Skip to content

Jak to opravit, když má váš Google Pixel rozbité tlačítko napájení

2 de Říjen de 2022
how to fix it when your google pixel has a broken power button 1534e92ac7c14b2badc5f1e6ea88d74d

Tento článek vás provede řadou osvědčených řešení, jak opravit tlačítko napájení smartphonu a jak zapnout a vypnout zařízení Android, když tlačítko nefunguje.

Proč je moje vypínací tlačítko Google Pixel rozbité?

Fyzické tlačítko napájení na zařízeních Google Pixel se může zlomit, když mobilní zařízení upadne nebo na něj narazí na tvrdý povrch. Tlačítko napájení může také přestat správně fungovat na úrovni softwaru kvůli softwarovým chybám nebo konfliktům způsobeným aplikacemi nebo zastaralým operačním systémem. Malware a viry mohou také způsobit, že tlačítka napájení Google Pixel přestanou reagovat nebo fungovat tak, jak mají.

Lze opravit rozbité tlačítko napájení?

Existuje mnoho způsobů, jak opravit rozbité tlačítko napájení na smartphonu Google Pixel. Zde jsou uvedena nejlepší řešení od nejjednodušších a nejrychlejších po složitější a časově náročnější.

 1. Zkuste silnější stisk tlačítka napájení. Vypínač na Google Pixel může vyžadovat větší tlak než vypínač na vašem předchozím smartphonu.

 2. Použijte párátko nebo špendlík. Pokud fyzické tlačítko spadlo nebo je prasklé, zkuste použít párátko k simulaci stisknutí tlačítka napájení.

 3. Připojte svůj Google Pixel ke zdroji napájení. Je možné, že tlačítko napájení smartphonu funguje správně a baterie je vybitá nebo poškozená.

 4. Znovu zkontrolujte umístění tlačítka napájení Google Pixel. Možná mačkáte špatné tlačítko.

 5. Vyčistěte svůj Google Pixel. Některé nečistoty mohou bránit správnému fungování tlačítka napájení.

 6. Vyhledejte aktualizaci systému Android. Pokud je problém s vypínačem Pixelu způsoben softwarovou chybou, může to vyřešit kontrola aktualizace systému.

 7. Odinstalujte nedávno nainstalované aplikace. Pokud po instalaci nové aplikace přestalo fungovat tlačítko napájení Google Pixel, odeberte aplikaci, restartujte smartphone a zjistěte, zda se tím problém nevyřeší.

 8. Navštivte svého poskytovatele mobilních služeb. Pracovníci podpory mohou být schopni vyřešit váš problém s vypínačem Google Pixel v obchodě nebo vám potenciálně poskytnout nový telefon.

 9. Obnovte tovární nastavení Google Pixel. Pokud žádné z výše uvedených řešení nefungovalo, stojí za to zkusit obnovit tovární nastavení.

 10. Požádejte o oficiální online podporu pro svůj telefon Google Pixel. Pokud je vaše záruka stále platná, možná budete moci požádat společnost Google nebo svého poskytovatele o výměnu poškozeného smartphonu.

 11. Upgradujte na novější model Google Pixel. Pokud máte svůj současný telefon nějakou dobu, možná budete moci přejít na novější model zdarma. Váš poskytovatel mobilních služeb by vám měl sdělit, jaké máte možnosti.

Jak zapnu Google Pixely s nefunkčním vypínačem?

Nejjednodušší způsob, jak zapnout a vypnout Google Pixel, když se jeho vypínač rozbije, je nainstalovat aplikaci, která na obrazovku smartphonu přidá ikonu vypínače. Always Visible Power Button je bezplatná aplikace pro Android, která může na displej přidat tlačítko napájení (ačkoli existuje mnoho dalších, jako je tlačítko Back Anywhere, které lze přizpůsobit přidáním dalších ovládacích tlačítek napájení). Softwarové tlačítko napájení má významné omezení: Můžete jej použít pouze k zapnutí a vypnutí obrazovky telefonu nebo k restartování systému. Pokud je Pixel vypnutý, nebudete moci pomocí takových aplikací zapnout.

Jak donutím, aby se Google Pixely zapnuly?

Pokud se váš smartphone Google Pixel jeví jako zcela mrtvý a nemůžete ho zapnout pomocí tlačítka napájení, můžete jej vynutit, aby se zapnul připojením k počítači nebo notebooku pomocí kabelu USB. Při tom se ujistěte, že je počítač zapnutý, a pokud je baterie vybitá, dejte zařízení Google Pixel dostatek času na nabití. Můžete také vynutit, aby se váš Google Pixel zapnul každý den ve stanovený čas. Chcete-li to provést, vyberte Nastavení > Pokročilý > Plánované zapnutí/vypnutí a vyberte si preferovaný čas.

FAQ

 • Jak restartuji Google Pixel bez tlačítka napájení?

  Chcete-li restartovat zařízení Google Pixel bez tlačítka napájení, jednou z možností je použít spouštěcí nabídku, známou také jako režim obnovení. U mnoha modelů se můžete dostat na obrazovku režimu obnovení dlouhým stisknutím Domů + Zvýšení hlasitosti + Snížení hlasitosti. Když se dostanete na obrazovku obnovení, pomocí tlačítek hlasitosti přejděte a vyberte Restartujte nyní váš systém.

 • Jak odstraníte tlačítko Google z domovské obrazovky na Pixelu?

  Chcete-li odebrat domovské tlačítko Google Assistant, otevřete Nastaveníjít do Další nastavenía vyberte Klávesové zkratky a gesta. Vybrat Spusťte Google Assistant a klepněte na Žádný pro odstranění z domovské obrazovky. Asistenta můžete také přiřadit k jinému tlačítku nebo gestu.

 • Jak přijmete hovor na Pixelu pomocí tlačítka?

  Zatímco na Pixelu nemůžete přijmout hovor tlačítkem, můžete příchozí hovor na Google Pixel ztišit tlačítkem Volume. Při příchozím hovoru stiskněte horní nebo spodní část tlačítka hlasitosti. Hovor bude ztišen a může pokračovat do hlasové schránky.