Skip to content

Jak vylepšit fotografie pomocí úrovní Paint.NET

4 de Červenec de 2021
007 better photos using paint net levels 1702098 7a05ac74b3d44cfaa702ab74ef1a6164

Co je třeba vědět

 • Jít do Úpravy > Úrovně. Upravte Vstup posuvníky a Výstupní histogram.
 • Skluzavka nahoru Vstupní posuvník dolů téměř na úroveň horní části Vstupní histogram. Skluzavka dole Vstupní posuvník nahoru.
 • Hýbat se střední výstupní posuvník nahoru a dolů pro zesvětlení a ztmavení obrazu.

Tento článek vysvětluje, jak používat funkci úrovní v softwaru pro úpravy obrázků Paint.NET 4.2 pro fotografie, které jsou trochu ploché a bez úderu.

Jak otevřít dialog Úrovně v Paint.NET

Spusťte Paint.NET a otevřete fotografii, která podle vás postrádá kontrast, a přejděte na Úpravy > Úrovně otevřete dialogové okno Úrovně.

I když jste zvyklí provádět úpravy úrovní v jiném softwaru pro úpravy obrázků, může se tento dialog na první pohled zdát se dvěma histogramy trochu zastrašující. Při úpravě kontrastu byste se měli zaměřit na dvě funkce: Vstup posuvníky (vlevo) a Výstupní histogram (napravo).

Snímek obrazovky Paint.Net se zvýrazněným oknem Úrovně úprav

Jak upravit posuvníky úrovně vstupu a výstupu v Paint.NET

Úprava Vstupní posuvníky změní Výstupní histogram. Jak to uděláte, uvidíte, jak se změny obrázku projeví v reálném čase. Pokud byl obraz podexponovaný, jsou histogramy uprostřed s prázdným prostorem nahoře (světlý konec) a dole (tmavý konec). Chcete-li zlepšit vzhled obrázku, roztáhněte Výstupní histogram takže nad nebo pod ním není téměř žádný prostor. K dosažení tohoto cíle:

 1. Posuňte nahoru Vstupní posuvník dolů, dokud není téměř na stejné úrovni jako horní část Vstupní histogram. Uvidíte, že to způsobí Výstupní histogram natáhnout nahoru.

  Snímek obrazovky Paint.Net se zvýrazněným horním posuvníkem vstupu

 2. Posuňte dole Vstupní posuvník nahoru natáhnout Výstupní histogram dolů.

  Snímek obrazovky Paint.Net se zvýrazněným dolním posuvníkem vstupu

 3. Obrázek můžete dále vylepšit pomocí Posuvníky výstupu na pravé straně. Stěhování střední výstupní posuvník dolů způsobí ztmavení obrazu a vysunutí jezdce obraz zesvětlí. Pokud jste spokojeni s tím, jak obrázek vypadá, vyberte OK.

  Snímek obrazovky Paint.Net se zvýrazněným posuvníkem Výstup a tlačítkem OK

 4. Jít do Soubor > Uložit jako pro uložení upraveného obrázku.

  1625426742 9 Jak vylepsit fotografie pomoci urovni PaintNET Uložit jako a uložte upravený obrázek.“ class=“lazyload“ id=“mntl-sc-block-image_1-0-28″ >

Ve většině případů budete chtít upravit pouze prostřední jezdec Výstup, ale někdy může horní jezdec pomoci fotce, pokud je používán opatrně. Řekněme například, že jste pořídili fotografii se spoustou kontrastu a několika malými oblastmi vypálenými na čistě bílou, jako jsou jasné skvrny na obloze bouřkových mraků. V takovém případě můžete horní posuvník trochu přetáhnout dolů a do těchto oblastí přidat mírný šedý tón. Pokud jsou však bílé oblasti velké, může fotografie vypadat plochá, proto buďte opatrní.