Skip to content

Jak tisknout štítky z aplikace Excel

4 de Červenec de 2021
make labels with excel 4157653 2dc7206a7e8d4bab87552c8ae2ab8f28

Co je třeba vědět

 • Chcete-li tisknout štítky z aplikace Excel, musíte připravit list, nastavit štítky v aplikaci Microsoft Word a poté připojit list k štítkům.
 • Chcete-li nastavit štítky, otevřete prázdný dokument aplikace Word a přejděte na Poštovní zásilky > Spusťte hromadnou korespondenci > Štítky. Vyberte značku a číslo produktu.
 • Chcete-li do aplikace Word přidat pole hromadné korespondence, přejděte na Poštovní zásilky na kartě a na Napište a vložte pole sekce přidejte pole do Blok adresy.

Tato příručka vysvětluje, jak vytvářet a tisknout štítky z aplikace Excel pomocí funkce hromadné korespondence v aplikaci Microsoft Word. Tyto pokyny platí pro Excel a Word 2019, 2016 a 2013 a Excel a Word pro Microsoft 365.

Jak tisknout štítky z aplikace Excel

Pomocí funkce hromadné korespondence v aplikaci Word můžete tisknout poštovní štítky z aplikace Excel během několika minut. Díky elegantním sloupcům a řádkům, schopnostem třídění a funkcím zadávání dat může být Excel perfektní aplikací pro zadávání a ukládání informací, jako jsou seznamy kontaktů. Jakmile vytvoříte podrobný seznam, můžete jej použít s dalšími aplikacemi Microsoft 365 pro řadu úkolů.

Připravte pracovní list a zadejte data

Chcete-li vytvořit poštovní štítky z aplikace Excel, musíte přidat popisné záhlaví sloupců, aby se vše vytisklo správně. Můžete mít například následující záhlaví sloupců:

 • Název (Mr./Ms./Dr.)
 • Jméno
 • Příjmení
 • Adresa ulice
 • Město
 • Stát
 • PSČ
 1. Do první buňky každého sloupce popisujícího data zadejte záhlaví. Vytvořte sloupec pro každý prvek, který chcete zahrnout na štítky.

  Připravte sešit Excel - nadpisy

 2. Zadejte jména a adresy nebo jiná data, která plánujete vytisknout na štítky. Zkontrolujte, zda je každá položka ve správném sloupci. Nenechávejte v seznamu prázdné sloupce nebo řádky.

  Zadejte data v aplikaci Excel

 3. Po dokončení list uložte.

Nastavit štítky v aplikaci Word

Dále musíte zvolit velikost a typ štítků, které tisknete.

 1. Otevřete prázdný dokument aplikace Word.

 2. Přejít na Poštovní zásilky záložka.

  Poštovní zásilky ve Wordu

 3. Vybrat Spusťte hromadnou korespondenci > Štítky.

  1625420930 945 Jak tisknout stitky z aplikace Štítky“ class=“lazyload“ id=“mntl-sc-block-image_1-0-42″ >

 4. Vyberte značku v Prodejci štítků a poté vyberte číslo produktu, které je uvedeno na obalu štítku. Můžete také vybrat Nový štítek pokud chcete zadat vlastní rozměry štítku.

 5. Klepněte na OK až budete připraveni pokračovat.

  Potvrzení možností štítku

Připojte list k štítkům

Před provedením sloučení pro tisk štítků adres z aplikace Excel musíte připojit dokument Word k listu obsahujícímu váš seznam. Při prvním připojení k listu aplikace Excel z aplikace Word musíte povolit nastavení, které vám umožní převádět soubory mezi těmito dvěma programy.

 1. V aplikaci Word klikněte na Soubor.

  Sloučení pošty ve Wordu.

 2. Přejděte dolů a vyberte Možnosti ve spodní části levého podokna.

  Příkaz Možnosti

 3. Klepněte na Pokročilý v levém podokně okna Možnosti aplikace Word a poté přejděte dolů na ikonu Všeobecné sekce.

  Karta Upřesnit a část Obecné

 4. Ujistěte se, že Potvrďte převod formátu souboru při otevření je vybrána a klepněte na OK.

  potvrdit převod formátu souboru

 5. Z Poštovní zásilky, v Spusťte hromadnou korespondenci skupiny, vyberte Vyberte Příjemci > Použijte existující seznam.

  Příkaz Použít existující seznam

 6. Přejděte na list aplikace Excel obsahující váš seznam v Vyberte zdroj dat okno, které se otevře a klikněte Otevřeno.

 7. Klepněte na OK potvrďte, že chcete seznam použít, a klikněte na OK znovu vyberte tabulku obsahující váš seznam. Stránka bude nyní plná štítků s nápisem «Další záznam ».

Přidejte pole hromadné korespondence a proveďte sloučení

Poté, co jste uspořádali data, musíte před dokončením hromadné korespondence přidat pole hromadné korespondence. Zde se vám budou hodit nadpisy, které jste přidali do svého excelového listu.

 1. Klikněte na první štítek na stránce a poté vyberte Blok adresy v Napište a vložte pole část Poštovní zásilky záložka.

 2. Klikněte na ikonu Zápasová pole tlačítko na Vložte blok adresy dialogové okno, které se zobrazí.

  Porovnávat pole v aplikaci Excel

  Zkontrolujte, zda vaše nadpisy odpovídají povinným polím. Pokud je některý z nich nesprávný, použijte šipku rozevíracího seznamu vedle něj a přihlaste se ke správnému poli.

 3. Klepněte na OK. Klepněte na OK znovu zavřete dialogové okno.

 4. Vybrat Poštovní zásilky > Napište a vložte pole > Aktualizovat štítky.

 5. Jakmile máte nastavenou tabulku Excel a dokument Word, můžete informace sloučit a vytisknout štítky. Klepněte na Dokončit a sloučit v Dokončit skupina na Poštovní zásilky záložka.

 6. Klepněte na Úpravy jednotlivých dokumentů pro náhled, jak budou vypadat vaše tištěné štítky. Vybrat Všechno > OK.

  Dokončete sloučení a vytvořte štítky z aplikace Excel

 7. Otevře se nový dokument s poštovními štítky z listu aplikace Excel. Štítky můžete upravovat, tisknout a ukládat stejně jako jakýkoli jiný dokument aplikace Word.