Skip to content

Jak vypnout upozornění na Facebooku

7 de Srpen de 2021
how to turn off facebook live notifications 4178940 1 5bf57f68c9e77c002d3993a2

Facebook Live je funkce na Facebooku, která umožňuje uživatelům vysílat se na videu v reálném čase. Můžete si všimnout, že kdykoli váš přítel nebo stránka, kterou sledujete, přejde naživo, obdržíte oznámení s výzvou k naladění. Bohužel není vždy vhodné sledovat živá videa, když vysílají, a oznámení pro ně nemůže být nic jiného než rozptýlení. Pokud vás pravidelně bombardují upozornění na živá videa, můžete je vypnout přímo ve své síti Facebook – nebo je můžete vypnout pro jednotlivé přátele a stránky.

Jak vypnout všechna živá oznámení z Facebooku na Facebook.com a Facebook App

Zde je návod, jak vypnout oznámení pro živé video, ať už používáte webovou verzi v prohlížeči nebo mobilní aplikaci pro iOS nebo Android.

 1. Ve webovém prohlížeči přejděte na Facebook.com nebo otevřete v zařízení mobilní aplikaci a přihlaste se ke svému účtu.

 2. Na Facebook.com vyberte šipka dolů v pravém horním rohu a poté Nastavení v rozevíracím seznamu.

  Možnost nastavení Facebooku vybraná v nabídce se šipkou dolů

  V aplikaci vyberte ikonu nabídky a poté Nastavení > Nastavení a soukromí.

 3. Na Facebook.com vyberte Oznámení ve svislé nabídce vlevo.

  Nastavení Facebooku se zvýrazněnými oznámeními

  V aplikaci přejděte dolů do části Oznámení a klepněte na Nastavení upozornění.

 4. Přejděte dolů a vyberte Video ze seznamu na Facebook.com i v aplikaci.

  Video vybrané na obrazovce Oznámení na Facebooku

 5. Chcete -li úplně vypnout upozornění na živé video na Facebooku, klepněte na tlačítko vedle Povolit oznámení na Facebooku tak, aby vypadal šedě a řekl „Vypnuto“. Pokud chcete, můžete jednotlivě vypnout oznámení pro:

  • Push oznámení
  • E -mailová oznámení
  • SMS upozornění

  Nastavení upozornění na video pro Facebook

Jak vypnout upozornění na Facebooku pro jednotlivého přítele nebo stránku

Živá oznámení pro jednotlivé přátele nebo stránky můžete vypnout pouze z některého z jejich příspěvků v živém videu – buď v době, kdy jsou naživo, nebo z nedávno ukončeného živého videa vyhledáním [Name] byl Živý pošta. Pokyny a snímky obrazovky jsou k dispozici pouze pro Facebook.com, ale můžete postupovat stejným způsobem, pokud to děláte z aplikace.

 1. Najděte živý videopříspěvek pro přítele nebo stránku. Můžete například najít ve svém kanálu novinek nebo jej najít na jejich profilu nebo stránce. Podle červené barvy poznáte, že přítel nebo stránka je aktuálně naživo ŽÍT štítek v levém horním rohu videa.

 2. Vyberte nebo klepněte na tři vodorovné tečky v pravém horním rohu příspěvku Živé video.

 3. Vyberte nebo klepněte na Vypněte živá oznámení z rozevíracího seznamu.

  Vypněte živá oznámení u jednotlivých kanálů

  Pokud si to rozmyslíte a rozhodnete se, že chcete živá oznámení pro přítele nebo stránku znovu zapnout, můžete přejít na jeho profil nebo stránku, najít jejich příspěvek s živým videem, vybrat nebo klepnout na tři vodorovné tečky v pravém horním rohu příspěvku Živé video a poté vyberte nebo klepněte na Zapněte Živá oznámení.