Skip to content

Jak vypnout 5G na Samsung S20

25 de Srpen de 2022
Samsung Galaxy S20 FE 5G Smartphone 7 6066a384fb0a4b44856a04f0acbab912

Co vědět

 • 5G můžete vypnout přechodem na Nastavení > Spojení > Mobilní sítě > Režim sítě.
 • Vyberte libovolnou možnost, která neobsahuje 5G.

Tento článek vysvětluje, jak vypnout 5G na Samsung Galaxy S20.

Jak vypnu 5G na mém Samsung Galaxy S20?

Nastavení vypnutí 5G najdete v nastavení zařízení.

 1. OTEVŘENO Nastavení. Nastavení můžete otevřít přejetím dolů po panelu oznámení a klepnutím na ikonu ozubeného kola v pravém horním rohu nebo klepnutím na aplikaci Nastavení ze zásuvky aplikace.
 2. Klepněte Spojení.
 3. Klepněte Mobilní sítě.
 4. Klepněte Režim sítě.
 5. Klepněte na libovolnou možnost v tomto seznamu, která neobsahuje 5G. To vám poskytne nejvíce síťových možností, když se pohybujete. Chcete-li 5G znovu zapnout, opakujte tyto kroky a klepněte na možnost, která zahrnuje 5G.

  Režim sítě Mobilní sítě na Samsung s20.

 

Můžete vypnout 5G na Galaxy S21?

Ano, na Samsung Galaxy S21 můžete vypnout 5G. Proces probíhá ve stejných krocích a vynutíte telefon do pomalejších sítí. Každý telefon Samsung s OneUI verze 3.1 nebo vyšší bude postupovat podle stejných kroků. Ve skutečnosti bude proces podobný na většině telefonů Android.

Proč bych chtěl vypnout 5G?

5G je zbrusu nová mobilní technologie a jako taková si může vybrat daň z vaší baterie. Důvodů je několik. Za prvé, pokud máte super vysoké rychlosti a používáte je neustále, pravděpodobně používáte telefon více než na 4G.

Za druhé, sítě 5G se stále budují. Pokud váš telefon neustále přepíná mezi sítěmi 5G a 4G kvůli špatnému pokrytí 5G, bude to mít daň na baterii. Vzhledem k tomu, že sítě 4G jsou tak hojné, zejména ve srovnání se sítěmi 5G, vynucení telefonu, aby zůstal u 4G, zajistí, že váš telefon bude mít konzistentnější lepší signál. Díky tomu bude váš telefon méně pracovat, a tím šetří vaši baterii. Celkově si pravděpodobně nevšimnete příliš velkého rozdílu v rychlosti mezi 4G a 5G. Se sítěmi, které jsou stále ve výstavbě, nejsou maximální konzistentní rychlosti dostupné v síti 5G o mnoho rychlejší než v síti 4G. Mnozí se proto domnívají, že úspora baterie, kterou získáte připojením k síti 4G, stojí za ztrátu rychlosti. Váš počet najetých kilometrů se může lišit.

FAQ

 • Jak zapnu 5G na svém Samsung S20?

  Chcete-li povolit 5G, přejděte na Nastavení > Spojení > Mobilní sítě > Režim sítě a vyberte 5G/4G/3G/2G (automatické připojení). Upozorňujeme, že dostupnost 5G se může lišit v závislosti na vaší poloze, poskytovateli sítě a síle signálu.

 • Jak poznám, že můj S20 je 5G?

  Galaxy S10 byl první s podporou 5G. Samsung S20, S20+ a S20 Ultra jsou všechny dostupné ve verzích 5G, takže pokud váš operátor nabízí rychlosti 5G, máte k nim přístup.