Skip to content

Jak to opravit, když mikrofon Windows 10 nefunguje

12 de Červenec de 2021
005 how to fix it when a windows 10 microphone is not working 4843233 6f8fc01fe4164cdb8de0d48dcfde5455

Existuje řada oprav, které můžete vyzkoušet, když mikrofon Windows 10 nefunguje. Prvním krokem je zjistit, zda problém spočívá ve vašem počítači nebo samotném mikrofonu. Pokyny v tomto článku platí pro interní a externí mikrofony pro počítače se systémem Windows 10. Kroky jsou stejné bez ohledu na výrobce vašeho zařízení.

Příčiny nefunkčního mikrofonu počítače v systému Windows 10

Pokud váš počítačový mikrofon nefunguje, může to být způsobeno několika příčinami, včetně:

 • Vadný hardware
 • Špatné fyzické spojení
 • Chybějící ovladače zařízení
 • Rušení jinými zařízeními Bluetooth
 • Konflikty mezi externím mikrofonem a interním mikrofonem
 • Zvukový vstup je ve vašem počítači ztlumen.
 • Na sluchátkách s mikrofonem je ztlumený zvukový vstup.

Než začnete, pomůže vám otestovat mikrofon systému Windows 10 a pokusit se zúžit příčinu. Pravděpodobně odhalíte řešení, jakmile zjistíte důvod vašeho problému. Mnoho kroků pro řešení problémů s mikrofonem je stejné jako řešení problémů se sluchátky, která nebudou fungovat.

Jak opravit mikrofon systému Windows 10 nefunguje

Vyzkoušejte tato řešení, dokud mikrofon vašeho počítače nebude fungovat správně:

 1. Spusťte Poradce při potížích s Windows 10. Windows 10 má řadu integrovaných nástrojů pro odstraňování problémů. Pokud máte problémy s mikrofonem, klikněte pravým tlačítkem na ikonu Řečníci ikonu na hlavním panelu a vyberte Řešení problémů se zvukem mít Windows hledat potenciální řešení.

 2. Vyhledejte tlačítko Ztlumit. Externí mikrofony mohou mít tlačítka fyzické hlasitosti, takže se ujistěte, že vaše zařízení není ztlumené nebo není příliš nízké.

 3. Zkontrolujte správce zařízení. Abyste se ujistili, že váš počítač dokáže detekovat váš mikrofon, otevřete Správce zařízení Windows a rozbalte Audio vstupy a výstupy části, poté vyberte svůj mikrofon a podívejte se pod Stav zařízení sekce. Pokud svůj mikrofon nevidíte, odpojte jej a znovu připojte. Pokud se stále nezobrazuje, problém spočívá v připojení.

 4. Zkontrolujte připojení. Pokud je to možné, použijte jiný konektorový kabel a zkuste zapojit mikrofon do jiného USB portu na stejném zařízení. Pokud to stále nefunguje, zkuste to použít s jiným počítačem. Pokud váš mikrofon funguje s jinými zařízeními, problém by mohl být v portech v počítači se systémem Windows. Pokud se však nepřipojí k jiným počítačům, pravděpodobně budete potřebovat nový mikrofon.

 5. Zkontrolujte nastavení jednotlivých aplikací. Některé aplikace, například Skype, mají své vlastní možnosti vstupu zvuku. Pokud máte problémy se zvukem v konkrétní aplikaci, podívejte se do nabídky nastavení, kde můžete zvolit zvukový vstup.

 6. Změňte nastavení zvuku systému Windows. Podívejte se pod Vstup v nastavení zvuku Windows 10, abyste se ujistili, že je vybrán a povolen mikrofon, který chcete použít.

 7. Zvyšte hlasitost mikrofonu. V nastavení zvuku vyberte Vlastnosti zařízení pod výběrem mikrofonu, abyste se ujistili, že je hlasitost mikrofonu zapnutá.

  Předvolby zvuku v systému Windows 10

 8. Zakažte další zařízení Bluetooth. Při použití bezdrátového mikrofonu mohou ostatní připojení Bluetooth rušit signál. Pokud vaše Bluetooth nefunguje v systému Windows, vypněte postupně Bluetooth na jakémkoli jiném připojeném zařízení, abyste zjistili, zda to pomáhá.

 9. Aktualizujte ovladače hardwaru. Pokud ve Správci zařízení vidíte mikrofon, přesto stále nedetekuje zvuk, zkontrolujte, zda jsou ovladače aktuální. Většina externích mikrofonů pro PC nevyžaduje žádné ovladače, ale možná budete chtít zkontrolovat návod k použití a zjistit, zda je třeba nainstalovat nějaký další software. Můžete také vyhledat ovladače Google nebo použít bezplatný nástroj pro aktualizaci ovladačů.

 10. Zkontrolujte oprávnění aplikace. Aktualizace systému Windows mohou někdy obnovit nastavení aplikace. Pokud máte s určitou aplikací problémy s mikrofonem, přejděte do nastavení oprávnění aplikace pro Windows 10 a ujistěte se, že má aplikace oprávnění pro přístup k vašemu mikrofonu.