Skip to content

Jak získat přístup k ovládacímu panelu ochrany osobních údajů společnosti Samsung

26 de Duben de 2022
SamsungGalaxyS21fromSamsungUnpackedbyGettyImagesEntertainment 79293f79b6cc430e837696e659eda578

Co vědět

 • Navigovat do Nastavení > Soukromí.
 • Použijte Správce oprávnění upravit oprávnění aplikace nebo omezit přístup k datům.
 • Všechna zařízení se systémem Android 12 mají panel Privacy Dashboard.

Tento článek vysvětluje, jak získat přístup k ovládacímu panelu ochrany osobních údajů společnosti Samsung, přidanému do One UI 4 a Android 12.

Jak získám přístup k panelu ochrany osobních údajů?

Panel Privacy Dashboard společnosti Samsung je téměř totožný s panelem Privacy Dashboard v systému Android 12. Mění způsob, jakým jsou některá nastavení související s ochranou osobních údajů kategorizována, jak se s nimi zachází, a poskytuje vám další ovládací prvky. Samsung začlenil palubní desku do svého nativního nastavení. Zde je návod, jak získat přístup k ovládacímu panelu ochrany osobních údajů společnosti Samsung:

 1. Přejetím dolů otevřete rychlý panel a klepněte na Nastavení (ikona ozubeného kola).

 2. Klepněte Soukromí.

 3. Pokud chcete upravit, k jakým datům mohou mít vaše nainstalované aplikace přístup, klepněte na Správce oprávnění.

Na panelu ochrany osobních údajů společnosti Samsung uvidíte přehled toho, jak byly vaše informace použity za posledních 24 hodin. Je rozdělena do kategorií, jako je poloha, kamera, mikrofon a další. Klepnutím na jednu z těchto kategorií zobrazíte podrobnější informace, včetně toho, jaké aplikace v poslední době přistupovaly nebo používaly související data. Ve Správci oprávnění můžete také klepnout na Další oprávnění pro zobrazení informací o některých dalších kategoriích dat, ke kterým mají aplikace přístup. Například data z jiných aplikací, jako je Discord, rychlé zasílání zpráv, informace o autě atd.

Jak zapnu soukromí na mém Samsungu?

Zapnutí nebo povolení vašeho soukromí není správný způsob, jak vysvětlit, jak se nakládá s osobními údaji v systému Android 12, včetně zařízení Samsung. Soukromí nezapínáte a nevypínáte, ale místo toho je to něco, na co musíte být v průběhu času ostražití. Panel Privacy Dashboard systému Android a Panel Privacy Dashboard společnosti Samsung vám umožní zjistit, k jakým informacím mají aplikace ve vašem zařízení přístup, a poskytnout vám lepší představu o tom, jak aplikace tyto informace využívají. Můžete také zabránit aplikacím třetích stran, které jste si stáhli a nainstalovali do zařízení, v přístupu k určitým informacím nebo obsahu, jako jsou vaše kontakty. Panel Privacy Dashboard usnadňuje správu oprávnění a řízení přístupu, abyste měli aplikace pod kontrolou a lépe chránili své soukromí a zabezpečení. Zapojením se do Privacy Dashboard a pravidelným sledováním toho, k jakým informacím mají vaše nainstalované aplikace přístup, již své soukromí zlepšujete. Pomocí tohoto nástroje si tedy efektivně zachováváte své soukromí.

Kde je soukromí v telefonu Samsung?

Panel Privacy Dashboard je přístupný prostřednictvím nastavení zařízení, a to platí také pro většinu zařízení se systémem Android 12, včetně zařízení od jiných výrobců. Pokud jde o koncept soukromí, je to něco, co budete muset sledovat po celou dobu vlastnictví a používání zařízení. Měl by být dostupný na Galaxy S21, Galaxy S21+, S21 Ultra a Z Fold3 a Z Flip3. Samsung tuto funkci také přidá do několika starších a kompatibilních smartphonů, jako jsou řady Galaxy S, Galaxy A a Note. I když starší zařízení Android – a starší smartphony Samsung – neobdrží nejnovější aktualizaci, která zahrnuje Privacy Dashboard, stále si ji můžete nainstalovat. Na Google Play je k dispozici aplikace třetí strany s názvem Privacy Dashboard. Zatímco ta aplikace je neudržované společností Google nebo Samsungje téměř identický ve formě a funkci.

Jaký druh informací mohu ovládat na panelu ochrany osobních údajů?

Prostřednictvím Samsung Privacy Dashboard lze sledovat a omezovat širokou škálu informací nebo dat. Některé příklady zahrnují vaše protokoly hovorů, kontakty, polohu a dokonce i hardware zařízení, jako je mikrofon nebo tělesné senzory. Na panelu Privacy Dashboard uvidíte vše uvedené kategoricky spolu se všemi aplikacemi, které k uvedeným informacím přistupují nebo je používají. Uvidíte, jaké aplikace v poslední době přistupovaly k vašim soukromým datům, jak dlouho se to stalo a další. Poté můžete podniknout kroky tím, že zajistíte, aby aplikace třetích stran již neměly přístup k informacím prostřednictvím Správce oprávnění. Můžeš navštívit Nastavení > Soukromí > Správce oprávnění pokud chcete spravovat nebo omezit oprávnění aplikace. Stačí klepnout na kategorii v seznamu a uvidíte, jaké aplikace používají tato konkrétní data. Poté můžete klepnutím na aplikaci v seznamu zablokovat přístup, použití nebo sledování příslušných dat.

Nastavení Správce oprávnění a Body Sensor v Samsung Privacy Dashboard

FAQ

 • Shromažďuje Samsung vaše data?

  Ano. Samsung o vás shromažďuje některé informace, aby optimalizoval výkon vašeho telefonu. Google shromažďuje data od všech uživatelů Androidu, včetně uživatelů Samsungu.

 • Co je režim soukromí hlasu na mém telefonu Samsung?

  Hlasové soukromí je vylepšená bezpečnostní funkce, která odposlechům ztěžuje odposlouchávání vašich konverzací. Hlasové soukromí automaticky ztiší zvuk příchozích hovorů.

 • Jaká je nejlepší aplikace pro ochranu osobních údajů pro Samsung?

  Samsung Secure Folder chrání vaše soukromé aplikace a dokumenty. Všechny nejlepší bezpečnostní aplikace pro Android fungují na zařízeních Samsung.