Skip to content

Jak to opravit, když se v aplikaci Outlook nezobrazují přílohy

3 de Srpen de 2021
how to fix it when attachments are not showing in outlook featured 12d99b85097c46109ca2f0219e401ad6

Někdy je těžké zjistit, zda jste správně nahráli přílohu v aplikaci Outlook. Příležitostně můžete mít také problémy se zobrazením příloh, které vám zaslali jiní. Co dělat, když v aplikaci Outlook nevidíte přílohy. Pokyny v tomto článku platí pro Outlook 2019, 2016, 2013 a 2010 a také pro Outlook.com a Outlook pro Microsoft 365.

Příčiny chybějících příloh aplikace Outlook

Pokud v aplikaci Outlook nevidíte přílohy, je problém obvykle spojen s nastavením aplikace, antivirovými programy nebo omezeními zařízení. Slabé nebo přetížené připojení k internetu může také způsobit nesprávné načtení příloh aplikace Outlook. Pokus o stažení více souborů najednou nebo pomocí jiných aplikací náročných na internet může také zabránit načítání příloh.

Jak opravit přílohy, které se v Outlooku nezobrazují

Pokud máte potíže s přidáváním nebo zobrazováním příloh e -mailů v aplikaci Outlook, vyzkoušejte tyto tipy:

 1. Zeptejte se odesílatele. Původní odesílatel možná nenahrál soubory správně, nebo je vůbec zapomněl přidat do e -mailu. Je také možné, že vám místo připojení zašlou odkaz na soubor e -mailem. Pošlete jim zprávu a požádejte je, aby zkusili znovu odeslat soubory.

 2. Hledejte ikonu kancelářské sponky. Pokud nemůžete zjistit, jak nahrát přílohu ve vaší verzi aplikace Outlook, možnost připojit soubory se vždy zobrazí jako kancelářská svorka nad nebo pod polem pro psaní e -mailu. Pokud zpráva obsahuje přílohu, zobrazí se vedle předmětu v doručené poště kancelářská sponka.

 3. Přetahujte soubory. Pokud z jakéhokoli důvodu nevidíte možnost přílohy, můžete soubory připojit přetažením v aplikaci Outlook. Vyhledejte v počítači soubor, který chcete připojit, a přetáhněte jej do pole pro psaní.

 4. Použijte vyskakovací možnost. Pokud se při psaní odpovědi pokoušíte zobrazit přílohy v e -mailu, vyberte Vyskočit v poli pro psaní zprávy. Tímto způsobem můžete vidět původní e -mail a přílohy při psaní zprávy v samostatném okně. V některých verzích aplikace Outlook se možnost Vyskakovací okno zobrazí jako Otevři v novém okně nebo pole se šipkou vyskakující z pravého horního rohu.

 5. Znovu načtěte aplikaci Outlook. Pokud v e-mailu nevidíte přílohy, zavřete aplikaci Outlook a znovu ji otevřete a poté e-mail znovu zobrazte. Někdy to může přinutit program znovu stáhnout soubory ze serveru.

 6. Zkontrolujte připojení k internetu. Vaše aplikace Outlook si mohla stáhnout text nových e -mailů, když jste byli online; pokud jste však offline, přílohy se pravděpodobně nenačtou. Zkontrolujte, zda je vaše zařízení připojeno k internetu nebo k datovému tarifu, a zkuste e -mail otevřít znovu.

 7. Vyberte Zobrazit vše. Pokud čtete své e -maily na Outlook.com, možná jste si všimli, že ve zprávě nevidíte všechny přílohy fotografií najednou. To proto, aby obrázky nevyplňovaly celou obrazovku. Vybrat Zobrazit všechny přílohy pod viditelnými fotografiemi je všechny vidět.

 8. Zakažte antivirový software. Antivirové programy mohou bránit správnému načítání příloh u e -mailových klientů. To je obecně dobré, protože přílohy e -mailů mohou obsahovat počítačové viry a malware, ale někdy také mohou blokovat legitimní soubory. Po zobrazení příloh nezapomeňte antivirový software znovu zapnout.

 9. Přejmenujte příponu souboru. Microsoft Outlook blokuje přílohy obsahující spustitelné typy souborů (např. Soubory EXE). Blokovanou přílohu v aplikaci Outlook můžete otevřít změnou přípony souboru v registru Windows.

 10. Použijte službu sdílení souborů. Aplikace Outlook ve výchozím nastavení omezuje velikost příloh na 20 MB. Pokud potřebujete odesílat velké soubory, jako jsou filmy, software nebo celá fotoalba, použijte službu sdílení souborů, jako je OneDrive, Dropbox nebo Disk Google.

 11. Požádejte o změny nastavení zabezpečení aplikace Outlook. Pokud používáte Outlook v pracovním prostředí, nastavení zabezpečení mohou blokovat přílohy. Tato nastavení mohou ovlivnit zejména ty, kteří používají aplikaci Outlook přes Exchange Server. Je -li to možné, požádejte správce nebo technickou podporu, aby za vás upravila nastavení zabezpečení.

 12. Místo toho použijte aplikaci pro zasílání zpráv. Aplikace pro přímé zasílání zpráv, jako je WhatsApp, Facebook Messenger a WeChat, vám umožňují odesílat soubory libovolnému z vašich kontaktů jediným nebo dvěma klepnutími. Soubory můžete také sdílet prostřednictvím služeb VoIP, jako jsou Skype a Line.