Skip to content

Jak upravit videoklipy v programu Windows Movie Maker

2 de Srpen de 2021
GettyImages 846843010 5afc75f1fa6bcc0036b2f42d 5c8c17ac46e0fb00014a96c3

Naučte se postup, jak upravovat videa v programu Windows Movie Maker, což vám usnadní práci, když se potřebujete ponořit do dalšího projektu tvorby filmu.

Importovat video k úpravám

Než začnete s úpravami v aplikaci Movie Maker, musíte importovat několik videoklipů.

Pojmenujte videoklipy

Windows Movie Maker obecně uloží importované klipy s obecnými názvy. Klipy byste měli přejmenovat na názvy, které odkazují na jejich obsah. Díky tomu bude snazší najít konkrétní scény a bude váš projekt lépe organizovaný. Chcete-li videoklip přejmenovat, dvakrát klikněte na jeho aktuální název. Tím se zvýrazní text, který můžete odstranit a nahradit novým názvem.

Rozdělte klipy do oddělených scén

Windows Movie Maker obvykle odvede dobrou práci při identifikaci přestávek scén ve vašem videu a podle toho video rozdělí na klipy. Občas však skončíte s klipem, který obsahuje více než jednu scénu. Když k tomu dojde, můžete klip rozdělit na dvě samostatné scény. Chcete -li videoklip rozdělit, vyhledejte po přerušení scény přehrávací hlavu na prvním snímku. Klikněte na Rozdělit ikonu, nebo použijte klávesovou zkratku CTRL + L. Tím se původní videoklip rozdělí na dva nové. Pokud omylem rozdělíte klip na dvě části, je snadné obnovit původní celý videoklip. Stačí vybrat dva nové klipy a kliknout CTRL + M. A voilá, dva klipy jsou opět jeden.

Odstranit nechtěné rámečky

Rozdělení klipů je také praktický způsob, jak se zbavit nežádoucích snímků na začátku nebo na konci videoklipu. Stačí rozdělit klip a oddělit část, kterou chcete použít, vše ostatní. Tím se vytvoří dva klipy a ten, který nechcete, můžete odstranit.

Storyboard Vaše video

Jakmile budete mít klipy vyčištěné a připravené jít do filmu, uspořádejte vše ve scénáři. Přetáhněte klipy a pusťte je v uvedeném pořadí. Film si můžete prohlédnout na monitoru a klipy lze snadno uspořádat, dokud nenajdete správné pořadí filmu.

Ořízněte klipy na časové ose

Poté, co uspořádáte své videoklipy do scénáře, můžete se rozhodnout, že chcete upravit dobu přehrávání některých klipů. To provedete oříznutím videoklipů na časové ose úprav. Nejprve přepněte z Storyboard na Časová osa Pohled. Poté umístěte kurzor na začátek nebo konec klipu, který chcete upravit. Zobrazí se červená šipka s pokynykliknutím a přetažením ořízněte klip. Přetažením šipky odstřihnete začátek nebo konec klipu. Když uvolníte myš, zvýrazněná část klipu zůstane a zbytek bude odstraněn. Oříznutím klipů můžete své video doladit tak, aby se scény plynule pohybovaly společně.

Dokončete video Movie Maker

Jakmile upravíte videoklipy, můžete do filmu přidat poslední úpravy přidáním hudby, názvu, efektů a přechodů.