Skip to content

Jak tisknout do PDF

4 de Srpen de 2021
GettyImages 868417996 5b30256a3de423003674f552 c9ed529d2bdc4542bc24874f8111810b

„Vytisknout“ PDF znamená pouze uložit něco do souboru PDF místo na fyzický list papíru. Tisk do PDF je obvykle mnohem rychlejší než pomocí nástroje pro převod PDF a je užitečný nejen při ukládání webové stránky offline, ale také při sdílení věcí ve velmi oblíbeném a široce přijatelném formátu souboru PDF. Tiskárnu PDF odděluje od převaděče to, že se tiskárna skutečně zobrazuje jako tiskárna a je uvedena vedle všech ostatních nainstalovaných tiskáren. Když je čas na tisk, stačí místo běžné tiskárny zvolit možnost PDF a vytvoří se nový PDF, který je replikou čehokoli, co právě tisknete. Existuje několik způsobů, jak to provést. Pokud operační systém nebo program, který používáte, nepodporuje tisk PDF, lze místo toho použít nástroje třetích stran, které nainstalují virtuální tiskárnu, která cokoli uloží do PDF. Tento článek obsahuje možnosti pro zařízení Windows, Linux, macOS, Android a iOS.

Použijte vestavěnou tiskárnu PDF

V závislosti na softwaru nebo operačním systému, který používáte, můžete tisknout do formátu PDF, aniž byste museli cokoli instalovat.

Použijte Microsoft Print to PDF ve Windows 10

Tisk do PDF ve Windows 10 pomocí MS Word.
Vestavěná tiskárna PDF je součástí Windows 10 s názvem Microsoft Print to PDF který funguje bez ohledu na program, který používáte. Projděte běžným procesem tisku, ale místo fyzické tiskárny zvolte možnost PDF. Poté budete dotázáni, kam chcete nový soubor PDF uložit. Pokud se vám v systému Windows 10 nezobrazuje tiskárna „tisk do PDF“, můžete ji nainstalovat několika jednoduchými kroky.

 1. Otevřete Power User Menu pomocí Vyhrajte+X klávesová zkratka.

 2. Vybrat Nastavení > Zařízení > Tiskárny a skenery > Přidejte tiskárnu nebo skener.

  Snímek obrazovky s možností přidání tiskárny nebo skeneru v nastavení systému Windows 10

  Možnost „Přidat tiskárnu nebo skener“ v systému Windows 10.
 3. Vyberte odkaz s názvem Požadovaná tiskárna není uvedena.

 4. Vybrat Přidejte místní tiskárnu nebo síťovou tiskárnu s ručním nastaveníma poté vyberte další.

  Snímek obrazovky s dialogovým oknem pro přidání tiskárny v systému Windows 10

  Windows 10 Možnost přidání místní tiskárny.
 5. Vybrat SOUBOR: (Tisk do souboru) pod Použijte stávající port možnost a poté vyberte další.

  Snímek obrazovky s možnostmi portu tiskárny v systému Windows 10

  Možnosti portu tiskárny pro Windows 10.
 6. Vybrat Microsoft z levé strany a potom Microsoft Print To PDF z pravé strany.

  Screenshot možnosti tisku do pdf při instalaci tiskáren ve Windows 10

  Instalace tiskárny „Microsoft Print To PDF“.
 7. Vybrat další a pokračujte v průvodci přijetím všech výchozích nastavení pro přidání tiskárny PDF do systému Windows 10. Na požádání můžete tiskárnu pojmenovat libovolně.

V systému Linux použijte Tisk do souboru

Některé verze Linuxu mají při tisku dokumentu podobnou možnost jako Windows 10.

Screenshot možnosti tisku do souboru v Ubuntu pro uložení webové stránky do PDF

Tisk do PDF v Ubuntu.
Chcete -li v systému Linux tisknout do formátu PDF, zvolte Tisk do souboru místo běžné tiskárny. Pokud máte možnost, vyberte PDF jako výstupní formát, jinak bude výchozí formát PDF. Pomocí nástroje pro výběr složky vyberte, kam ji chcete uložit a jak ji pojmenovat, a poté použijte Vytisknout tlačítko pro dokončení. Pokud váš operační systém Linux ve výchozím nastavení tisk PDF nepodporuje, můžete si nainstalovat nástroj třetí strany. Níže je toho více.

