8e84f336f4

Stahování aktualizací pro Windows je zásadní pro údržbu počítače. Aktualizace pravidelně obsahují opravy pro chyby zabezpečení, které by mohly umožnit infekce ve vašem počítači, opravy chyb, které řeší chyby, a funkce, díky nimž může být váš operační systém užitečnější. Ačkoli byste měli mít nakonfigurované automatické aktualizace, není tomu tak vždy. Aby byl váš počítač v bezpečí, budete potřebovat vědět, jak ručně spouštět aktualizace a měnit nastavení aktualizací.

Nové a vylepšené nastavení počítače

Postup stahování aktualizací v systému Windows 8.1 je velmi podobný postupu v systému Windows 8. Vzhledem k tomu, že systém 8.1 přepracoval aplikaci Nastavení počítače, zjistíte, že tento proces již není přerušen mezi moderní aplikací a starším ovládacím panelem. Vše, co potřebujete, je na jednom místě.

 1. Otevřete panel Charms a vyberte Nastavení začít.

 2. Vybrat Aktualizace a obnova z levého podokna okna se dostanete do sekce, kterou potřebujete.

  Aktualizace a obnova

 3. Vybrat Windows Update z levého podokna a jste připraveni jít.

  Windows Update v nabídce

Stránka Windows Update vám poskytuje všechny informace, které potřebujete ke zjištění stavu nastavení aktualizací, včetně toho, zda jste nastaveni na automatické stahování aktualizací a zda jsou aktuálně připraveny k instalaci aktualizace.

Ručně spouštějte aktualizace

Na stránce Windows Update máte možnost vyhledat aktualizace ručně.

 1. Navigovat do v okně Windows Update a vyberte Zkontroluj to teď. Počkejte, až systém Windows zkontroluje dostupné aktualizace. Mělo by to trvat jen několik sekund, ale to se bude lišit v závislosti na rychlosti vašeho internetového připojení. Jakmile budete hotovi, zobrazí se zpráva informující, zda jsou k dispozici nějaké aktualizace.

  1628380340 379 Jak stahovat aktualizace v systemu Windows 81 Zkontrolovat nyní“ class=“lazyload“ id=“mntl-sc-block-image_1-0-27″ >

 2. Pokud jsou k dispozici důležité aktualizace, budete upozorněni. Pokud ne, zobrazí se zpráva, že nejsou k dispozici žádné aktualizace ke stažení, ale můžete nainstalovat další aktualizace. Ať tak či onak, vyberte Zobrazit podrobnosti abyste viděli, co je k dispozici.

  1628380340 113 Jak stahovat aktualizace v systemu Windows 81 Zobrazit podrobnosti“ class=“lazyload“ id=“mntl-sc-block-image_1-0-31″ >

 3. Na této obrazovce můžete vidět všechny aktualizace, které jsou k dispozici pro váš počítač. Každou aktualizaci můžete vybrat jednotlivě nebo zvolit Vyberte všechny důležité aktualizace ušetřit čas a nainstalovat je všechny najednou. V tomto zobrazení jsou také zahrnuty volitelné aktualizace, takže vyberte libovolné.

 4. Nakonec vyberte Nainstalujte k dokončení procesu.

 5. Systém Windows stáhne a nainstaluje vámi vybrané aktualizace. Jakmile budete hotovi, budete muset restartovat počítač, abyste dokončili postup konfigurace. Klikněte Restartovat nyní na výzvu nebo zavřete aplikaci Nastavení počítače a restartujte, když je to vhodné.

Změňte nastavení automatické aktualizace

Ruční spouštění aktualizací je dost snadné, ale tato metoda není pro většinu uživatelů tou nejlepší strategií. Průměrný člověk jednoduše zapomene pravidelně kontrolovat aktualizace a jeho systém bude nechráněný, když přijde o důležité bezpečnostní záplaty. Chcete -li tomuto problému zabránit – a zajistit, aby měl váš počítač vždy nainstalované nejnovější aktualizace – měli byste povolit automatické aktualizace. Jak bylo uvedeno výše, všechny funkce aktualizace systému Windows jsou zapracovány do nového a vylepšeného nastavení počítače. Není třeba skákat mezi nastavením počítače a ovládacím panelem. Chcete -li změnit způsob instalace aktualizací do počítače:

 1. Návrat do Nastavení > Změňte nastavení počítače > Aktualizace a obnova > Windows Update.

  Windows Update v nabídce

 2. Stránka Windows Update zobrazí vaše aktuální nastavení aktualizace. Pokud je chcete změnit, vyberte odkaz pod Zkontroluj to teď tlačítko, které říká Zvolte způsob instalace aktualizací.

  Zvolte způsob instalace aktualizací

 3. V rozevíracím seznamu vyberte, jak systém Windows instaluje důležité aktualizace. Vaše možnosti jsou:

  • Nainstalujte aktualizace automaticky.
  • Stahujte aktualizace, ale dovolte mi vybrat, zda je mám nainstalovat.
  • Zkontrolovat aktualizace, ale dovolte mi vybrat, zda je mám stáhnout a nainstalovat.
  • Nikdy nehledejte aktualizace.

  Doporučujeme nastavit Windows tak, aby automaticky stahoval a instaloval aktualizace, aby poskytoval nejlepší ochranu pro váš počítač.

  Snímek obrazovky s možnostmi aktualizace

 4. Dále můžete v rozevíracím seznamu vybrat dvě další možnosti.

  • Poskytněte mi doporučené aktualizace stejným způsobem, jakým přijímám důležité aktualizace.
  • Při aktualizaci systému Windows mi poskytujte aktualizace pro další produkty společnosti Microsoft.

  Chcete -li zajistit nejlepší ochranu, vyberte obojí.

 5. Když jste si vybrali, klikněte Aplikovat dokončit je.

Za předpokladu, že jste vybrali automatické aktualizace, už si s aktualizacemi nebudete muset dělat starosti. Windows je jednoduše nainstaluje na pozadí a v případě potřeby vás požádá o restartování počítače. I když může být čas, kdy budete chtít tento proces pospíšit s manuální kontrolou, například když je vydána důležitá aktualizace aktualizace.