Skip to content

Jak vložit zaškrtávací políčko v aplikaci Excel

4 de Srpen de 2021
GettyImages 1071726774 c69795551e674fc4a3b3c92aa83ce18b

Co vědět

 • Musíte mít Vývojář záložka na pásu karet. Odtud vyberte Vložit> ikona zaškrtávacího políčka a umístěte krabici na požadované místo.
 • Pokud potřebujete spoustu zaškrtávacích políček, nejrychlejší metodou je vytvořit první a potom podle potřeby zkopírovat/vložit zbytek.

Tento článek vysvětluje, jak přidat kartu Vývojář na pás karet, jak přidat jedno nebo více zaškrtávacích políček a jak zaškrtávací políčko odstranit. Pokyny platí pro Excel 2019, Excel 2016, Excel 2013, Excel 2010, Excel 2007, Excel pro Microsoft 365 a Excel pro web.

Jak vložit zaškrtávací políčko v aplikaci Excel

Zde je návod, jak přidat zaškrtávací políčko v aplikaci Excel. (Je to velmi podobné způsobu vkládání zaškrtávacích políček v aplikaci Microsoft Word.) Excel Online nepodporuje funkci zaškrtávacího políčka.

 1. Ujistěte se, že máte Vývojář kartu na pásu karet. Pokud ho nevidíte, můžete jej přidat v části Soubor > Možnosti > Přizpůsobte stuhu a výběrem Vývojář zaškrtávací políčko. Klikněte OK. Pokud máte Excel 2007, klikněte na Microsoft Office a vyberte Možnosti aplikace Excel > Populární > Zobrazit kartu Vývojář na pásu karet.

 2. V Vývojář vyberte kartu Vložit, poté vyberte Zaškrtávací políčko v části Ovládací prvky formuláře.

  Ovládací prvky formuláře používané k vložení zaškrtávacího políčka v aplikaci Excel

 3. V tabulce klikněte na místo, kam chcete umístit zaškrtávací políčko. Poté, co se objeví zaškrtávací políčko, můžete okamžitě začít psát a upravovat výchozí text, nebo můžete klepnutím pravým tlačítkem na zaškrtávací políčko upravit další vlastnosti.

  Jak upravit text při vkládání textového pole v aplikaci Excel

 4. Možnosti formátování zaškrtávacího políčka zahrnují barvu výplně, barvu textu, ohraničení a další možnosti. To lze provést kliknutím pravým tlačítkem a výběr Ovládání formátu.

  Pomocí ovládacího prvku formátu můžete upravit barvu výplně, čáru, velikost a další položky v zaškrtávacím políčku.

Jakékoli úpravy zaškrtávacího políčka musí být provedeny pomocí klikněte pravým tlačítkem myši; kliknutím levým tlačítkem zaškrtnete nebo zrušíte zaškrtnutí políčka.

Jak vytvořit více zaškrtávacích políček v aplikaci Excel

Funkce Zaškrtávací políčko na kartě Vývojář umožňuje přidat pouze jedno zaškrtávací políčko najednou. Jakmile jich však na stránce máte několik, můžete zaškrtnout více zaškrtávacích políček a pomocí funkce kopírování/vkládání přidat do tabulky rychle další položky. Dělat to je trochu složité, protože kliknutí levým tlačítkem na zaškrtávací políčko pouze zaškrtne/zruší zaškrtnutí samotného pole. Chcete-li zkopírovat/vložit zaškrtávací políčko, klepněte pravým tlačítkem a vyberte kopírovat. Poté pravým tlačítkem klikněte na místo, kam chcete nové zaškrtávací políčko přejít, a vyberte Vložit. Pokud pak chcete upravit text nebo formátování, můžete znovu kliknout pravým tlačítkem na zaškrtávací políčko. Může být pro vás snazší zadávat řádkové položky do běžných buněk na listu aplikace Excel a poté přidat zaškrtávací políčko bez použití textu zaškrtávacího políčka. Když klepnutím umístíte zaškrtávací políčko, klikněte a zvýrazněte text a stiskněte Vymazat klíč. Použitím Kopírovat vložit duplikovat zaškrtávací políčka je tímto způsobem mnohem efektivnější a také usnadňuje úpravu textu.

Jak odstranit zaškrtávací políčko v aplikaci Excel

Máte zaškrtávací políčko, které už nechcete zaškrtávat? Jak odstranit zaškrtávací políčko není hned zřejmé, protože pravidelná kliknutí zapínají a vypínají zaškrtnutí. Chcete-li se zbavit zaškrtávacího políčka, klikněte na něj pravým tlačítkem a vyberte Střih. A je to! Stačí jej nikam nevložit a zaškrtávací políčko je nyní bezpečně mimo vaši tabulku.