Použijte funkci tisku v prohlížeči Google Chrome

 1. Použijte Ctrl+P klávesovou zkratkou otevřete možnosti tisku, nebo přejděte do nabídky prohlížeče Chrome (tři naskládané body) a vyberte si Vytisknout.

 2. Výběr Uložit jako PDF z nabídky vedle Destinace.

  Snímek obrazovky s možností vestavěné tiskárny PDF pro Chrome

  Možnost „Uložit jako PDF“ v prohlížeči Chrome.
 3. Vybrat Uložit pojmenujte soubor PDF a vyberte, kam má směřovat.

Exportujte nebo použijte funkci tisku pro Safari v systému macOS

Existují dva způsoby tisku do PDF ze Safari: přes Soubor > Exportovat jako PDF nebo prostřednictvím funkce běžného tisku.

 1. Jít do Soubor > Vytisknout nebo použijte Command+P klávesová zkratka.

 2. Vybrat PDF z nabídky v levé dolní části dialogového okna tisku a zvolte Uložit jako PDF.

  Možnost uložit jako PDF v Safari na macOS Big Sur

  Možnost „Uložit jako PDF“ v Safari pro Mac.
  Jsou zde k dispozici i další možnosti, například uložení na iCloud Drive nebo odeslání e -mailem.

 3. Pojmenujte soubor PDF a uložte jej, kam chcete.

Použijte aplikaci Apple Books pro iPhone, iPad a iPod Touch

Zařízení Apple iOS a iPadOS mají k dispozici také tiskárnu PDF a nemusíte instalovat žádné podivné aplikace ani za nic platit. Tato metoda používá aplikaci Apple Books, takže ji musíte získat, pokud ji ještě nemáte. Z webové stránky, kterou chcete mít ve formátu PDF, otevřete pomocí možnosti sdílení v Safari novou nabídku. Odtud vyberte Knihy jak vidíte níže, a PDF bude vytvořeno a automaticky vloženo do vaší knihovny.

Snímek obrazovky s možností odeslání do Knih na iPadu

Možnosti sdílení webové stránky Safari.
Metoda Apple Books funguje i pro jiné věci, například pro ukládání fotografií do PDF. Pokud možnost z nabídky sdílení nevidíte, přejděte úplně doprava a vyberte Vícea poté jej vyberte ze seznamu. Dalším způsobem, jak uložit webovou stránku do souboru PDF z iPhonu nebo iPadu, je použít vestavěný tvůrce PDF v prohlížeči Safari. To vám umožní čerpat z PDF a uložit jej na iCloud Drive nebo jej odeslat e -mailem nebo jinou aplikací pro zasílání zpráv. Na stránce, kterou chcete vytisknout, otevřete nabídku sdílení a klepněte na Možnosti těsně pod názvem stránky a nad uvedenými aplikacemi. Vybrat PDF a pak Zadní. Nyní jej můžete sdílet prostřednictvím jedné ze svých aplikací, klepněte na Markup čerpat z něj, uložit do souborů atd.

Snímek obrazovky možností sdílení PDF na iPadu

Možnosti sdílení PDF na iPadu.

Použijte aplikaci Chrome pro Android

Nejjednodušší způsob, jak tisknout do formátu PDF v systému Android, je použít aplikaci Chrome, protože stejně jako verze pro stolní počítače obsahuje ve výchozím nastavení tuto možnost.

 1. Otevřete stránku, kterou chcete vytisknout, otevřete tlačítko nabídky vpravo nahoře a přejděte na Podíl > Vytisknout.

 2. Vybrat Uložit do PDF jako tiskárna.

  Snímky obrazovky s možností Uložit jako PDF v prohlížeči Chrome pro Android

  Možnost uložit jako PDF v prohlížeči Chrome pro Android.
  Pokud plánujete nahrát soubor PDF na svůj účet na Disku Google, můžete tak učinit nyní výběrem Uložit na Disk Google. Tuto možnost budete mít také později.

 3. Pokud chcete, změňte nastavení ukládání, chcete zahrnout nebo vyloučit barvu nebo určité stránky. To provedete výběrem šipky dolů v horní části.

