Skip to content

Jak tisknout fotografie přímo z fotoaparátu

2 de Srpen de 2021
safari photo canon and nikon digital cameras and lenses masai mara game reserve kenya 769713645 5bde071546e0fb0026a2c012

U některých digitálních fotoaparátů si musíte fotografie před tiskem stáhnout do počítače. Stále novější fotoaparáty vám však umožňují tisknout přímo z fotoaparátu, bezdrátově i prostřednictvím kabelu USB. Může to být praktická volba, takže stojí za to vědět o všech vašich možnostech tisku fotografií přímo z fotoaparátu.

Přiřaďte fotoaparát k tiskárně

Některé fotoaparáty vyžadují konkrétní software, který vám umožní přímý tisk, zatímco jiné budou tisknout pouze přímo na konkrétní modely tiskáren. V uživatelské příručce k fotoaparátu zjistěte, jaké druhy omezení má váš fotoaparát pro přímý tisk.

Vyzkoušejte PictBridge

PictBridge je běžný softwarový balíček zabudovaný do některých fotoaparátů a je určen pro tisk přímo z fotoaparátu. Nabízí například několik možností pro úpravu velikosti nebo výběr počtu kopií. Pokud má váš fotoaparát PictBridge, měl by se automaticky zobrazit na displeji LCD, jakmile se připojíte k tiskárně.

Zkontrolujte typ kabelu USB

Při připojování k tiskárně pomocí kabelu USB zkontrolujte, zda máte správný typ kabelu. Mnoho fotoaparátů využívá menší než normální konektor USB, například Mini-B (mini USB). Jako další potíže při pokusu o tisk přímo z fotoaparátu pomocí kabelu USB, stále méně výrobců fotoaparátů obsahuje kabely USB jako součást sady fotoaparátu. To znamená, že si buď budete muset „půjčit“ USB kabel od staršího fotoaparátu, nebo si koupit nový USB kabel oddělený od sady fotoaparátu.

Začněte s vypnutou kamerou

Před připojením fotoaparátu k tiskárně nezapomeňte fotoaparát vypnout. Fotoaparát zapněte až po připojení kabelu USB k oběma zařízením. Kromě toho obvykle funguje nejlépe připojení kabelu USB přímo k tiskárně, nikoli k rozbočovači USB, který se připojuje k tiskárně.

Síťový adaptér mějte vždy po ruce

Pokud máte k fotoaparátu k dispozici napájecí adaptér, můžete při tisku chtít fotoaparát napájet ze zásuvky, nikoli z baterie. Pokud musíte tisknout z fotoaparátu napájeného z baterie, před zahájením tiskové úlohy se ujistěte, že máte plně nabitou baterii. Tisk přímo z fotoaparátu může rychle vybít baterii fotoaparátu, v závislosti na modelu fotoaparátu, a nechcete, aby se baterie uprostřed tiskové úlohy vybila.

Využívání Wi-Fi je praktické

Tisk přímo z fotoaparátu je díky začlenění funkcí Wi-Fi do stále více fotoaparátů stále snazší. Praktická je možnost připojit se k bezdrátové síti a připojit se k tiskárně Wi-Fi bez potřeby kabelu USB. Tisk přes síť Wi-Fi přímo z fotoaparátu probíhá podle řady kroků, které jsou téměř stejné jako při tisku přes kabel USB. Dokud je tiskárna bezdrátově připojena ke stejné síti Wi-Fi jako fotoaparát, měli byste být schopni tisknout přímo z fotoaparátu. Zde však opět platí pravidlo shora, které zmiňuje používání plně nabité baterie. Téměř všechny kamery budou při připojení k síti Wi-Fi trpět rychleji, než se očekávalo, bez ohledu na to, proč Wi-Fi používáte.

Provedení změn v úpravách obrázku

Jednou nevýhodou tisku přímo z fotoaparátu je to, že nemáte možnost rozsáhle upravovat fotografii k vyřešení problémů. Některé fotoaparáty nabízejí drobné funkce pro úpravy, takže drobné vady můžete před tiskem opravit. Pokud se chystáte tisknout fotografie přímo z fotoaparátu, je obvykle nejlepší je vytisknout poměrně malé. Uložte velké výtisky pro fotografie, na kterých máte čas provádět jakékoli významné úpravy obrázků v počítači.