Skip to content

Jak upoutat mobil jako modem

31 de Červenec de 2021
GettyImages 648951302 58f8138b5f9b581d59c2814c

Jednou z často kladených otázek týkajících se mobilních počítačů je, jak připojit notebook k internetu prostřednictvím mobilního připojení – proces známý jako tethering. Ačkoli není snadné dosáhnout tetheringu, odpověď je ošemetná, protože bezdrátoví operátoři mají různá pravidla a plány, jak tethering povolit (nebo nepovolit). Modely mobilních telefonů mají také různá omezení. Pokud máte pochybnosti, obraťte se na svého poskytovatele služeb a výrobce telefonu, ale zde jsou některé informace, které vám pomohou začít.

Co potřebuješ

K nastavení mobilního telefonu jako modemu potřebujete následující:

  • Zařízení, které chcete používat s internetem – například notebook nebo tablet.
  • Výkonný mobilní telefon, který použijete jako modem. Některé mobilní telefony nemají přístup k internetu, takže nebudou fungovat.
  • Datový tarif pro telefon od vašeho poskytovatele bezdrátových služeb. Většina mobilních poskytovatelů vyžaduje, abyste měli datový tarif pro svůj smartphone, ale běžné (nebo funkční) telefony mohou být také schopné pracovat s webem a mohou fungovat jako modemy pro váš notebook. Pro telefon potřebujete datový tarif, ať už je to mobil nebo smartphone.

Možnosti tetheringu

Existuje několik způsobů, jak propojit vaše zařízení, abyste se mohli připojit k internetu na svém notebooku nebo tabletu pomocí internetového připojení a datového plánu mobilního telefonu.

  • Plány tetheringu od vašeho bezdrátového operátora: Toto je oficiální způsob sdílení vašich zařízení. Hlavní poskytovatelé bezdrátových služeb (AT&T, Verizon a T-Mobile) vyžadují, abyste měli datové plány pokrývající tethering nebo se zaregistrovali pro samostatný plán hotspotů. Jakmile se zaregistrujete k jednomu z těchto plánů, můžete k připojení telefonu připojit další zařízení přes Bluetooth, Wi-Fi nebo USB.
  • Aplikace: Existuje několik mobilních aplikací pro sdílení Androidu a dalších smartphonů. Získáte přímočarý způsob připojení notebooku k chytrému telefonu přes USB nebo Bluetooth a používání datové služby smartphonu v počítači, čímž se vyhnete poplatkům za sdílení dat od operátora. PdaNet+ je populární aplikace pro tethering pro většinu platforem.

Jak se spojit s mobilním telefonem AT&T

Svůj notebook nebo tablet můžete připojit k většině telefonů AT&T a získat tak přístup k internetu. Zde je návod, jak začít používat svůj mobilní telefon AT&T jako modem pro váš notebook nebo tablet:

  1. Chcete -li připojit telefon k výpočetnímu zařízení, musí být telefon přihlášen k tarifu s funkcí tetheringu. Například plán AT&T DataPro 5 GB obsahuje funkci mobilního hotspotu.

  2. K připojení notebooku nebo tabletu k telefonu použijte Wi-Fi, Bluetooth nebo kabel USB nebo sériový kabel.

  3. V nastavení telefonu zapněte mobilní hotspot. Například u iPhonu přejděte na Nastavení > Buněčný > Osobní hotspot a zapni to. Pokud nemáte hotspot nastavený nebo ho váš plán nepodporuje, uvidíte Nastavte si osobní hotspot s možností telefonu a webových stránek, jak to udělat.

    Nastavení osobního hotspotu pro iPhone

Jak se spojit s mobilním telefonem Verizon

Společnost Verizon’s vás láká „uvolnit energii telefonu“ a používat ji jako přenosný modem pro přístup k internetu v notebooku. Váš mobilní telefon již funguje jako modem a získává signál širokopásmového mobilního připojení, který může váš notebook používat s funkcí Verizon Mobile Hotspot, která je součástí většiny jeho plánů. Všechny aktuální smartphony Verizon a základní telefony jsou kompatibilní s Mobile Hotspot. Pokud máte kvalifikační plán pro své sluchátko, jste připraveni jít. Propojení vašich dvou zařízení se liší podle modelu telefonu a zařízení, ale společnost Verizon obsahuje na svých webových stránkách pokyny, které vám pomohou. Obecně otevřete soubor Nastavení Wi-Fi na zařízení, které chcete připojit k mobilnímu hotspotu, a vyhledejte dostupné sítě.

Jak se spojit s mobilním telefonem T-Mobile

T-Mobile vám umožní sdílet internetové připojení vašeho zařízení až s 10 zařízeními podporujícími Wi-Fi, pokud máte plán, který zahrnuje Smartphone Mobile HotSpot (SMHS). Většina plánů to obsahuje, ale můžete se přihlásit ke svému účtu, abyste se ujistili, že váš plán ano. Na telefonu zapněte Osobní hotspot nebo Sdílení Wi-Fi v nastavení. Poté se na notebooku nebo jiném zařízení připojte k mobilní síti hotspot, kterou jste právě povolili, pomocí Wi-Fi. Alternativně můžete k jiným zařízením připojit kabel USB.