Skip to content

Jak tisknout nažehlovací převody na trička

7 de Září de 2021
GettyImages 686731369 596b31755f9b582c3574b795

Můžete si koupit trička se skvělými designy, která už jsou na nich, a pokud chcete spoustu místních triček pro místní dramatický klub nebo církevní skupinu, můžete najít obchody, které dělají košile ve velkém. Pokud však chcete něco originálního a třeba jen jeden nebo dva, udělejte si to sami nažehlovacím přenosem. Můžete si vytvořit vlastní oblečení bez absolutního šití. Ozdobte trička, plátěné tašky a další látkové položky nažehlovacími převody, které si sami navrhnete na počítači a vytisknete na stolní tiskárně.

Co potřebuješ

Vezměte si sadu, která vám poskytne vše, co potřebujete, včetně návrhového softwaru a trička, nebo si sestavte vlastní materiály. Ať už se vydáte jakoukoli cestou, potřebujete několik spotřebního materiálu pro typický nažehlovací styl přenosu vytištěného ze stolní tiskárny a aplikovaného domácí žehličkou.

 • Software pro návrh trička nebo jiného převodu
 • Umělecká díla
 • Přenos papíru
 • Tiskárna
 • Žehlička
 • Tvrdý povrch pro žehličku
 • Povlak na polštář nebo jinou látku
 • Tričko nebo jiný předmět k přijetí převodu

Tipy a triky

Když pokyny říkají, že potřebujete horkou žehličku, myslí to vážně. Zde je pár tipů a vysvětlení pro objasnění procesu vytváření a nanášení nažehlovaček.

 • Tisk náhledu. Před vytištěním na (často drahý) přenosový papír si vždy vytiskněte náhledovou kopii. Udělejte to, abyste zajistili, že se barvy tisknou správně, aby váš obrázek nespadal do zóny bez tisku vaší tiskárny podél okrajů, a abyste viděli skutečnou velikost návrhu-někdy může zobrazení na obrazovce klamat..
 • Otočte obrázek. Nezapomeňte obrázek převrátit nebo zrcadlit. Tento postup je obzvláště důležitý, pokud máte v návrhu text. Text by měl být zpět na obrazovce a na výtisku. Další dobrý důvod, proč si nejprve vytisknout náhledovou kopii! Některé programy vám mohou obrázek převrátit.
 • Použijte správný druh přenosového papíru. Pokud máte laserovou tiskárnu, kupte si přenosový papír speciálně pro laserové tiskárny. Většina papírů na přenos triček je pro inkoustové tiskárny. Přenosové papíry pro bílá trička se liší od přenosových papírů pro tmavá trička. Například převody triček Avery Personal Creations Light jsou určeny pro bílé a světlé látky. Transfery triček Avery Dark jsou speciálně navrženy pro 100 % bavlněnou tkaninu tmavé barvy. Získejte správný druh přenosového papíru pro vaši tiskárnu a látku.
 • Použijte pravou stranu papíru. Přenosový papír má na netisknutelné straně pruhy nebo jiný design. Vložte papír do tiskárny tak, aby tiskl na čistou bílou stranu. Nejste si jisti, jak správně načíst tiskárnu pro přenos papíru? Označte obyčejný list papíru a poté jej projděte, abyste zjistili, která strana vychází vytištěná.
 • Bílá se netiskne. Při navrhování svých děl pamatujte na to, že bílá se netiskne. Látka prosvítá všemi částmi designu, které jsou bílé. Pokud například vytisknete bílého ducha na kostkovanou tkaninu, získáte kostkovaného ducha. Podle toho naplánujte svůj design. Jako u každého projektu publikování na ploše zvažte při výběru barev pro své návrhy barvu pozadí.
 • Test na šrotu. Vyzkoušejte svůj design na šrotu stejného typu a barvy, než jej použijete na konečné tričko nebo jinou látku. Některé typy tkanin mohou vyžadovat více žehlení než jiné nebo nemusí předvést váš design tak, jak byste očekávali.
 • Použijte hodně tepla. Na žehličce použijte nejžhavější nastavení, ale bez páry. K rovnoměrnému a úplnému přenosu obrazu na látku je zapotřebí mnoho tepla. Odloupněte papír, dokud je ještě horký, pokud jste si nepořídili papír pro odlupování za studena. Tyto novější přenosové papíry vám umožní počkat až dvě minuty, než se odlepí podklad, takže je papír chladnější na dotek.
 • Použijte tvrdý povrch. Pokyny k přenosu uvádějí tvrdý povrch proto, že drží teplo. Žehlící desky mají tendenci rozptylovat teplo a přenosový papír musí být velmi horký, aby správně fungoval. Chraňte tvrdý povrch povlakem na polštář.
 • Dodržujte pokyny výrobce. Udělejte to, co říká výrobce papíru. Pokyny mohou poskytovat přesné pokyny pro konkrétní papír na úrovni tepla, jak dlouho byste měli žehlit přenos a jak dlouho čekat, než papír oddělíte od látky.

Designový software

Adobe InDesign

V aplikaci InDesign je snadné přeměnit tvary písmen na masky obrázků.
K navrhování uměleckých děl nažehlovacích přenosů můžete použít téměř jakýkoli grafický nebo kreativní tiskový program-stejně jako profesionální software pro publikování na ploše, který již vlastníte. V ideálním případě bude mít software možnost převrátit nebo převrátit obrázek pro přenosový tisk nebo můžete obrázek v dokumentu převrátit ručně. Některé softwarové programy pro návrh triček však navrhují speciálně pro vytváření přizpůsobených nažehlovacích přenosů pro trička a podobné projekty. Mnoho z nich má šablony, které můžete použít, abyste mohli začít. Mezi další software pro publikování na ploše a kreativitu tisku, který můžete použít k vytváření nažehlovaček a mnoha dalších projektů, patří Serif Page Plus a Print Artist pro Windows a Print Explosion a PrintMaster pro Mac. Pokud již vlastníte Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, CorelDraw nebo podobný grafický software, použijte tyto programy k návrhu vaší kresby. Pokud chcete bezplatnou možnost, zvažte GIMP. Před tiskem nezapomeňte obrázek převrátit.

Zdarma kresba

Srdcem vašeho designu trička je obrázek. Můžete vytvářet originální umělecká díla od nuly, přizpůsobit si předpřipravené kliparty nebo použít hotové návrhy a obrázky zdarma z webu. Software pro kreativitu tisku, včetně softwaru určeného speciálně pro návrh triček, je dodáván se stovkami, dokonce tisíci, hotových návrhů, které můžete použít nebo upravit.

Přizpůsobte klipart

Ať už je dodáván se softwarem nebo používáte obrázky, které jste našli online, můžete si přizpůsobit kliparty a vytvořit tak ještě přizpůsobenější nažehlovací převody