Skip to content

Jak to opravit, když v systému Android nedostáváte texty

7 de Srpen de 2021
GettyImages 1148422594 c785d515e0a34d2dba107f88fb475071

Chybějící a zpožděné textové zprávy mohou být frustrující, zejména proto, že si tohoto problému možná nejste vědomi, dokud vás někdo nekontaktuje pomocí jiné metody, aby se zeptal, proč neodpovídáte nebo kde jste. Naštěstí můžete problém rychle vyřešit.

Příčiny zpožděných nebo chybějících textů v systému Android

Textové zprávy mají tři součásti: zařízení, aplikaci a síť. Tyto součásti mají více bodů selhání. Zařízení nemusí fungovat správně, síť možná neposílá ani nepřijímá zprávy nebo v aplikaci může být chyba nebo jiná porucha. V některých případech není snadné tyto příčiny diagnostikovat. Například textové zprávy mohou být zpožděny, protože mobilní síť je zahlcena provozem a zprávy jsou odesílány v přijatém pořadí. Vzhledem k těmto potenciálním bodům selhání je nejlepší začít s nejběžnějším problémem a postupovat po seznamu.

Jak opravit Androidy, které nepřijímají texty

Pokud v systému Android nedostáváte zprávy a víte, že vám je někdo posílá, mohou vám tyto kroky k vyřešení problému pomoci. Než začnete, je vždy dobré vyzkoušet si schopnost přijímat texty od několika různých lidí, pokud je to možné. To by mohlo poskytnout určité vodítko k tomu, v čem může být problém.

  1. Zkontrolujte zablokovaná čísla. Pokud víte, že vám někdo posílá zprávy, ale vy tyto zprávy nedostáváte, zkontrolujte, zda není číslo zablokováno.

  2. Zkontrolujte recepci. Mobilní sítě jsou někdy nepředvídatelné. Pokud uvidíte několik nebo žádné mříže, vyjděte ven nebo si najděte vyšší místo uvnitř. Pokud jste doma, můžete použít zesilovač signálu ke zlepšení příjmu v celém domě.

  3. Zakázat režim Letadlo. Zkontrolujte, zda je povolen režim v letadle, a jakmile je deaktivován, zkontrolujte svůj příjem. Režim Letadlo vypne všechny formy bezdrátové komunikace, nejen Wi-Fi.

  4. Restartujte telefon. Někdy jsou v zákulisí nekonečné smyčky nebo jiné problémy, které možná nemůžete diagnostikovat, ale lze je snadno vyřešit restartem. Tím se také nainstalují všechny aktualizace operačního systému, které aplikace pro zasílání textových zpráv může potřebovat.

  5. Zrušte registraci aplikace iMessage. Pokud jste dříve používali iPhone, požádejte kohokoli, kdo si s vámi pravidelně píše s iPhonem, aby buď zakázal službu iMessage, nebo vám na vaše číslo poslal nový text, místo aby vás kontaktoval ze starého textového vlákna. Vlákno iMessage se nepřeloží do systému Android.

  6. Aktualizujte Android. Nainstalujte si všechny vynikající aktualizace operačního systému, i když se aktualizace nezdá relevantní pro váš problém. Některé opravy chyb a další opravy mohou řešit operace nebo funkce, které aplikace pro textové zprávy používá. Před odesíláním zpráv SMS počkejte na dokončení všech aktualizací.

  7. Aktualizujte preferovanou aplikaci pro zasílání textových zpráv. Aktualizace často řeší nejasné problémy nebo chyby, které mohou bránit odesílání vašich textů.

  8. Vymažte mezipaměť textové aplikace. Poté restartujte telefon a restartujte aplikaci.

  9. Zkontrolujte webové stránky svého mobilního poskytovatele. Pokud nic jiného nefunguje, vyhledejte upozornění nebo aktualizace týkající se problémů se sítí. Problémy se sítí nemusí být koncovým uživatelům okamžitě zřejmé, nebo mohou ovlivnit pouze určité funkce.