Skip to content

Jak vypnout režim úspory energie

7 de Srpen de 2021
how to turn off power saving mode 4706502 14 76b0bce3c78242aea32e841dc48b6155

Pokud zjistíte, že váš počítač se systémem Windows 10 ztmavuje obrazovku dříve, než chcete, nebo dokonce přejde do režimu spánku, někdy pomůže, když vypnete režim úspory energie. Ze zařízení běžícího v úsporném režimu může docházet k mnoha projevům chování. Naštěstí je snadné tuto funkci vypnout a zapnout. V tomto článku se také dozvíte, jak zapnout úsporu energie a jak optimalizovat nastavení, abyste mohli počítač plně využívat a přitom šetřit energií.

Jak vypnout spořič energie v systému Windows 10

V systému Windows 10 existuje mnoho složitých nastavení úspory energie, ale je snadné rychle zcela vypnout režim úspory energie.

 1. Klikněte levým tlačítkem na ikonu baterie na pravé straně hlavního panelu.

 2. Vybrat Nastavení baterie.

  Nastavení baterie

 3. Přejděte dolů do části Spořič baterie a zrušte zaškrtnutí políčka vedle Pokud moje baterie klesne pod, automaticky zapněte spořič baterie.

  Nekontrolovaný box spořiče baterie

  Když v systému Windows 10 zcela deaktivujete úsporu baterie, mějte na paměti, že jakmile baterie klesne pod dříve povolené nastavení, bude se energie i nadále odebírat stejnou rychlostí. To by mohlo potenciálně vypnout váš notebook, než budete mít čas uložit si práci.

 4. I když se tím vypnou všechny úspory energie, když je počítač napájen z baterie, nevypne se úspora energie, když je počítač připojen. Chcete -li to provést, klikněte pravým tlačítkem na ikonu baterie v pravé části hlavního panelu a vyberte Možnosti napájení.

  Možnosti napájení

 5. Na levém bočním panelu vyberte Vytvořte plán napájení.

  Vytvořte plán napájení

 6. Pod vytvořit plán napájení, vyberte Vysoký výkon. V Pole názvu plánu, pojmenujte plán Úspora energie vypnuta a vyberte Další.

  Vysoce výkonný plán napájení

 7. V dalším okně změňte všechna nastavení pro úsporu energie na Nikdy pro oba Na baterii a Zapojený. Vybrat Vytvořit po dokončení.

  Změna nastavení plánu napájení

 8. Vybrat Změňte nastavení plánu napravo od vašeho nově vytvořeného plánu napájení.

  Změňte nastavení plánu

 9. V okně nastavení plánu vyberte Změňte pokročilá nastavení napájení.

  Změňte pokročilá nastavení napájení

 10. Přejděte dolů na Pevný disk a rozšířit to. Změň Poté vypněte pevný disk nastavení na Nikdy pro oba Na baterii a Zapojený.

  Změna úspory energie pevného disku na Nikdy v systému Windows 10

  Chcete -li tato nastavení aktualizovat na Nikdy, budete muset na několik minut do rozevíracího pole zadat slovo „Nikdy“.

 11. Vybrat Aplikovat a pak OK. Nyní jste pro počítač se systémem Windows 10 zcela vypnuli spořič energie.

Jak zapnout úsporný režim v systému Windows 10

Pokud dáváte přednost tomu, abyste při používání počítače co nejvíce šetřili energii, můžete rychle zapnout spořič energie a poté upravit nastavení podle potřeby. Nastavení můžete přizpůsobit tak, aby chování úspory energie nerušilo práci, kterou musíte na svém počítači provádět.

 1. Klikněte pravým tlačítkem na ikonu baterie na hlavním panelu a vyberte Možnosti napájení.

  Možnosti napájení

 2. Pokud chcete ušetřit čas, můžete vybrat Vyvážený plán, což je předem nakonfigurovaný plán úspory energie systému Windows 10. Nebo pokud dáváte přednost přizpůsobení vlastních možností, vytvořte nový plán podle kroků v předchozí části. Jakmile vytvoříte nový plán, vyberte Změňte nastavení plánu doprava.

  Změňte nastavení plánu napájení

 3. V okně Změnit nastavení můžete upravit časové zpoždění, které chcete použít k vypnutí displeje nebo přepnutí počítače do režimu spánku. Vybrat Uložit změny. Poté vyberte Změňte pokročilá nastavení napájení.

  Změňte pokročilá nastavení napájení

 4. Na kartě Upřesnit nastavení můžete upravit následující nastavení. Každé nastavení můžete upravit pro obě Na baterii, a Zapojený. Použijte počet minut, po které má počítač počkat, než povolí tuto akci.

  • Poté vypněte pevný disk: Zastaví otáčení pevného disku. Pokud budete chtít počítač znovu použít (nebo dokonce uložit soubor), dojde k mírnému zpoždění.
  • Nastavení pozadí plochy: Pozastaví jakoukoli prezentaci, kterou jste nakonfigurovali jako pozadí.
  • Spát: Uložte počítač do režimu spánku nebo jej uložte do režimu spánku.
  • Tlačítka napájení a víko: Nechte notebook usnout, když zavřete víko.
  • Zobrazit: Vypněte displej (šetří více energie než jakékoli jiné nastavení).

  Zbývající nastavení napájení, která nejsou v tomto seznamu, zahrnují položky jako bezdrátový adaptér, USB, PCI Express, procesor a možnosti grafické karty, které mají minimální vliv na úsporu energie. Pokud však chcete maximalizovat úsporu baterie, můžete je nastavit buď na Optimalizace baterie nebo Maximalizujte úspory energie také. Mějte na paměti, že čím více zařízení zvolíte pro úsporu energie, tím delší bude prodleva, když budete chtít počítač znovu aktivně používat.