Skip to content

Jak synchronizovat data mezi více zařízeními

6 de Srpen de 2021
GettyImages 501911499 58f835925f9b581d59ce299c

Pokud používáte více než jedno zařízení, potřebujete nějaké řešení nebo strategii synchronizace, abyste měli jistotu, že budete mít vždy nejnovější e -maily, dokumenty, adresář, fotografie a soubory aktualizované, ať jste kdekoli. Zde je návod, jak synchronizovat složky mezi více počítači pomocí cloudového úložiště a Bluetooth.

Cloudové aplikace pro ukládání dat

Díky synchronizaci souborů a webovým aplikacím můžete pracovat na dokumentu na jednom počítači a poté se o chvíli později přihlásit k jinému zařízení (například k notebooku nebo smartphonu) a pokračovat v práci na dokumentu, kde jste skončili. Webové aplikace jako Dropbox, Apple iCloud a Disk Google synchronizují složky mezi vašimi zařízeními a ukládají kopie sdílených složek online. Změny provedené v souborech v této složce z jednoho zařízení se automaticky aktualizují na ostatních. Můžete také povolit sdílení souborů, používat mobilní telefon k přístupu k souborům a v některých aplikacích otevřít soubory na webu. S webovými aplikacemi ukládáte soubory na vzdálený server (cloud), kde je můžete později načíst. Vše, co potřebujete, je připojení k internetu, ať už prostřednictvím poskytovatele internetových služeb nebo datového tarifu vašeho telefonu. Oblíbeným webovým řešením je sada aplikací Google (Gmail, Dokumenty, Fotky a další). Používejte aplikace Google samostatně nebo je používejte jako součást Google Workspace, který nabízí hlubší integraci. Yahoo nabízí podobnou skupinu aplikací. Microsoft Outlook vám poskytuje online přístup ke kalendáři, e -mailu, kontaktům a dalším prostřednictvím cloudového úložiště.

Desktopový software pro synchronizaci souborů

Pokud vám ukládání souborů online nevyhovuje, nainstalujte si software, který synchronizuje soubory lokálně nebo prostřednictvím soukromé sítě. Mezi aplikace pro synchronizaci sharewaru a freewaru patří GoodSync a SyncBack. Kromě toho, že nabízejí robustní možnosti synchronizace souborů (zachování více verzí nahrazených souborů, nastavení plánu synchronizace, komprimace nebo šifrování souborů), tyto programy obvykle umožňují synchronizaci s externími jednotkami, servery FTP a servery.

K synchronizaci souborů používejte přenosná zařízení

Další možností, jak mít své nejnovější soubory stále při sobě, je použít externí zařízení, jako je přenosný pevný disk, USB flash disk nebo váš smartphone. Můžete buď pracovat se soubory na přenosném zařízení, nebo připojit zařízení k počítači pomocí Bluetooth nebo kabelu USB a synchronizovat soubory, e -maily, kontakty a položky kalendáře. Někdy může být kopírování souborů na az externího disku jedinou možností, pokud chcete synchronizovat domácí a kancelářské počítače a IT oddělení vaší společnosti neumožňuje instalaci neschváleného softwaru. Za takových okolností nemusí povolit připojení externích zařízení, proto se o možnostech informujte u IT týmu.

Synchronizace e -mailových účtů s protokolem IMAP

Pokud jde o e -maily, pro přístup k více počítačům je nejjednodušší zvolit protokol IMAP v nastavení e -mailu (například v desktopovém programu Outlooku). Uchovává kopii všech e -mailů na serveru, dokud je neodstraníte, abyste měli přístup ke stejným e -mailům z různých zařízení. Pokud používáte protokol POP, který stahuje vaše e -maily do počítače, má většina e -mailových programů v možnostech účtu nastavení pro ponechání kopie zpráv na serveru, dokud je neodstraníte. Tímto způsobem získáte stejné výhody jako IMAP.

Přenos souborů aplikace Microsoft Outlook (PST)

Pokud potřebujete synchronizovat místně uložený soubor PST mezi dvěma nebo více počítači, budete potřebovat řešení třetí strany, jako je GoodSync. Alternativně můžete e -maily exportovat z aplikace Outlook na jedno zařízení a importovat je na druhé.