Skip to content

Jak úspěšně financovat svou nezávislou hru na Kickstarteru

31 de Červenec de 2021
og kickstarter social new d68ea5b8257b3ff7ec063993ddc0f9662494309832feb40117fc936fa1c819a2 945457f1544d4f0f95ff8a36557b283c

Crowdfundingové weby jako Kickstarter, GoFundMe, Patreon a IndieGoGo byly nesmírně úspěšné při zajišťování finančních prostředků pro řadu osobních a kreativních obchodních projektů, ale nemůžete očekávat, že svůj nápad jednoduše hodíte online a budete sledovat, jak se vám peníze hrnou. Spuštění úspěšné kampaně na Kickstarteru vyžaduje obrovské množství plánování a vyvážený postup, jak vyvolat zájem a publicitu pro váš projekt. Žádáte o peníze podporovatelů na základě nápadu a v dobré víře, že je splníte, takže věnujte své prezentaci na Kickstarteru tolik času a úsilí, kolik jen můžete ušetřit.

Myšlenka nestačí: Musíte mít důkaz o koncepci

Pokud nejste někdo s legendární historií, jako je Tim Schafer, a můžete získat 3 miliony dolarů pouze na základě vašeho dědictví, komunita Kickstarter chce vidět více než jen nápad, než vám nabídne svou podporu. Nápadů je opravdu hodně – provedení je těžká část, a pokud chcete, aby byl váš projekt úspěšně financován, spotřebitel musí vědět, že své sliby můžete splnit. Vezměte svůj projekt tak daleko, jak jen můžete, než jej dáte na Kickstarter nebo IndieGoGo. Kampaně s největší úspěšností jsou ty, které jsou při spuštění nejdále.

Prezentaci je třeba vyleštit

Bezzrcadlovka Lumix.

Pokud nemáte fotoaparát, který by mohl pořizovat profesionálně vypadající video, přemýšlejte o pronájmu DSLR a slušného objektivu na pár dní. Několik webových stránek si pronajímá opravdu dobré kamerové vybavení za velmi rozumné ceny – využijte toho! Pokud tento úkol nesplňujete, přemýšlejte o tom, že najmete někoho, kdo to za vás zvládne. Nezdržujte se myšlenky, že za svou prezentaci utratíte trochu peněz. Existuje riziko, ale pokud to vaší kampani pomůže, pak to stojí za to. Kromě videa udělejte svou prezentaci vizuálně lákavou díky dobře provedenému logu, soudržnému barevnému schématu a spoustě multimédií. Skici, konceptuální umění, 3D modely, scénáře-tyto věci mohou prezentaci opravdu přidat a vaše hřiště musí být tak dobré, jak to jen můžete udělat.

Čím více financování potřebujete, tím větší povědomí potřebujete!

Nejlepší prezentace na světě nepřinese úspěšnou kampaň, pokud ji nikdo nevidí, a čím více peněz požadujete, tím více podporovatelů budete muset najít. Nejlepší způsob, jak zvýšit druh povědomí vyžadovaný pro velký rozvojový projekt, je získat legitimní mediální pokrytí od zpravodajských odvětví, jako jsou Kotaku, GameInformer, Machinima atd. Vytvořte si důkladný seznam všech publikací, na které můžete myslet ve výklenku. snažíš se sloužit. Dejte dohromady nějaký tiskový balíček a zjistěte, jak se můžete dostat na webové stránky ve vašem seznamu. Čím více rozhovorů poskytnete a získáte příspěvky, tím lépe se budete mít. Vymyslete kreativní způsoby, jak dostat svůj projekt tam. Nebojte se požádat o špunty nebo zmínky, a to i od známých osobností (zvláště od známých osobností!).

Vypracujte dobře zaokrouhlený marketingový plán

Strategické plánování trhu

Kupte si doménu a vytvořte si vstupní stránku pomocí formuláře pro přihlášení k e-mailu. Ve webovém marketingu existuje dobře opotřebovaný trope, že „peníze jsou v seznamu (e-mailů“), a když skutečně máte produkt, který se snažíte propagovat, je na tom hodně pravdy. Získejte co nejvíce lidi na vaši vstupní stránku a zajistěte, aby byla stránka dostatečně zajímavá na to, aby na své kontaktní údaje chtěli vykašlat. Kromě Twitteru a Facebooku začněte v následujících týdnech nahrávat přírůstkové aktualizace pokroku na YouTube i Vimeo na vaši kampaň. Vraťte se zpět na svou vstupní stránku tak často, jak můžete, aniž byste byli nevyžádaní – podpisy a profily na fóru jsou pro tento druh věcí ideální.

Nechoďte žít příliš brzy, ale ani nečekejte příliš dlouho

Nakonec se zamyslete nad tím, jak načasujete spuštění. Protože na Kickstarteru a IndieGoGo nastavíte konečnou délku kampaně, abyste získali peníze, záleží na přesném načasování. Začněte s marketingovým nátlakem alespoň o několik týdnů dříve a poté kampaň spusťte, jakmile začne informovanost veřejnosti vrcholit. Ale nečekejte také dlouho. Pokud víte, že váš projekt bude například uveden na dobře obchodovaném blogu, ujistěte se, že je vaše kampaň v provozu alespoň několik dní předem.