Skip to content

Jak udržovat telefon a notebook v pohodě

13 de Červenec de 2021
GettyImages 960302236 02235372ac274f5995b9fdec504a2ef0

Notebooky, tablety a smartphony se mohou přirozeně zahřívat díky bateriím plněným do stále se zmenšujících obalů. Když teploty stoupnou, ještě se to zhorší: Vaše gadgety mohou mít pocit, že vás spálí nebo zapálí oheň, může klesnout výkon (např. Váš notebook zpomalí nebo se telefon restartuje) nebo se vaše zařízení mohou vzdát úplně a odmítají vůbec pracovat. Tady je postup, jak chránit vaše zařízení před poškozením při zahřátí a zajistit, aby i nadále fungovala dobře.

Základní tipy na horké počasí

Teplo může poškodit všechny druhy technologií, takže existují základní pokyny, které jsou stejné, ať už mluvíme o smartphonu, který vám vypálí díru v kapse, nebo o přepracovaném notebooku.

  • Nenechávejte zařízení v autě. Neměli byste nechat elektroniku v uzavřeném, horkém autě; za krátkou dobu se interiér může proměnit v prostředí podobné peci.
  • Chraňte svá zařízení před sluncem. Teplo z přímého slunečního záření může také poškodit notebooky a další zařízení. Vyzkoušejte oslňující obrazovku nebo digestoř, která udrží horké slunce mimo obrazovku vašeho počítače, a pokud můžete, vydejte se do stinné oblasti.
  • Před použitím nechte zařízení vychladnout. Jakmile uniknete z tepla, nezapínejte zařízení, dokud nedosáhne pokojové teploty.

Horké tipy na laptop

Přehřátí notebooků je problém bez ohledu na to, jaké je roční období nebo jaká je teplota. Notebooky jsou náchylné k přehřátí a rychlejší procesory v neustále se zmenšujících případech příliš nepomáhají. Existují však věci, které můžete udělat, pokud uvidíte známky přehřátí notebooku:

  • Upravte nastavení napájení tak, aby spotřebovávalo méně energie
  • Vyčistěte ventilační otvory
  • Použijte chladicí podložku notebooku
  • Pokud se nepoužívá, vypněte jej

Abyste předešli poškození teplem, vyjměte také baterii notebooku, když ji používáte připojenou. Ne všechny notebooky to podporují, ale pokud ano, měli byste baterii notebooku vyjmout a uložit na chladném a suchém místě, abyste ji mohli prodloužit to je život.

Horké tipy pro smartphony a tablety

Tablety a smartphony také podléhají tepelnému poškození a problémům s výkonem. Protože mohou přirozeně běžet horké (i když hoří, nemohou ani držet – tak horké), je těžké určit, zda se přehřívají. Varovné příznaky přehřátí vašeho mobilního telefonu nebo tabletu jsou velmi podobné příznakům přehřátí notebooku. Zařízení nemůže provádět základní úkoly (např. Otevírat aplikace), zamrzne nebo se náhle vypne. Pokud k tomu dojde, budete muset tablet nebo smartphone vypnout a před dalším použitím je nechat vychladnout. Mezi další tipy, jak zabránit přehřátí zařízení, patří:

  • Vypněte funkce a aplikace pro vybíjení baterie. Čím tvrdší je váš telefon nebo tablet, tím více tepla vytváří.
  • Dejte mu trochu vzduchu. Ochranné pouzdro může být nutností, když vystavujete svůj smartphone nebo tablet povětrnostním vlivům (voda, písek, děti atd.), Ale pokud se přehřívá, vyjměte jej z pouzdra a dejte mu trochu dýchací místnosti. Podobně jej vyjměte z kapsy kabátu nebo kapsy.

Obecně řečeno, chcete udržovat teplotu svého notebooku nebo smartphonu mezi 50 až 95 F (nebo 10 až 35 C). A samozřejmě dostatečně chladný, aby vás nespálil.