Tento článek pojednává o způsobech, jak zvýšit hlasitost sluchátek, včetně kontroly komprese, čištění sluchátek, nastavení knoflíků, instalace ekvalizéru a dalších.
Zkontrolujte kompresi souborů
V průběhu času mohou sluchátka přijít o oph. Někdy však chcete jen poslouchat hudbu. Zde je způsob, jak vrátit hudbu. Klíčem k řešení těchto problémů je porozumět „řetězci“ mezi vámi a vámi preferovaným poslechovým materiálem. Nejprve máte k dispozici samotnou hudbu, poté přehrávací zařízení a poté sluchátka. Každý z nich může pomocí hardwaru i softwaru přidat nebo odečíst hlasitost toho, co posloucháte. Vše, co musíte udělat, je začít na jednom konci a najít nejslabší článek nebo přidat silnější. „Komprese“ zvyšuje hlasitost na měkkých částech zvukového souboru a potlačuje hlasité části. To ve skutečnosti nezmění, jak hlasitý je soubor z hlediska fyziky, ale vytváří iluzi, že je hlasitější, protože je zde menší kontrast. Výsledkem je, že když přepnete z podcastu nebo jiného typu zvuku náročného na hovory, který může být silně komprimován, aby byly hlasy jasnější, na vysoce kvalitní hudební soubor, může tento zvuk znít trochu tlumeně. Podobně, pokud jste zvyklí na MP3 písně, která je vysoce komprimovaná, a získáte kvalitní verzi, může to vypadat tišší.
Vyčistěte si sluchátka
Nečistoty zbavují všeho a vaše sluchátka nejsou výjimkou. Pečlivě zkontrolujte, zda vaše sluchátka neobsahují prach, štěrk, ušní maz a nečistoty. K odstranění odolných nečistot, zejména ušního mazu, použijte „suché“ metody čištění, jako je měkký hadřík nebo párátko. Je také vhodný čas na kontrolu poškození, jako jsou uvolněná připojení vodičů nebo baterie, které začínají mizet. Zkontrolujte také konektor nebo port na svém zařízení a pokud uvidíte prach nebo nečistoty, vyčistěte je.
Zvyšte všechny knoflíky
Dalším problémem může být jednoduše to, že váš telefon nebo přehrávač jsou otočené nahoru a vaše sluchátka jsou otočena dolů. Zkontrolujte své ovládací prvky hlasitosti tak, že je obě otočíte dolů až na doraz a každý je budete postupně zvyšovat.
Nezapomeňte na nastavení aplikace
Pokud používáte telefon, nezapomeňte, že jednotlivé aplikace, například hry, mohou mít také ovládání hlasitosti a váš telefon může mít různá nastavení zvuku pro různé aplikace. Zkontrolujte nastavení aplikace a ovládací panel hlasitosti v telefonu, zvláště pokud se aplikace zdá být příliš tichá, zatímco ostatní procházejí zřetelně.
Zkontrolujte nastavení svého zařízení
Vaše zařízení může být nakonfigurováno tak, aby udržovalo nízkou hlasitost pomocí softwarových ovládacích prvků.
- iOS: Jít do Nastavení > Zvuky a haptika > Bezpečnost sluchátek. Pokud je přepínač Reduce Loud Sounds zapnutý, vypněte jej.
- Android: Jít do Nastavení > Zvuk > Objem. Uvidíte čtyři zvukové posuvníky pro Vyzvánění, Oznámení, Klepněte na Zpětná vazba, a Média. Povolením přepínače můžete také nastavit klávesy pro ovládání hlasitosti tak, aby zvýšily hlasitost ve všech aplikacích nebo v jednotlivých mediálních aplikacích Klávesy hlasitosti pro média.
- Okna: Otevři Nastavení aplikace a hledat Možnosti směšovače zvuku. Zobrazí se hlavní svazek, který můžete nakonfigurovat stisknutím tlačítka Zvýšit hlasitost a Dolů a také pokud mají aplikace povolenou hlasitost, můžete tam nastavit hlasitost.
- Operační Systém Mac: V nabídce Apple vyberte Systémové preference > Zvuk > Výstup a poté vyberte sluchátka z nabídky. Zde můžete zvýšit individuální hlasitost všech zvukových zařízení.
Nainstalujte si softwarový ekvalizér jiného výrobce
Pokud vám to všechno nedává dostatek oomph, zvažte stažení mixpultu nebo ekvalizéru, pokud je k dispozici. Tyto aplikace přidávají další vrstvu hlasitosti mezi zařízením a sluchátky, což usnadňuje jejich zapnutí. To znamená, buďte opatrní; tyto aplikace jsou striktně používány na vaše vlastní riziko, pokud jde o váš sluch, a mohou odstranit softwarové bloky na některých zařízeních určených k ochraně vašich uší nebo na samotném zařízení.
Použijte zesilovač
Zesilovače nejsou jen pro obývací pokoje. Přenosné zesilovače lze použít jak ke zvýšení hlasitosti, tak k přepnutí na hlasitější sluchátka. Obvykle poběží na baterii a přidají určitou váhu, takže pokud jste na cestách, nemusí to být ideální řešení.
Vylepšete si sluchátka
Nakonec můžete jednoduše potřebovat nové. Stejně jako cokoli jiného se nakonec vaše sluchátka opotřebují. Pokud upgradujete, zvažte funkce, které snižují hluk pozadí. Pokud například sluchátka do uší propouštějí příliš mnoho hluku, pomocí sluchátek s potlačením hluku nebo uzavřených šálků budou sluchátka přes uši blokovat hluk a pomáhat hudbě prosvítat. Buďte však opatrní a ujistěte se, že víte, jak fungují sluchátka s potlačením šumu. Nemusí to být ideální pro ochranu sluchu.