Skip to content

Jak to napravím, když fotoaparát příliš rychle používá baterie?

6 de Červenec de 2021
GettyImages 1135516187 c85d30a3479046afb90d60c301176831

Jednou z nejvíce frustrujících věcí na používání digitálního fotoaparátu je to, že se zdá, že v nejhorších dobách dochází baterie. Jaký je nejlepší způsob, jak získat z baterie trochu více energie? Máme několik řešení.

Důvody, proč se baterie vybíjí příliš rychle

Existuje mnoho důvodů, proč se baterie fotoaparátu může vybíjet rychleji než obvykle. Stárnoucí dobíjecí články postupem času ztrácejí svoji energii. Funkce jako automatický blesk a obrazovka LCD vyžadují hodně energie. Nebo se může jednat o chybu obsluhy (zapomněli jste ji nabít).

Jak to opravit, když váš fotoaparát používá baterie příliš rychle

Vyzkoušejte některá z níže uvedených doporučení, která vám pomohou mezi nabíjeními trochu prodloužit životnost baterie fotoaparátu.

  1. Vyměňte starou baterii. Dobíjecí baterie časem ztrácejí schopnost udržet plné nabití. Pokud je vaše baterie stará několik let, možná ji budete muset vyměnit.

  2. Zkontrolujte korozi. Ke korozi obvykle dochází, když je baterie uložena ve fotoaparátu několik týdnů bez použití, zejména ve vlhkém prostředí. Baterie s korozí má na kovových konektorech zelené nebo hnědé šmouhy. Odstraňte usazeniny nebo se baterie nemusí správně nabíjet. Ujistěte se, že na kovových kontaktech baterie nebo kovových kontaktech uvnitř prostoru pro baterie nejsou hluboké škrábance nebo jiné šmouhy. Cokoliv, co brání kovovým kontaktům v těsném spojení, může způsobit podprůměrný výkon baterie.

  3. Použijte hledáček. Pokud má váš fotoaparát hledáček, použijte jej k zarámování fotografií a vypnutí LCD displeje, což způsobí značný odběr energie. Pokud dáváte přednost LCD displeji, snížení jasu vám pomůže uchovat baterii. Rovněž se vyhněte nadměrnému posouvání uložených fotografií nebo procházení nabídkami fotoaparátu.

  4. Zapněte režim úspory baterie. Pokud má váš fotoaparát funkci úspory energie, použijte ji. Po určité době nečinnosti vypne kameru, což je užitečné, pokud ji zapomenete vypnout ručně. Tuto funkci najdete v nastavení fotoaparátu. Pokud máte potíže s jeho vyhledáním, podívejte se do příručky ke svému konkrétnímu modelu.

  5. Přestaňte fotografovat ve formátu RAW. Obrazové soubory RAW zachycují nejvíce informací při fotografování, což poskytuje více možností při následném zpracování obrázku. Tento formát vyžaduje větší rozlišení, které může rychleji vybíjet baterii. Pokud fotíte své děti hrající si v parku, pravděpodobně nepotřebujete soubory RAW. Tento formát si uložte pro velkou událost nebo pro situace, kdy víte, že po focení chcete provést hodně úprav.

  6. Teplota záleží. Používání fotoaparátu v chladném počasí může způsobit, že baterie vydrží pod předpokládanou životností. Neumožňuje úplné nabití, pokud je uloženo na chladném místě. Pokud musíte fotografovat v chladných podmínkách, noste baterii v kapse blízko těla. Tělesné teplo mu umožňuje zůstat teplejší, než by bylo uvnitř fotoaparátu. To mu může pomoci udržet si plné nabití po delší dobu.

  7. Vezměte si další baterii. Nejlepší způsob, jak zajistit, abyste měli na projekt dostatek energie, je nošení doplňků. Protože většina digitálních fotoaparátů obsahuje dobíjecí baterie, které se vejdou pouze do jednoho konkrétního modelu, nemůžete snadno vyměnit baterii z jiného fotoaparátu za současný, takže si musíte koupit druhý.