Skip to content

Jak to opravit, když nefunguje spouštěč epických her

6 de Červenec de 2021
how to fix it when the epic games launcher is not working 5113099 c557aabfb2b64ddd9c5efbaf220bb580

Pokud se instalační program a spouštěč Epic Games nenačte nebo nepracuje správně, zakoupené hry nemůžete hrát. Nemusí to však být trvalý problém. Zde je návod, jak zajistit, aby spouštěč Epic Games správně fungoval.

Co způsobuje, že se spouštěč epických her nenačte?

Spouštěč Epic Games se nemusí načíst z mnoha různých důvodů. Patří mezi ně problémy se servery Epic Games, problémy s nastavením počítače PC nebo Mac, stejně jako problémy s instalací samotného softwaru. Mnoho oprav trvá jen několik minut, ale pokud se problém týká serverů Epic Games, vše, co můžete udělat, je počkat. Stojí za to problém vyřešit, abyste zjistili, kde je problém, abyste věděli, zda je to něco, co můžete opravit nebo ne.

Odstraňování problémů, když nefunguje spouštěč epických her

Pokud se spouštěč Epic Games neotevře nebo se při otevření zhroutí, vyzkoušejte tyto tipy pro odstraňování problémů, abyste jej mohli znovu spustit. Tyto kroky jsou v pořadí podle jednoduchosti, ale pokud si myslíte, že víte, kde je problém, je rozumné přejít na příslušný návrh.

 1. Zkontrolujte stavovou stránku serveru Epic Games. Než se do toho pustíte, pokud máte problém, zkontrolujte, zda jsou servery Epic Games funkční. Pokud jsou dole, nemůžete dělat nic jiného, ​​než čekat, až se vrátí nahoru.

 2. Zkontrolujte, zda proces spouštění her Epic ještě není spuštěn ve Správci úloh. Pokud vás zajímá, jak nejefektivněji zavřít spouštěč Epických her, je to násilným uzavřením. Nucené ukončení programu, aby bylo zajištěno, že je zcela uzavřen.

 3. Pokud se spouštěč Epic Games nenačte z zástupce na ploše, zkuste jej otevřít pomocí nabídky Start nebo Launchpadu.

 4. Spusťte spouštěč jako správce. Pokud se program otevírá pouze při spuštění jako správce, možná budete muset změnit nastavení oprávnění uživatele ve spouštěči Epic Games.

 5. Aktualizujte své grafické ovladače. Pravidelná aktualizace grafických ovladačů zajišťuje, že se nemusíte starat o žádné grafické konflikty kvůli zastaralému softwaru.

 6. Zakažte antivirový software. Antivirový software si může nesprávně myslet, že spouštěč Epic Games je virus. Zakažte antivirový software, jako je Norton nebo McAfee, abyste zkontrolovali, zda právě v tom není problém.

 7. Zakažte software brány firewall. Stejně jako u antivirového softwaru může dojít ke konfliktu se softwarem. Dočasně jej deaktivujte, abyste zjistili, zda to není důvodem, proč se spouštěč Epic Games odmítá načítat.

 8. Přeinstalujte spouštěč Epic Games. Časté problémy vyřeší odinstalování a opětovná instalace softwaru. Odinstalování spouštěče Epic Games také odinstaluje všechny vaše hry, takže je budete muset znovu stáhnout, pokud tuto opravu vyzkoušíte.

 9. Vymažte webovou mezipaměť spouštěče Epic Games. Vymazání webové mezipaměti často řeší jakékoli problémy se zobrazením, které mohou zastavit načítání softwaru. Přejděte dolů a zobrazte pokyny pro počítače se systémy Windows a Mac.

 10. Kontaktujte zákaznickou podporu Epic Games. Pokud žádná z těchto oprav nefungovala, zkuste se obrátit na podporu Epic Games, pokud došlo k problému s vaším účtem.

Jak vymazat webovou mezipaměť spouštěče epických her.

Vymazání mezipaměti vyžaduje několik pokročilých kroků, ale stojí za to vyzkoušet, pokud nic jiného nefunguje. Udělejte to, pouze pokud máte jistotu, že budete pracovat se skrytými soubory.

Okna

Tento proces se u počítačů se systémem Windows a Mac liší. Nejprve úplně ukončete spouštěč Epic Games.

 1. Stiskněte klávesu Windows + R, zadejte „% localappdata%“ a poté stisknutím klávesy Enter otevřete okno Průzkumníka souborů.

 2. Otevřete složku Spouštěč epických her.

 3. Otevřete uloženou složku.

 4. Klikněte na složku webcache a poté ji odstraňte.

 5. Restartujte počítač a poté znovu spusťte Spouštěč epických her.

Mac

Ukončete spouštěč Epic Games a poté podle následujících pokynů vymažte webovou mezipaměť v systému Mac.

 1. Otevřete vyhledávač.

 2. Klepněte na Jít, pak Přejít do složky …

 3. Zadejte ~ / Library / Caches / com.epicgames.EpicGamesLauncher a stiskněte klávesu Enter.

 4. Přetáhněte složku webcache do koše.

 5. Stiskněte ovládací prvek a klikněte Odpadky.

 6. Klepněte na Prázdný koš.

 7. Znovu spusťte spouštěč epických her.