Skip to content

Je Samsung Android? Ano, zde je to, co potřebujete vědět

22 de Červenec de 2023
is samsung an android yes heres what you need to know 12aa615a1470475cb6c88b63c281c7e0

Většina smartphonů Samsung označovaných jako „poháněno společností Samsung“ používá operační systém Android, ale nad ním běží rozhraní Samsung. Tento dodatečný software Samsung často přidává funkce a pozměněné designové prvky, které dosud nejsou k dispozici v základním operačním systému Android, přičemž stále podporuje všechny primární funkce systému Android, které uživatelé očekávají.

Je Samsung Android?

Většina smartphonů značky Samsung používá nějakou verzi běžného operačního systému Android s dalšími designovými prvky a funkcemi Samsung. Technicky vzato Samsung není Android, ale mnoho lidí a publikací označuje telefony Samsung jako telefony Android jednoduše proto, že podporují aplikace pro Android a pod kapotou běží operační systém Android.

Samsung vyráběl smartphony s Windows Phone. Ty nepodporovaly Android a místo toho používaly operační systémy Windows Phone nebo Windows 10 Mobile. Představte si moderní smartphony Samsung jako smartphony se systémem Android s něčím navíc.

Co je Samsung One UI?

Samsung One UI je rozhraní nainstalované na chytrých telefonech a tabletech Samsung Galaxy, které upravuje operační systém Android. Kromě změny různých nabídek a nastavení nabízí One UI také nové estetické a uživatelské rozhraní navržené tak, aby snížilo únavu očí a usnadnilo ovládání zařízení jednou rukou, odtud název. Jedno uživatelské rozhraní bylo spuštěno v roce 2018 na chytrých telefonech a tabletech Samsung se systémem Android 9 a vyšším. Nahradil předchozí Samsungem upravené rozhraní Android, Samsung Experience. Rozhraní TouchWiz od Samsungu předcházelo Samsung Experience.

Které telefony jsou Androidy?

Vzhledem k tomu, že operační systém Android je open source, smartphony Android vyrábí celá řada výrobců po celém světě. Některé smartphony Android vyrábí Google, jako je řada smartphonů Google Pixel, zatímco jiné vyrábí Motorola, OnePlus a Samsung. Zmínka o operačním systému Android bude téměř vždy na popisu produktu nebo balení telefonu Android. Všechny iPhony používají operační systém Apple iOS a nelze je nazývat telefony Android. Zatímco telefony se systémem Android a iPhony jsou smartphony, tím jejich podobnost končí.

Jaké jsou některé telefony Samsung Android?

Mezi oblíbené smartphony, které používají rozhraní Samsung přes operační systém Android, patří:

 • Produktové řady Galaxy A a Galaxy S
 • Smartphony Galaxy Note, které vybízejí k používání stylusu
 • Skládací smartphony Galaxy Z Flip a Galaxy Z-Fold

Je Samsung iOS nebo Android?

Samsung One UI je rozhraní postavené na operačním systému Android. Když někdo náhodně zmiňuje smartphone, chytré hodinky nebo tablet „se systémem Samsung“, téměř vždy má na mysli operační systém Android běžící s překryvnou vrstvou navrženou společností Samsung, která přidává další funkce a estetiku.

Na zařízeních Apple neexistuje žádná verze operačního systému iOS pro Samsung. Měli bychom poznamenat, že Samsung vyrábí tablety, notebooky a další zařízení s operačními systémy jiných než Android, jako je Windows. Před nákupem vždy dvakrát zkontrolujte operační systém na stránce produktu nebo v seznamu položky.

Některé tablety a notebooky Samsung používají systém Windows místo Androidu.

Je Samsung lepší než Apple?

Samsung a Apple mají konkurenční produkty ve většině hlavních elektronických kategorií, takže posouzení, které produkty společnosti jsou nejlepší, bude do značné míry záviset na tom, kterou položku hledáte a které funkce jsou pro vás zásadní. Například při srovnání iPhone se smartphonem Samsung Galaxy může být iPhone levnější, ale Galaxy se může pochlubit působivější obrazovkou. Podobná srovnání můžeme provést s nositelnými zařízeními Apple Watch a Samsung Galaxy Watch a elektronickými platebními službami Samsung Pay a Apple Pay. Firemní ekosystém, ve kterém se již nacházíte, je také faktorem, který je třeba vzít v úvahu při výběru nových zařízení. Pokud máte tablet Samsung, má smysl koupit Samsung Galaxy Watch, protože budete moci používat stejný obchod s aplikacemi a účet, který již máte. Stejně tak, pokud máte iPad, nákup iPhonu nebo Macu by měl smysl ze stejného důvodu.

Je Samsung japonský?

Zatímco mnoho lidí předpokládá, že Samsung je japonská společnost, Samsung je ve skutečnosti jihokorejská. Samsung byl založen v Jižní Koreji v roce 1938 a primárně fungoval jako obchodní společnost. Během následujících desetiletí společnost expandovala do dalších oborů a odštěpila se do několika přidružených společností, jako jsou Samsung C&T Corporation, Samsung Engineering a Samsung Electronics.

FAQ

 • Co je Samsung Android Dialer?

  Samsung Android Dialer je aplikace pro Android pro zařízení Samsung, která poskytuje způsob, jak používat Bluetooth pro volání a další funkce v prostředí „optimalizovaném pro rozptýlení“. Dialer je zabudován do operačního systému Android Auto a umožňuje volání přes Bluetooth a zároveň omezuje rozptylování řidiče.

 • Co je zasílání zpráv Samsung Android?

  Samsung Android messaging označuje aplikaci Samsung Messages, aplikaci pro posílání textových zpráv pro výměnu zpráv a obrázků s vašimi kontakty. Zprávy vám umožňují vyhledávat, blokovat a chránit zprávy; náhled URL; a více. Samsung Messages je aplikace pro textové zprávy pro zařízení Samsung, zatímco Google Messages je na jiných zařízeních Android.

 • Co je zasílání zpráv com Samsung Android?

  Pokud vidíte com.Samsung.Android.messaging v protokolu aktivit to znamená, že jste si psali SMS, posílali fotografie, přijímali zprávy atd. pomocí aplikace Samsung Messages. Tato položka je normální, pokud používáte aplikaci Samsung Messages.

 • Co je com Samsung Android včetně?

  Zpráva com.samsung.android.incallui můžete vidět na obrazovce, když někomu zavoláte pomocí telefonu Android, je součástí OneUI společnosti Samsung. Je to funkce navíc, která slouží jako rozhraní mezi zařízením a dialerem. Poskytuje typ obrazovky hovoru s možnostmi, jako je zavěšení, ztlumení a přidržení hovoru.