Skip to content

Jak to opravit, když není připojení k internetu

5 de Červenec de 2021
what to do when theres no wi fi internet connection 2378240 618b7a814ae444eea25dcf4b60098f6f

Co je třeba vědět

 • Pokud máte Wi-Fi, ale nemáte připojení k internetu, problém obvykle spočívá ve vašich zařízeních, nikoli v poskytovateli internetových služeb.
 • Nejpravděpodobnějším viníkem je router nebo modem. Nejrychlejší opravou je restartování jednoho nebo obou.
 • Pokud po restartování stále nemáte internet, můžete zkusit několik dalších kroků pro řešení potíží.

Tento článek vysvětluje, co dělat, když máte silný bezdrátový signál, ale nemáte připojení k internetu.

Jak to opravit, když nemáte připojení k internetu

Pokud máte Wi-Fi, ale nemáte internet, postupujte podle těchto kroků pro řešení potíží.

 1. Restartujte router a modem. Prvním krokem při řešení většiny technických problémů, zejména problémů se síťovým hardwarem, je restartování. Restart routeru a modemu vyprázdní paměť a obnoví pozadí nebo přetrvávající problémy. K routeru se budete muset přihlásit jako správce. Restartování se liší od resetování. Restartování se vypne a poté se spustí zálohování routeru / modemu. 1:43

  Jak resetovat router domácí sítě

 2. Ověřte, že jste připojeni ke správné síti. Ujistěte se, že se vaše zařízení Wi-Fi nepokouší připojit k blízké síti nebo k opakovači Wi-Fi, který není plně nastaven. Obě možnosti mohou mít vlastní potíže, které vám blokují přístup. V těchto případech, i když je Wi-Fi zapnuté a připojené, možná nebudete mít funkční internet. Chcete-li to ověřit, otevřete nastavení Wi-Fi a zkontrolujte název sítě, ke které se pokoušíte připojit. Pokud to nepoznáte, pravděpodobně to není vaše síť. Někdy však prodlužovače Wi-Fi používají stejný název sítě jako váš směrovač. Pokud si myslíte, že se to děje, resetujte prodlužovač Wi-Fi nebo jej dočasně odpojte, abyste zjistili, zda máte od tohoto zařízení Wi-Fi. Pokud získáte internet, problém spočívá v extenderu a můžete jej odtud vyřešit.

 3. Znovu zadejte heslo bezdrátové sítě. Některé operační systémy vás nebudou varovat, pokud zadáte nesprávné bezdrátové heslo. Váš notebook, tablet nebo telefon může ukázat, že máte silný signál Wi-Fi, ale pokud je heslo nesprávné, směrovač odmítne komunikovat s vaším zařízením. Pokud používáte veřejný hotspot Wi-Fi, možná používáte staré heslo, které dříve fungovalo, ale od té doby se změnilo, což je obvykle případ, když se pokoušíte připojit k síti, kterou jste dosud nepoužívali. dlouho.

 4. Odpojte se od VPN. Stejným způsobem, pokud je vaše zařízení připojeno ke službě VPN, může se zobrazit úplné připojení Wi-Fi, ale omezené nebo žádné připojení k internetu. Zkuste jiný server VPN nebo se odpojte od sítě VPN a zjistěte, zda to problém vyřeší.

 5. Ujistěte se, že dostáváte IP adresu. Můžete být připojeni k routeru s plnými pruhy, ale stále nemáte přístup k internetu, pokud problém není ve vašem připojení k routeru, ale v připojení routeru k vašemu ISP. Pokud k tomu dojde, váš směrovač pracuje ve vaší síti, ale protože se nemůže připojit k internetu, nemá platnou veřejnou IP adresu, což znamená, že nemůžete odesílat ani vyžadovat data přes internet. Dalším důvodem, proč možná nemáte správnou IP adresu, je, pokud je vaše zařízení nastaveno na používání statické IP adresy, ale router tuto IP adresu v síti neumožňuje, což se může stát, pokud smícháte statickou IP adresu s Síť DHCP. Nejjednodušší způsob, jak tento problém vyřešit, je ponechat na směrovači povolený protokol DHCP a odebrat statickou adresu ze zařízení. Například v systému Windows to můžete udělat v Ovládacích panelech tak, že přejdete do vlastností síťového adaptéru a vyberete Získejte adresu IP automaticky místo možnosti ručního přiřazení.

 6. Otevřete prohlížeč. Pokud používáte hotspot Wi-Fi, například v hotelu nebo na letišti, možná si myslíte, že si můžete zkontrolovat e-mail nebo procházet internet, jakmile budete mít spolehlivý bezdrátový signál, ale tak to většinou hotspotů nefunguje. Když spustíte webový prohlížeč, otevře se stránka hotspotu se základními informacemi o tom, která společnost poskytuje hotspot a co dělat dále. Souhlasíte s podmínkami nebo zadejte heslo, které vám společnost poskytla. Například některé hotely vás přimějí zadat heslo na stránku hotspotu, abyste získali přístup, a letecké společnosti často účtují přístup k internetu. Počkejte, až stránka hotspotu dokončí nastavení připojení, nebo vás přesměruje na jinou stránku, kde máte běžný přístup na web.

 7. Zkuste jiný server DNS. Pokud je vaše zařízení připojeno k serveru DNS, který má poškozená data nebo je offline, je i ten nejsilnější signál Wi-Fi k tomu, aby vám poskytl přístup k internetu, k ničemu. Vyhledejte jiný server DNS a změňte nastavení serveru DNS v zařízení, abyste zjistili, zda se webové stránky nakonec načtou.

 8. Zkontrolujte filtrování MAC adres. Dalším důvodem, proč můžete být připojeni k Wi-Fi, ale nemáte přístup k internetu, je, pokud má router nastaveno filtrování MAC adres. Funguje to tak, že blokujete zařízení v připojení k routeru, pokud nemají konkrétní adresu MAC. I když vaše zařízení nemusí mít žádný problém se zobrazením připojení Wi-Fi, jakýkoli pokus o připojení k internetu nebo jinému síťovému zařízení je blokován. Protože se toto nastavení obvykle zobrazuje pouze v podnikových sítích, nejlepším řešením, jak obejít filtrování adres MAC, je požádat o přidání vaší adresy MAC do schváleného seznamu.

 9. Kontaktujte technickou podporu. Pokud žádný z těchto kroků řešení problému problém nevyřeší, potřebujete technickou podporu od vašeho ISP, výrobce routeru nebo výrobce počítače nebo smartphonu.