 4. Vybrat PDF tlačítko na straně.

 5. Až budete vyzváni k uložení, pojmenujte soubor, jak chcete, a poté buď stiskněte ULOŽIT nebo vyberte pomocí tlačítka nabídky v horní části Řídit místo toho bude odeslán na váš účet Google Drive.

  Snímky obrazovky prohlížeče Chrome pro Android s uložením souboru PDF

  Možnosti uložení PDF v systému Android.

Použijte funkci stahování pro Dokumenty Google

Dokumenty Google nejsou operační systém, ale vzhledem k tomu, jak široce se tento nástroj pro zpracování textu používá, neradi bychom nezmínili jeho schopnosti tisku ve formátu PDF. Existuje několik způsobů, jak převést dokument Google na PDF, ale my se podíváme na ten, který uloží soubor do vašeho počítače. Je to jednoduché: otevřete dokument a přejděte na Soubor > Stažení > Dokument PDF (.pdf).

Snímek obrazovky s možností stažení jako PDF v Dokumentech Google

Možnost stažení dokumentu Google Docs PDF.
To samé můžete udělat s Tabulkami Google a Prezentacemi Google.

Nainstalujte si bezplatnou tiskárnu PDF

Pokud nepoužíváte OS nebo softwarový program, který ve výchozím nastavení podporuje tisk PDF, můžete si nainstalovat nástroj tiskárny od jiného výrobce. Existuje řada programů, které lze nainstalovat k vytvoření virtuální tiskárny za jediným účelem tisku čehokoli do souboru PDF. Po instalaci je virtuální tiskárna uvedena vedle jakékoli jiné tiskárny a lze ji vybrat stejně snadno jako standardní fyzickou tiskárnu. Různé tiskárny PDF však mají různé možnosti, takže některé z nich mohou dokument uložit okamžitě do formátu PDF, jiné však mohou vyvolat tiskový software a zeptat se, jak jej chcete uložit (např. Možnosti komprese, kam jej uložit atd.). Některé příklady zahrnují CutePDF Writer, PDF24 Creator, PDFlite, Pdf995, PDFCreator, Ashampoo PDF Free, TinyPDF a doPDF. Při instalaci některých z těchto programů, zejména PDFlite, je důležité být opatrný, protože vás mohou požádat o instalaci dalších nesouvisejících programů, které nepotřebujete. Můžete se rozhodnout je neinstalovat, ale na požádání je určitě přeskočte.

Místo toho použijte nástroj pro převod

Pokud chcete pouze vytisknout webovou stránku do formátu PDF, nemusíte si dělat starosti s instalací čehokoli. I když je pravda, že výše uvedené metody ano umožňují převádět webové stránky do formátu PDF, jsou zbytečné, protože existují online tiskárny PDF, které to dokážou. U online tiskárny PDF stačí připojit adresu URL stránky do převaděče. Například u stránek PDFmyURL.com nebo Web2PDF vložte adresu URL stránky do textového pole a poté stisknutím tlačítka Uložit nebo převést vytvořte soubor PDF a podle pokynů jej stáhněte. Obě tyto online tiskárny PDF ukládají na stránku malý vodoznak. Nepočítá se to jako tiskárna PDF bez instalace, ale do Firefoxu lze nainstalovat doplněk Print Friendly & PDF pro tisk webových stránek do PDF, aniž byste museli instalovat systémovou tiskárnu PDF, která platí pro všechny vaše programy . Pokud jste na mobilním zařízení, možná budete mít větší štěstí s vyhrazeným převaděčem místo toho, abyste se pokoušeli nahrát PDF prostřednictvím webové stránky. UrlToPDF je jedním příkladem metody pro Android. Mějte na paměti, že existují také programy pro převod PDF, které mohou převádět soubory do formátu PDF. Doxillion a Zamzar například umí ukládat formáty MS Word jako DOCX do PDF. V tomto příkladu však namísto použití tiskárny PDF, která vyžaduje, abyste nejprve otevřeli soubor DOCX v aplikaci Word, než jej „vytisknete“, může program pro převod souborů uložit soubor do formátu PDF, aniž by byl otevřen v prohlížeči DOCX.